Slavnosti sněženek (1983)

Jako akademický malíř říkám, že to je kapičku zfušovaný film. Průměrné, ale pro mě nezáživné. Leda se zelím.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

4,5 hvězd ( 5 se zaokrouhluje nahoru, tudíž 5)! První půl hodinu jsem krutě bojoval sám se sebou, abych dokázal vstřebat netypické středozemské záběry a scény, které se vyskytují nově, takové záběry, které se moc nevyskytují v Jacksonovských filmech. Po této půl hodině jsem zjistil - AHA, OPRAVDU JE TO NOVÁ TRILOGIE! Představte si, že by nebyl Pán prstenů, líbil by se Hobbit? Mě ano! Doslova jsem žral každý záběr a hlavně scénu útěku v sudech. Co se týče hudby, opět jsem čekal něco zcela jiného. Kapku mě zklamala. Píseň "I see fire" se vůbec nehodí, ale přesto je úžasná. Bohužel hudby, kterou jsem očekával 159 minut, zaslechno mé ucho až na ke konci titulek. Poslední 2 minuty Soundtracku jsou ty, které jsem očekával a které mě znovu oslnili. ZCELA NOVÉ ZPRACOVÁNÍ (jak kamery tak hudby ale celého filmu) Zcela atypické. Přesto si nemohu pomoc, ale prostě se mi to líbilo. ZKUSTE NESROVNÁVAT S PÁNEM PRSTENŮ. ZKUSTE BRÁT NOVOU TRILOGII. Je to úžasné! (možná jen by si to zasloužilo zkrátit a zbytek dát do prodloužených verzí- pro fanoušky).

Dlouhá cesta (2002)

Příjemné. Škoda, že otec dívky nehrál větší roli ve filmu. Možná přeslazené, ale pohodové a dobré!

Rocky (1976)

Když jsem byl menší, nechápal jsem o čem film je a jediné na co jsem se těšil byl boj. Později mi to docvaklo. WoW! úžasné "you know". Jako klobouk dolů před Slyem, který ztvárnil Rockyho, jako by nikdo jiný nedokázal. Kouzelné na filmu je prostředí a postavy, co se týče boxu, zas tolik mi nevyniknul, jako kluk z nízké společnosti, který ve 30 letech dostane šanci. ještě jednou: WoW!

Kapitán Phillips (2013)

Silný to film. Dvě silné a parádní části filmu mě dovedli (i když o fous) až k řádu pěti hvězd. Výborně natočené, obzvláště moment, kdy piráti se chtejí poprvé dostat na loď ---> parádně hrané. MUSÍM VYPÍCHNOUT PANA HERCE HANKSE, a konkrétně jeho poslední závěrečnou scénu, která vě mě vyvolala obrovské emoce. Chvílema film byl slabší, nicméně jsem se ani chvíli nenudil, a to je obrovsky důležité u takovýchto filmů! PS: Po finálové scéně Hankse jsem se až rozmýšlel, jestli nedám ocenení za nejlepší her. výkon roku, a jestli nepředčil DiCapria v Gatsbym - ne, ale bylo to namále!

Křižovatky života (2013) (pořad) odpad!

Příšerné, amorální a mozek mi nebere, jak toto vůbec mohou vysílat v televizi.

Bídníci (2012)

NEJLEPŠÍ MYŠLENKA: "WHAT WE HAVE, WE HAVE TO SHARE."...Úžasní herci. Zajimavé téma, fajn písničky, i když mě kapku mrzelo, že jsou to někdy převeli známé melodie, ikdyž to byl asi záměr. Největší hrinkou pro mě byla holčina, která milovala Mariuse, ale přes to mu pomáhala. Zároveň odehrála nejlepší scénu s jejím zpěvem. Jinak mi až spadla čelist, když jsem slyšel Hughe Jackmana a jeho zpěv.