Sloní muž (1980)

Kamera:Freddie Francis ..... nejstravitelnější dílo Davida Lynche. Dlouho jsem si říkal, co se bude dít, ale těsně před půlkou začíná film mít spád a jeho poselství jevíce než zjevné. Osobně mám ale od Lynche radši nepochopitelné filmy.

Zítra nehrajeme! (2006)

Kamera: Edward Lachman ....Altman je skvělý režisér a dokázal opustit tento svět s naprostou noblesou. Bravo, Pane, Režisére.

Requiem za sen (2000)

Kamera: Mathew Libatique ....... jedno z nejlepších, co jsem viděl. Dokonalá práce s kamerou a hlavně - práce s detaily, to mě vždy srazí do kolen.

Muž na Měsíci (1999)

Kamera: Anastas M. Michos ....... skvělé, brilantní, zlomová role Jima Carreyho... můj názor po zhlédnutí po několika letech - kvůli takovýmto snímků stojí za to žít! Jim Carrey se pro tuto roli narodil a scéna z Carnegie Hall je prostě dokonalá! Andy Kaufman je bůh a tohle je to nejlepší, co se mu mohlo dostat na jeho počest!!! GENIÁlní!

Potomci lidí (2006)

Kamera: Emmanuel Lubezki ..... skvělá práce s kamerou - snažili se být co nejblíže Theovi a nejlépe snímat to, co vidím on sám. skvěle!

Noční hlídka (2004)

Kamera: Sergej Trofimov...... děláte si legraci s tím hodnocením, že? noční hlídka je tak bezvadně natočená, že jsem se docela divil. Knihu k tomuto není potřeba, imho pokud se nevyznáte v ději, tak vás to jen donutí více vnímat to prostředí - paneláky, detaily. Jmeno Sergej Trofimov mi nic nerikalo, ale jeho kamera je skvělá - průchod zdí, do motoru... vstup do šera... a oproti Denní hlídce má ještě noční celkem ucelený děj! Nechápu a ještě jednou nechápu vaše hodnocení tohoto skvělého snímku! TS!

Metropolis (1927)

Kamera: Karl Freund Günther Rittau Walter Ruttmann