Noc drůbežích mrtvol (2006)

Geniální, doufám, že filmy s maskami se budou točit nadále, žádné CGI. V 2019 by se podobný majstrštik nejspíš již nenatočil. Velmi mě překvapili áčkové herecké výkony. "Humus zahoď ten rektum.".

Naneživo (2017) odpad!

Kvalitou je to študentský film nie príliš dobrých hercov a amatérizmu. Veľmi tomu škodí pokus o točenie na jeden záber a príliš dlhé scény. To prináša "len jeden pohľad optiky" a vonia lacným parfémom. Nevydržal som to.

Koule (1998)

Jako komorní záležitost Sphere místy funguje. Nicméně postavy nejsou moc zajímavě napsané. Ke konci když člověk očekává nějakou bombu tak se jí nedočká a celý příběh je zahrán do autu. Scifi je to tak možná do třetiny filmu pak se to bohužel odsune stranou,

Zpráva o Europě (2013)

Škoda toho závěru, ktorý je skor k smiechu. Prequel k Some, Matrixu?

Projekt Modrá kniha - Série 1 (2019) (série)

Kouknu ještě originální znění, hlas Littlefingera tomu jistě dodá šmrnc. Tak chci k tomu napsat dlouhý komentář. Takže za prvé... "PŘÍPAD UZAVŘEN".

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nádherná pohádka s kouzly. Cítil jsem se opět jako 10letý v kině při sledování Tajemné komnaty. Příběh mě úplně pohltil a je to skvěle natočené.

Tomb Raider (2018)

Fakt ne, tady se s předlohou vytřeli zvratky po bujaré párty a zbytek stran se použil jako hajzlák. Fakt jsem doufal, že se něco víc dozvíme o postavách které na lodi měli cestovat společně s Larou a že jich bylo. Tak kde kromě toho začít? Absolutně nezvládnutá Lara, která je ve filmu vysloveně odporná. Upřímně na Laře ze hry jsem nejvíce obdivoval její vůli přežít, přičem bylo jasné, že má výcvik od otce. Tady je představena jako "boxerka" nebo něco na způsob MMA? Nesympatická holka, která jednou odmítá dědictví otce, pak zase přijíma - jéj on byl celou dobu dobrodruh a nic neřekl - pak odmítá: jediná památka po otci je amulet co mi dal a mám k němu citové pouto; raději jej zastavím ať mám peníze a nepřijmu dědictví. Tady je právě škoda, že se nevyužili postavy, které jsou ve hře. Mohli zde být dialogy, které by Laru ukázali jaká je. A že si místo tady zasloužili, protože ve hře nedostali tolik prostoru. Film je raději škrtá komplet a hodí tam Číňana, který v předloze není. Poté se Lara dostane na ostrov a je hned vržena do náruče zabijáků. Škoda, fakt jsem doufal, že zde bude určitá podobnost s hrou - lidé co se zbláznili, Lara co se brodí odpadnou místností na těla, twist v tom, že jeden z cestujících spolupracuje s bad guys, hodně obětování, že lidi kolem Lary umírají. Film jsem nedokoukal, tohle není Lara. Právě poprvé se měla setkávat s bojem až tady.

V objetí ďábla (2015)

Výborný thriller s excelentnými hereckými výkonmi. Škoda toho malého hodnotenia. Psychedellic krimi-thriller skvelo natočený.

Slunovrat (2019)

Ari Aster by si měl uvědomit co chce točit. Myslím, že se snažil udělat epopej nebo podobenství, avšak nemá kvality na takové dílo. Všichni od něj očekávali horor a ten se bohužel nekoná. Jakmile se přijde do "vesnice" je to horší a horší a působí to hodně staticky. Děj není dynamický mnoho scén je zbytečne natahováno. Chtěl bych vědět jestli vůbec Aster byl s dílem spokojen a měl pocit: ano, přesně tohle jsem chtěl natočit. Mnohem lepším dílem zůstává Čarodejnice (2015) nebo Rituál (2017). Sklamání.

Přežijí jen milenci (2013)

Celé dvě hodiný čekáte kdy to začne a pak to skončí a ani to nezačlo. Dobře udělané ale otřesně napsané. Jarmulka by to měl přenechat někomu kdo umí psát příběhy. Mělo to náběh na trainspotting často je to však jen stařecké vzpomínání. Ani to nezkoušet.