Lída Baarová (2016)

Zklamání.. Scény, které měly pravděpodobně působit vášnivě nebo dramaticky, vyvolávaly v celém kině smích. Ve filmu je řada klišé a co se týče kvality, je hodně nevyvážený. Začátek vypadal ještě slibně, ale pak to šlo spíš z kopce.

Lovci hlav (2011)

No jo, tihle seveřani musí mít všude spoustu krve a vyhřezlé mozky a z každé strany tam musím vyskakovat někdo s nožem nebo pistolí... to jim neberu, proti gustu žádný dišputát :-) Jen ten Roger mohl být míň chladný, aby ho člověk měl aspoň trošku rád...

Moje superbejvalka (2006)

Celkem vtipná parodie, která ale ničím nepřekvapí a hezky si jede v názvem vyznačených kolejích. Člověk tak jenom čeká, čím vším ještě "supermanka" po svém milém hodí a co vše mu ještě ze žárlivosti rozbije. Pokus o uvaření rybičky byl jednoznačně nejlepším kouskem ;-)

Moneyball (2011)

Příjemně mě překvapilo, že jsem filmu rozuměla, ačkoliv mám o baseballu jen hrubou představu. Nejde zde totiž tolik o samotný baseball jako o peníze, které stojí za ním. A také o statistiky, které někdy znamenají víc než zkušenosti. Škoda jen, že ta první půlka, která měla spád, najednou přešla v rozvleklou druhou polovinu, kde rádoby filosofické dumání vytěsňuje děj.

Mulholland Drive (2001)

Pokud jste jako já citlivější povahy a příliš sugestivní filmy s vámi dokážou zamávat, rozhodně se na tohle nedívejte sami! Já jsem měla co dělat, abych po tomhle filmovém zážitku usnula, jak se kolem mne všude míhaly šílené fantatstické postavy, a navíc jsem si neustále v hlavě rozebírala, co tím chtěl básník říci? Nakonec jsem dospěla k závěru, že - pokud se vůbec Lynch něco snažil říci, pak jedině to, že film je iluze a hra. On, pan režisér a scénárista, si může dělat, co ho napadne, a my, diváci, musíme věřit zároveň všemu a ničemu. I přes skvělou režii, kameru, střih a výkon Naomi Watts, mi ale do pěti hvězdiček stále chybí příběh.

Muži v naději (2011)

Pokud nebudete čekat nic víc, než jednoduchou lehkou komedii s naprosto nepravděpodobnými postavami, zahranými ovšem skvělými herci, kterými Polívka i Macháček určitě jsou, tenhle film vás nezklame. Způsoby, jakými se hlavní hrdina Ondřej dostává ze všech možných prekérních situací, jsou překvapivé a vtipné. Na mnoha místech si přitom tyto vtipy drží svoji úroveň a nezklouzávají k naprosté prvoplánovitosti.

Muž na Měsíci (1999)

Skvělý film, na který mám po prvním zhlédnutí chuť se dívat znovu a znovu. Výborné je, že se Formanovi daří diváky překvapovat stejně jako se to nejspíš dařilo samotnému Kaufmanovi. Naprosto z rovnováhy mě vyvedla poslední scéna. Umřel Kaufman nebo to byla jen jeho nejlepší mystifikace a on žije dál mezi námi? :-)

Muž ve stínu (2010)

Film, který se vás snaží napnout tím, že vám skoro dvě hodiny nepodá žádnou novou informaci, a pak strhne šátek z klobouku a v něm je místo živého králíka jenom plyšový a žádné velké překvapení se tak nekoná. Šarm Pierce Brosnana tu bohužel nedostane šanci vyniknout a okouzlit tak davy jeho fanynek. A sympaťák Ewan McGregor působí (stejně jako v Začátcích) tak, jako by v něm bylo něco víc, ale ne a ne se to naplno projevit. Jinak atomsféra pěkná, pěkně v tradičním Polanského duchu.

Na dotek (2004)

Opravdu tématem tak trochu telenovela (jak píše POMO), ale zpracováním a hereckým obsazením posunutá do trošku jiné, vyšší roviny. Vztahy dvou dvojic se znovu a znovu převrací a hroutí a nakonec se vždy ukazují jako prázdné, ačkoliv se dříve zdály být tak plné vášně a lásky. Nakonec film vyznívá – řekla bych – poměrně beznadějně. Ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, nenašla jsem mezi čtyřmi hlavními postavami jedinou, která by se alespoň jednou nezachovala nějak zle nebo nízce. Hvězdičku jsem ale ubrala za něco jiného – při poslední scéně „miluji tě – nemiluji tě“ jsem si uvědomila, že film je v podstatě jen sérií takových scén, i když dobře postavených a zahraných. A to neustálé opakování vět typu „před pěti minutami jsem tě miloval, ale teď už ne“ člověka nakonec trošku zmáhá.

Námezdní síla (1973)

Nebýt té poslední scény, dala bych čtyři hvězdičky, ale nemám ráda, když film neskončí v té pravé chvíli - člověku to úplně zkazí celý dojem.