Ledově ostří (2007)

Formálně Zoolander, obsahově Vybíjená..i když za kvalitama obou filmů to trochu zaostává. Blades of Glory si jedou podle klasické fratpackovské šablonky sportovních komedií. Nutno podotknout, že trénink je celkem nenápaditý a jako jediná část filmu místy i trochu nudný. Druhá polovina už je o dost lepší a dějovější. Závěrečnou honičku na bruslích bych zařadil k tomu nejlepšímu z Ferrellovských komedií.

30 dní dlouhá noc (2007)

První půlhodinu výborná atmosféra a Romerovsky nečekané lekačky, potom to přejde v klasický survival horor, kterému v prostřední třetině citelně dochází dech. Zbytek je ovšem výborný, napěchovaný akcí, krví a stejně brutální a syrový jako 28 Týdnů Poté nebo nový Úsvit. Nemůžu se ubránit dojmu, že s lepším scénářem by Slade zvládnul ještě víc, ale narozdíl od jeho prvotiny ho tady netáhne k zemi marná snaha o rafinovanou psychologickou hru - 30 dní dlouhá noc je tak lineární, jak jen akční horor může být a obejde se i bez delších patetických výlevů a šokujících point. Prostě krvavá, vizuálně atraktivní rubačka na sněhu. Víc nečekejte.

Ratatouille (2007)

Konečně pixarovka bez vztyčeného výchovného prstu. Ratatouille ohromuje v první řadě dokonalou animací s citem pro detail a pak taky odvahou Birda a spol. vydávat to za film pro děti. Ne že by pro ně byl snad nevhodný, ale mám pocit, že tohle je asi nejdospělejší 3D animák vůbec. Vtípky jsou pefektně načasované, humor spíš decentní, příběh bez typických záchytných bodů a bez pořádného záporáka. Pro děti je to navíc dost dlouhé. Téměř dokonalý kousek, labužnický stejně jako ty pokrmy u Gusteau. Ale něco tomu chybí. Něco co by mi donutilo vzpomínat na ten film dlouho po jeho skončení - výrazná stylizace, propracovaná postava, geniální scéna nebo vtip. Ratatouille je "pouze" kvalitkou, těsně pod žánrovým stropem, dávkovanou rovnoměrně po celých 110 minut.

Do naha! (1997)

Smutné i vtipné a v každém záběru zcela přirozené a upřímné. Jeden z těch filmů, které mi dávají záminků nesnášet české filmaře stěžující si na nedostatek peněz. Do naha! dokazuje, že skvělí herci a pečlivě vybroušený scénář ke kvalitní evropské komedii úplně stačí a ani tolik nevadí, že děj je šablonovitý a dokonale předvídatelný.

Kaena: Proroctví (2003)

Animák, který mi, nevím proč, evokoval atmosféru starých počítačových RPG her. Obrazově je to úžasné dílko s kouzelnou atmosférou, i když taky s trochu jednoduchým příběhem. V té záplavě vizuálních nápadů mi to ale ani nepřišlo. Pokud se světem Kaeny necháte okouzlit, nemůžete být nespokojení, chce to jen trochu otevřenější mysl a správnou náladu.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Konečně se Robert probral. Planeta Teror je podařený návrat ke starým krvákům (nejvíc styčných bodů jsem našel s italským trashem Demoni) v pěkném nablýskaném kabátě se vším co k žánru patří. Litry krve a slizu stříkají vzduchem a hromada coolových, hláškujících postav likviduje nekonečné zástupy zombíků. Rose McGowan je kost a umí i hrát (v současnosti docela vzácná kombinace), Willis bohužel nedostává moc prostoru. Nejvíc mě ale pobavil závěrečný Tarantinův výstup: "Začínam bejt nadrženej." - "Vždyť má jenom jednu nohu." - "Snazší přístup."

Král videoher (2006)

Pro úzkou skupinu lidí kulťák (i když představy tvůrců o vývoji a betatestingu PC her jsou hodně naivní), pro ostatní vulgární a debilní film. Vzhledem k mýmu hodnocení je jasný do který se řadím.

Exploze (1998)

komentář X_B_D... no prostě lol ___Jinak kvalitní péčko. Lesbická scénka na záchodcích výborná, Jenna neodolatelná.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Na svou dobu trikově opravdu úžasné. Souboj s pavoukem a pár dalších momentů je hodně napínavých. Scénář je dost dobrý a na sci-fi té doby chytrý s povedenou pointou. Zmínku si zaslouží taky potemnělá atmosféra s nádechem beznaděje, která se úspěšně přenáší z hlavního hrdiny, marně bojujícího s neobvyklou nemocí, na diváka.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dvanáct porotců má za úkol rozhodnout o vině nebo nevině mladíka, který údajně zavraždil svého otce. Jedenáct hlasuje pro vinen, jeden v podání Henryho Fondy pro nevinen a je právě na něm, aby zviklal jednomyslné rozhodnutí svých kolegů a spolu s nimi nalezl nová fakta, která chlapce očisťují. 90 minut dlouhý rozhovor na ploše jediné místnosti, který je tak svižný, inteligentně napsaný a skvěle zahraný, že mu lze jen máloco vytknout. Já takovým filmům neholduju, ale přesto se mi to líbilo, takže myslím, že spokojený by měl být každý, kdo tomuhle filmu tu hoďku a půl věnuje.