Telefonní budka (2002)

Kamera: Mathew Libatique ...... skvělá práce, důkaz, že film nepotřebuje ani čas, ani kdovikolik penez... 13 milionu pise mandes, ale nekde jsem cetl, ze to bylo pod milion, nevim. Od scenare, pres herecky vykon Colina Farrella, po režii a hlavně kameru Mathew Libatique je to dokonalost! Prilet z vesmíru, prulet ulicemi new yorku, prilet k budce...divam se na to znova a rikam si - nejdokonalejsi kamera, jakou jsem kdy videl.

Útěk do Budína (2002)

předloha je jistě kvalitní, ale natočeno je to laxně.

Amélie z Montmartru (2001)

Kamera: Bruno Delbonnel - jeho práce s kamerou je naprosto dokonalá! Celý film je jeden velký zlatý řez. Práce se světlem a pohyby kamery(třeba jak amelie háže žabky na tom kanálu) jsou jedny z nejlepších v celé historii filmu. A k příběhu - Dokonalé, přitom tak obyčejné. Infantilní a naivní, ale - proč ne? Je to krásné. Důkaz, že každý z nás má své rituály a malé požitky, nad kterými se nepozastavujeme a nikomu neříkáme, přesto je děláme. Film, který mě ovlivnil, a to především v chování, smyslu uvažování. Film, na který nezapomenu a opět se k němu rád vracím.

Banditi (2001)

Kamera: Dante Spinotti ... opět skvělá režie a kamera a dvojice hlavních herců. Spinotti nestojí hloupě za kamerou, ale kombinuje amatérskou a profesionální, jež je ve zlatém řezu. naprosto nedoceněné dílo, které stojí za to zhlédnout. PŘIŠLI JSME TI VYKRÁST BANKU. Po druhém zhlédnutí - režijně, scénáristicky a kamerově dokonalé! TO je prostě super!!!!!! Celou dobu jsem se výtečně bavil. A měním na pět.

Čistá duše (2001)

Kamera: Roger Deakins .... jak jsem mohl vidět tento snímek až ve svých sedmnácti letech? neuvěřitelný výkon, snad nejlepší, co jsem kdy viděl, Russella Crowa a čisťounká kamera Rogera Deakinse dela z tohoto filmu naprosto srdcovou zalezitost. Ke konci jsem skoro brecel - ja!!! NEUVERITELNE!

Dannyho parťáci (2001)

Kamera: Steven Soderberg(pod pseudonymem Peter Andrews) ..... tohle teda jo... viděl jsem nejdřív dvojku a z té jsem byl neuvěřitelně nadšen, ale tohle je taktez skvele. nemuzu se dockat trojky. Je zajimavé pozorovat, jak objevují všechny členy jedenáctky a tess(které to tu bohužel vůbec nesluší). Ale jinak skvělá práce a kamera, to je bašta.

Donnie Darko (2001)

Kamera: Steven Poster ... jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl. Mírně podobný Butterfly efektu, co se zajímavosti týče. Práce s kamerou je skvělá, hlavně její otáčení, zrychlování, zpomalování a vynikající jsou také plynulé pohyby - na chodbě školy, na halloweenské oslavě. Herecké výkony jsou taktéž více než dobré - třeba Patrick Schwayze dokazal, ze nepatri do stareho zeleza. Jsem nadsen a urcite zhlednu jeste jednou.

Hannibal (2001)

Kamera: John Mathieson ....... po tomto filmu mam strach z Antonyho Hopkinse.

Moulin Rouge (2001)

nesnáším muzikály, a tohle je takovej opruz, že se mi ani nechce hledat, kdo dělal kameru