Ghúl (2018) (seriál)

3. dílná minisérie z produkce Netflixu co má co nabídnout. Indický režim, který loví teroristy a zavírá je do kopky kde je skupina vojáku vyslýchá ve stylu mučení a zastrašování. Vše šlo jako po másle dokavaď nepřivezli 30 let hledaného teroristu. Jenže on už není terorista jako terorista ale je něco víc a role se obrací a mučeni jsou vojáci. První díl je takový pomalejší a druhý to rozjede a jsem spokojen i s finále. Dává to hlavu i patu a to i kdyby rozjeli další sérii nebo ne. Každý díl má 45 minut, takže se to dá krásně slupnou za jeden večer. Indická zajímavost za mě palec určitě nahoru. 75%

Ghostland (2018)

Pascal Laugier, který má na svědomí Mučedníky nám naservíroval další super snímek. Film si jede od začátku svoje tempo a tak svoje napětí. Super tu je, že cokoliv se tu děje nevíte jak dopadne a pan režisér si tu s vámi solidně pohrává. V poslední dobou se moc dobrých hororů nerodí ale tohle je výjimka a rozhodně si zaslouží pozornost. 80%

Upgrade (2018)

Na tohle jsem se hodně těšil a jsem nesmírně spokojen. Parádní akční sci-fi co má fakt nápad a hlavně i super konec. Film má opravdu svižné tempo. Těch 90 minut uteklo jak nic a já se bavil po celou dobu. Hodně zvratů a dost akce. Logan Marshall-Green mě v téhle roli bavil. Jsem zvědav jestli něco takového někdy vznikne. Snímek je určitě svým způsobem originální i když pár odkazů se tu najde. 80%

Děsivé dědictví (2018)

A pak, že to nejde. Kvalitní hororová filmařina bez trapných efektů a lekaček. Film je ze začátku rodinným dramatem kde je hodně smůly. Ale potom se to začne asi po půlce filmu překlápět spíše k hororu a finále už je nářez. Nějaký gore tu je ale je adekvátní té atmosféře, kterou si film postupně pěstuje. To napětí roste fakt tak pomalu a stupňuje se až tak, že jsem měl i husí kůži. Vyvolávalo to ve mě pěkně sklíčené emoce. Herecký výkony fakt super. Jediný co mě štve, je že jsem na zápletku celého filmu přišel díky rohožce. James Wan dokázal dělat kvalitní horory za pár peněz. Ale už to není ono. Teď je tu Ari Aster, tak snad mu to půjde tak skvěle jako u Hereditary. 90%

Brouk (2006)

Jo drogy a paranoia ti nasadí brouka do hlavy. Michael Shannon a Ashley Judd dobrý psycho výkon. 65%

Operace Entebbe (2018)

Podle skutečné události, která se odvíjí od politických problémů mezi Izraelem a Palestinou. Film, který není nikterak výjimečný až na to, že je podle skutečnosti. Pár známých hereckých tváří a herecké výkony úměrné snímku. Za shlédnutí to stojí ale jak říkám převratná filmařina se nekoná. Ale jako doplnění vzdělání je to dobrý. 60%

Debbie a její parťačky (2018)

Je to film na pohodu a do stejného stylu jako Dannyho Parťáci. Akorát je film zasazen do modního světa a šperků. Banda známejch hereček a fakt pohodová atmosféra z tohohle snímku dělá dobrého nástupce, včetně odkazů na filmy s Clooneym. Já se bavil a párkrát i docela zasmál. Na páteční večer je to docela dobrá volba. 75%

Mrakodrap (2018)

Die"The Rock"Hard in The Towering Inferno. Takhle se měl film jmenovat. Není to špatný. Docela to odsejpá a je jasný, že to bude přehnaný když jednonohý bezpečnostní technik skáče po nejvyšším mrakodrapu světa. Ale The Rock hraje bez humoru a i když má výcvik není takový badass. Stopáž je akorát a akce je ale konec je trošku digi bordel. Taková pohodová jednohubka to je. 60%

A Prayer Before Dawn (2017)

Thajský vězení je peklo. Dobrej film o boji s vnitřními démony, sebou samým a taky trocha toho thajského boxu. Nečekejte žádnou Van Dammovinu tohle se opravdu stalo a není to nic pěknýho. 75%

Sejmi prezidenta (2014)

Nepřišlo mi to tak špatný jak je hodnoceno na csfd. Bylo to docela zajímavý a nápaditý já neříkám, že to neni blbý a hodně béčkový ale něco do originality to mělo a scéna s mrazákem hodně překvapila. Pohoda akčňák kde Samuel L. Jackson není badass motherfucker ale jen prostě president co nic neumí. Viděl jsem horší filmy, který jsou hodnocený dvakrát líp. 50%