Mocný vládce Oz (2013)

Uletená rozprávka, ktorá je badateľným odzrkadlením mysli chlapíka menom Oz, ktorý si po buchnutí hlavy v tornáde vytvoril vlastnú krajinu. Úloha na Franca ako ušitá, Mila Kunis pôsobila na druhej strane veľmi nešťastne. 7,3/10

Robot a Frank (2012)

Komorná dráma so smutnou budúcnosťou.

La casa del fin de los tiempos (2013)

Desivá smršť z Venezuely. S glancom južnej ameriky, exotikou, mrázbehajúcim ozbrojeným starčekom a wtf záverom. Škoda až príliš teatrálneho konca, veľa otázok zostalo bez odpovede. 7,9/10

Táta Jack (2014) (seriál)

Tie roky deväťdesiate. Svižná komédia s hodnotením na imdb úctyhodných 8.5/10 sa dostala na HBO a tým pádom do môjho kresla. Dej tu nestojí ale vždy sa posúva míľovými krokmi dopredu. Ingrediencie mi zachutili, teším sa na ďalšie diely.

Azyl (2008)

Americké načančané Céčko.

Zeď (2012)

Veľkou chybou filmu je, že sa nepýta prečo. Inak to koncert jednej hereckej postavy nepotiahne na 108 minút. Škoda, určitý feel sci-fi si to vyžadovalo. Ale to by príbeh musela splodiť myseľ muža a nie ženy.

Carrie (1976)

Škoda čakal som viac démonický záver, takto to bol čaj. Je to skôr thriller, kult hororu by som nehľadal.

Černý chlapec (2010)

Černý chlapec je jeden z mála filmov noir, ktoré som prekusol, ba priam naopak! Sadol mi riadne a so svojim psychopatom v hlavnej úlohe dá omnoho viac ako iný noir v červených csfd číslach. Aby malo dačo vysoké hodnoty v červenom, tak je potreba aby to bolo staticky prijateľné (resp. 3-5 hviezd) a ak tento film dakoho urazí, je to len dobre. 8,2/10

Vzestup a pád NSDAP (2014) (seriál)

Videný bohužiaľ iba jeden diel a bol skvelý, do budúcna si určite zoženiem aj ostatné.

Omar (2013)

Palestínsky špionážny thriller s prvkami drámy. S romantickým hrdinom, ktorý je presne stavaný na to byť miláčikom dnešnej neurotickej spoločnosti. Triezvy film, ktorý nedémonizuje len jednu stranu. Neskutočné však? Ten film, po ktorom som z kina cestoval absolútne nevnímajúc okolie. Ten vyčerpávajúci film, po ktorom mi zostalo ťažko. Tento film, kde si s nami režisér hrá a na konci sfúkne domček z kariet. Omar, kedy už kult osobnosti nemôže prekvapiť, predsa vo svojej absolútnosti slávi úspech. Omar. 10/10 27.4. presne o mesiac, videné po druhý raz s viac-menej rovnakou eufóriou. Čo však mi udrelo do očí, bolo zbesilé tempo a potreba sa oddať celému filmu aby jednotlivé sekvencie dávali dokonalý zmysel. Postrehol som aj precíznu prácu s umiestnením postáv a skvelo približujúcu sa kameru v osudových dialógov. Pre lepší zážitok odporúčam poznať pozadie palestínskeho boja. (z 5 ľudí v kine, jedna dáma predčasne opustila sálu, keď bola scéna s mučením)