Carrie (1976)

Škoda čakal som viac démonický záver, takto to bol čaj. Je to skôr thriller, kult hororu by som nehľadal.

Černý chlapec (2010)

Černý chlapec je jeden z mála filmov noir, ktoré som prekusol, ba priam naopak! Sadol mi riadne a so svojim psychopatom v hlavnej úlohe dá omnoho viac ako iný noir v červených csfd číslach. Aby malo dačo vysoké hodnoty v červenom, tak je potreba aby to bolo staticky prijateľné (resp. 3-5 hviezd) a ak tento film dakoho urazí, je to len dobre. 8,2/10

Vzestup a pád NSDAP (2014) (seriál)

Videný bohužiaľ iba jeden diel a bol skvelý, do budúcna si určite zoženiem aj ostatné.

Omar (2013)

Palestínsky špionážny thriller s prvkami drámy. S romantickým hrdinom, ktorý je presne stavaný na to byť miláčikom dnešnej neurotickej spoločnosti. Triezvy film, ktorý nedémonizuje len jednu stranu. Neskutočné však? Ten film, po ktorom som z kina cestoval absolútne nevnímajúc okolie. Ten vyčerpávajúci film, po ktorom mi zostalo ťažko. Tento film, kde si s nami režisér hrá a na konci sfúkne domček z kariet. Omar, kedy už kult osobnosti nemôže prekvapiť, predsa vo svojej absolútnosti slávi úspech. Omar. 10/10 27.4. presne o mesiac, videné po druhý raz s viac-menej rovnakou eufóriou. Čo však mi udrelo do očí, bolo zbesilé tempo a potreba sa oddať celému filmu aby jednotlivé sekvencie dávali dokonalý zmysel. Postrehol som aj precíznu prácu s umiestnením postáv a skvelo približujúcu sa kameru v osudových dialógov. Pre lepší zážitok odporúčam poznať pozadie palestínskeho boja. (z 5 ľudí v kine, jedna dáma predčasne opustila sálu, keď bola scéna s mučením)

Ida (2013)

Krásny film.

Kandidát (2013)

Vcelku pohoda, slušný európsky film. Len ubrať tej do očí bijúcej reklame na produkty vo filme a Lamberta premenovať na krajšie slovenské meno, napríklad Šangala. Ego až po nebesáááá.

Tanec reality (2013)

Excelentná je prvá polovica, akonáhle však otec odchádza loďkou zavraždiť vodcu štátu, tak aj svižné tempo aj hudba odchádzajú spolu s ním. Ku koncu mi liezla na nervy už aj tá operná prsatica.

Dívka ze skříně (2012)

Toto sa nepodarilo. Odporný, smutný a prázdny film. Kox by si mal zadovážiť spolupracovníkov na námet a scenár. Nápady tam má, sú ale veľmi neotesané.

Lidský rozměr (2012)

Veľmi nadhodnotený dokument s výpovednou hodnotou maximálne na 30 minút. Prišlo mi to skôr ako reklama na Jana Gehla. Ako pedagogická pomôcka fajn, alebo vybojujme si späť chodníky, lebo mesto z nás sformuje auto! Zaujal ma predovšetkým robotický hlas rozprávača.

Eugéniové (2013)

Dokument splývajúci s umením a práve preto tak stráviteľný a korunovaný aj štvrtou hviezdou, lebo práve z použitej artovej stránky je tak pôsobivý.