• Pohádka
  • Hudební

Dáma a Král - Smrtelné vyhlídky (2017) (epizoda)

Dobré, i když v porovnání s první částí možná trochu méně akční a "jiné". Jako velké plus hodnotím obsazení neokoukaných tváří, které hrají stejně dobře jako tzv.hvězdy; celkově je casting vyvedený včetně Donutila. Vtipné dialogy. Jo, a také se mi líbí lokace.

Dáma a Král - Návrat Krále (2017) (epizoda)

Skvělý a po všech stránkách profesionální úvod. Pokud to tak bude pokračovat, je na co se těšit. Po třech dílech: jde to dolů jako po skluzavce, po první sérii přestávám sledovat.

První republika - Díl pátý (2017) (epizoda)

Vadí mi odfláknutý jazyk. Tvůrci si dají hodně práce s lokacemi, výpravou, kostýmy, rekvizitami, ale pak stačí, aby jedna z postav řekla například „Dáme oběd? a celá dobová atmosféra je pryč.

Trapný padesátky - Mladá, krásná, nadějná (2017) (epizoda)

Co se to děje? Tenhle díl byl fajn. Mělo to hlavu a patu, sem tam zazněl vydařený fórek. Tvůrci mohou poděkovat výkonům J.Žáčka, A.Mihulové a Petra Kozy alias sympatického „Pana Trpajzlíka“. Že by se to přece jen odlepilo ode dna?

Trapný padesátky - Šňůry pupeční (2017) (epizoda)

Tento díl byl sice o maličko lepší než ty předešlé, ale i tak je mi smutno, že se výborní herci musí plácat v takové splácanině. Ti, kteří se naváželi do vcelku povedeného sitcomu Marta a Věra, by se mu měli opakovaně omlouvat a přepisovat hodnocení.

Sanitka (1984) (seriál)

Viděno po dlouhých letech. Hubač uměl dobře řemeslo, herci hrají dobře, ale jako celek to není žádný zázrak. Znovu už vidět nemusím.

Lída Baarová (2016)

Nemám vůbec nic proti T.Pauhofové, naopak, ale na Baarovou se prostě nehodí. Můj tip na tuto roli by bývala byla Aneta Krejčíková. Celý film je jeden velký přešlap a promarněná příležitost.

Zádušní oběť (2017) (TV film)

Kdyby to trvalo ještě o čtvrt hodiny déle, tak se tam snad všichni povraždí. Té depresivity, beznaděje a patologie je nakonec tolik, že se to obrací proti tomu, co tvůrci chtějí sdělit. Závěrečných deset minut mě už opravdu dorazilo. Z celého filmu si budu pamatovat vynikající kameru a suverénního Kňažka.

Labyrint - Epizoda 4 (2017) (epizoda)

Něco dobré, něco přinejmenším podivné (nová dvojka - lobbista a recepční z motorestu). Zatím ale určitě nejlepší díl.