• Pohádka

Prodaná nevěsta (2014) (divadelní záznam)

Zadání splněno, jde o víceméně tradiční, nevýbojnou inscenaci. Na první pohled je sice "obyčejná", ale bohatě to vyváží skutečnost, že je příjemná na pohled i poslech, zpěváci dobře zpívají i hrají, má tempo, sem tam i nějaký neotřelý režijní nápad a hluchých míst je tu minimum.

Velvet Havel (2014) (divadelní záznam)

Originální, nepodbízivé, neurážlivé a ne tak provokativní, jak by se dalo čekat. Zajímavá hudba i herecké výkony (jedinečná Marie Spurná), i způsob přenosu se mi zamlouval. Myslím, že to hlavní vyšlo: se vkusem se dotkli podstaty Havlovy osobnosti.

Sarajevo 1914 (2014) (TV film)

Zajímavé, i herecky a filmařsky. Florian Teichtmeister pojal svou titulní roli skvěle.

Konec masopustu (2012) (divadelní záznam)

Vynikající inscenace, která ctí Topolův text, a přitom je moderní a svá. Skvělé herecké výkony, hudba, spousta drobných detailů a režijních nápadů, které se podařilo velmi dobře převést na obrazovku. Silný zážitek.

Marta a Věra (2014) (seriál)

Sitcom není snadná disciplína a tohle nedopadlo vůbec špatně. Až na poslední díl - podobně jako ve Čtvrté hvězdě -, ten byl velmi rozpačitý a celé to tak nějak vyšumělo. Rozsah 8 dílů byl tak akorát, herci OK, i když od Lišky se myslím čekalo trochu víc.

Čarodějná láska (1986)

Pro mne jeden z nejlepších tanečních filmů, které kdy vznikly.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Skvěle vymyšlené a zahrané. Zklamal mě jen poslední díl: pointa sice byla vtipná, ale jinak působil oproti ostatním dílům neuvěřitelně mdle.

Zločin v Posázavském Pacifiku (2013) (divadelní záznam)

Vtipná, jiskřivá inscenace s neuvěřitelným množstvím fórků a nápadů. Nakažlivé a podmanivé. Dokonalé herecké a pěvecké výkony. Nutno viděti opakovaně!

Půl domu bez ženicha (1980)

Opravdu hodně špatný film. Zadané téma zřejmě bylo „zhoubné bažení po soukromém majetku na morálku socialistického člověka a mezilidské vztahy“, výsledek je zmatený, režie překotná a neujasněná, scénář pochybný a místy trapný. Herecká sestava není marná, ale její výkony jsou podivně křečovité, dokonce ani Menšík není přesvědčivý jako jindy, takže film nezachrání. Komedie ani náhodou.