Ezis

Ezis

Marta Eva Běťáková

Česko

8 bodů

Moje oblíbené herečky

 • foto

  Libuše Šafránková

  Moje nejoblíbenější herečka, společně s Josefem Abrhámem tvoří takový solidní základ české kinematografie. I když výraz "solidní základ" je příliš těžkopádný pro označení této šarmantní dámy :-)  Nejvíc se mně líbila v pohádce Kouzelná tetička Valentýna - v té dokázala, že umí i nepříliš propracované postavě dodat osobitost a živost.

 • foto

  Miroslava Šafránková

  Herečka, co dokáže i do krátké studiové pohádky vtěsnat spoustu půvabu a jemně naznačených emocí.

 • foto

  Andrea Elsnerová

  Herečka "tak akorát", což ji možná právě činí výjimečnou. Má talent, ale nesnaží se ho dávat na odiv - spíš vytváří přesně vystižené než výrazné nebo excentrické postavy. Kdybych byla režisér, určitě bych ji do svých filmů obsazovala. Vždycky mě potěší, když ji vidím v další roli, a nikdy mě nezklame. Tvrdohlavá princezna z "Elixíra a Halíbely", vesnická holka z "Rumplcimprcampr", rázná kuchařka z "Četnických humoresek" i éterické, laskavé Štěstí z "Boháče a chudáka" - všechny jsou dokonale zahrané a ohromně sympatické.

 • foto

  Milena Steinmasslová

  Výborná herečka, kterou jsem viděla i v divadle a rozhodně toho nelituju. Takových jen houšť... 

 • foto

  Zdena Hadrbolcová

  Milá maminka i úžasně protivná pohádková královna. V civilu rozumná a sympatická paní. A pro mě taky kolegyně ve znalosti jazyků :-)

 • foto

  Wunmi Mosaku

  Naprosto neuvěřitelná náhoda - koukáme takhle na "Fantastická zvířata a kde je najít" - a u závěrečných titulků povídám "Jé, Wunmi Mosaku, to jméno znám!" No, nejenom jméno - tohle je prosím slečna, u jejíž rodiny jsem byla ubytovaná v roce 1997! Bylo to v Manchesteru a náš dětský pěvecký sbor hostoval u jejich dětského pěveckého sboru. Rodina to byla moc milá a měli zdi vymalované nafialovo, což mě fascinovalo. Taky jsem u nich poprvé ochutnala rýži na karí. Potěšila jsem je, když jsem jim řekla, co si ze zeměpisu pamatuju o Nigérii (Angličani o ní zřejmě nevědí nic). Wunmi byla nejmladší ze tří sester - nejmladší, nejpraštěnější, nejveselejší a nejvíc se předváděla. Žádný div, že se stala herečkou :-) Jsem ráda, že dostává dobré role, protože její rodina na tom nebyla moc dobře, tak si snad trochu polepší.

 • foto

  Nataša Gollová

 • foto

  Klára Issová

 • foto

  Loretta Swit

  Asi jediná moje oblíbená americká herečka. Úžasně srostla se svou Margaret z M.A.S.H.e a výborně ztvárnila všechny proměny, kterými Margaret postupně prochází. Umí výborně pracovat s intonací hlasu: "Klingere, já potřebuju šaty, které podtrhnou, jak jsem laskavá, jemná a ženská, a jestli mi je včas neupravíš, tak ti vymlátím zuby!"

 • foto

  Kamila Špráchalová

  Ještě bych sem zařadila lotyšské herečky Ievu Puķe a Regīnu Devīte, ale ty jsem bohužel viděla hlavně v divadle a nehrají ve známějších filmech.