• Pohádka
  • Hudební

První republika - Díl třináctý (2017) (epizoda)

Souhlasím s názorem, že hlavní hvězdou je Vyorálek. Druhá série se mi zdála trochu akčnější a kompaktnější, přesto mám smíšené pocity. Na jednu stranu pohledná výprava, krásné kostýmy, lokace, povedený casting, na druhou stranu anachronismy (jazyk!) a dějové veletoče z vůle scénáristy, občas tak krkolomné, že některé postavy působí jako nevěrohodné loutky (Vladimír). O některých motivacích a nelogičnostech nemluvě. Jako oddechový seriál na páteční večer dobré, ale mohlo si to dát laťku ještě výš a pokusit se ji zdolat.

Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině (2017) (epizoda)

Detektivka pro dospívající mládež, navíc hodně přitažená za vlasy. Vrah byl dobře odhadnutelný už na začátku. Asi je dobře, že seriál brzy skončí. Jak začal poutavě, tak se čím dál víc kvalitativně propadá.

Trapný padesátky (2017) (seriál)

Seriál, který to schytal ze všech stran. Podle mě nebyl zdaleka tak nepovedený a chvílemi i dobře pobavil. Jasně, je to jen oddychovka bez přehnaných ambicí, ale i tak se mi zdálo, že je napsaná, natočená a hlavně zahraná na úrovni. Ta práce, kterou do toho všichni zúčastnění vložili, je za tím rozhodně vidět. Nejvíc se mi líbil díl s Alenou Vránovou a po herecké stránce mě nejvíc oslovili A.Mihulová a M.Holý.

Trapný padesátky - Splněný sen (2017) (epizoda)

Ale jo, dalo se to. Poslední díl sice neměl bůhvíjakou pointu, ale nebyl špatný především díky hercům.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Zajímavé, většinou i poutavé, jen ten poslední díl mě zklamal, byl místy až nechtěně úsměvný.

Dáma a Král - Fajn víkend (2017) (epizoda)

Zklamání. Zatím nejslabší díl, kde mě bavil jen tradičně povedený casting a exteriéry. Policista z toho nakonec zase vyšel jako trouba, který jen s otevřenou pusou sleduje, co se děje kolem. Hlavní dvojice si pořád vyká, proč ne, ale zábavné jiskření a špičkování, které mezi nimi na začátku bylo, asi už nenávratně vyvanulo, což je škoda.

Dáma a Král - Ve víně je vražda (2017) (epizoda)

Ajaj, nějak tomu spadl řetěz. Král už není Rumcajs a celkově bohužel ztrácí charisma a výjimečnost, případ je naprosto tuctový, zacházení s mrtvolou nelogické, obsazení Matonohy je šlápnutím vedle… Ale pořád lehce nad průměrem. Věřím, že příště bude líp.