• Krátkometrážní

Havěť (2023)

Nejlepší film o pavoucích! Scény, hudba, atmosféra - Pecka! 👍 Velký překvápko a ještě na moje narozeniny 🙂 Skvělý! 😎

Batman (2022)

Tak tenhle Batman byl kurevsky dobrej. Postavy - Robert Pattinson jako temný rytíř vypadá zatraceně dobře což mě dost překvapilo, když jsem viděl první ukázky - Říkal jsem si ježiš ten vypadá hrozně ale nakonec spokojenost. Zoë Kravitz jako Catwoman je taky výborná ale dlouhý vlasy jí sluší mnohem víc. Ale sexy byla dost :) Colin Farrell jako mafiánskej zmrd Oz - The Penguin byl taky dobrej, skvělá maska a vůbec by jste Farella nepoznali. Někdy mi připomínal tlustýho Roberta De Nira - Fakt že jo :D Škoda že tam byl tak málo a nedali mu větší prostor ve filmu. Paul Dano jako Hádankář neměl vůbec chybu, kvalitní magor jak jsem si myslel od začátku :D Zahrál to skvěle a je vidět že si to užíval. Skvělej záporák. Scény z televize mi dost připomínali scény s Jokerem v Temném rytíři. Hlavně se mi líbila Hádankářova maska a kostým, ta byla dost děsivá. Zase něco novýho, supr a taky jsem se u scén s ním když už ukáže svojí tvář docela nasmál - To byl fakt dobrej magor. Andy Serkis jako Alfred taky v cajku. Jeffrey Wright jako detektiv James Gordon skvělej taky a je mi u prdele že byl černej, sympatickej mi byl a role se k němu hodila. Postavy jsou sympatický a herecký výkony všech paráda. No atmosféra ta nemá taky vůbec chybu - Temný, napínavý a tak trochu depresivní taky, někdy mi ten film atmosférou připomínal novýho Jokera s Phoenixem a jak už tady někdo psal - Fakt že by se Arthur Fleck hodil k tomuhle Batmanovi. Souhlasím. Stejný bylo jako ve filmu Joker na začátku filmu - V kině přes celý plátno nápis filmu. Scény s automobilovou honičkou je jedna z nejlepších vůbec - Ta kamera a střih maj sakra koule a to vlastně v celým filmu. Vizuálně je to moc nádherně udělaný a pro fanoušky Batmana to bude pastva pro oči. Pro mě osobně tam bylo akce dost a závěr byl vynikající. Příběh je fakt dost kriminálka a furt se tam něco řeší což mě furt napínalo. Na konci filmu Dvě tváře nebo Joker. Sám nevím. Soundtrack na jedničku s hvězdičkou a song od Nirvany pecka. Nesrovnával bych to s žádnýma předchozíma filmama o Batmanovi. Tohle je zas úplně něco novýho a to je dobře. Nový Batman se povedl a já se těším na dvojku.

Pistol (2022) (seriál)

Dokoukáno! Všechny epizody v originále s anglickýma titulkama - Wow! Tohle byl fakt nářez! První epizoda trochu nudí ale pak se to rozjede a odsejpá to jako nadržená čubka na koni. Věřil jsem tomu a všechna moje očekávání seriál splnil - Danny Boyle se s tím fakt nesral. Knížku Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol od kytaristy Steva Jonese jsem teda nečetl ale musím říct že je to fakt skvěle natočený. Příběhem nás provází Steve Jones kterého hraje Toby Wallace a je skvělej - Jako Steve je sympatickej a od začátku vidíte jeho vzestup a pád v kapele Sex Pistols. Anson Boon jako Johnny Rotten výbornej až na pár maličkostí mi na jeho postavě něco trocho vadilo - Fakt se snaží hrát Rottena jak to jen jde - Mluva, hlas a oči v pořádku a povaha a právě u tý jeho povahy je něco nepřesnýho ale i tak to zahrál skvěle. Někdy i ty jeho vykroucený pohyby nejsou úplně přesný ale to už je jen detail. Na to že to herec nazpíval sám ty songy, tak supr. Říkal jsem si že nejlepší by tam byl Johnny Rotter z revivalu Sex Pistols Experience - Ten by byl perfektní ale už je na to bohužel moc starej. Nevadí. Boon mě bavil dost. Andrew Schofield jako Rotten v Sid a Nancy byl hroznej. Tady konečně normální Rotten. Thomas Brodie-Sangster jako manažer Malcolm McLaren taky dobrej - Herec se dobře naučil jeho mluvu a hlas - Ironie že tenhle herec hrál malého Hitlera ve filmu Hitler: Vzestup zla a tady takovýho vychcanýho žida :D Strašnej čůrák :D Talulah Riley samozřejmě hezčí a sympatičtější než pravá Vivienne Westwood a taky v cajku. Jacob Slater jako bubeník Paul Cook má nejmenší podobu pravého Paula ale role mu šla taky dobře. Christian Lees jako první basák kapely Glen Matlock taky dobrej - Má lepší podobu než Paul Cook. No a poslední člen a největší magor Louis Partridge jako Sid Vicious výbornej i když jsem si od začátku myslel že až bude namaskovanej jako pravej Sid, bude vypadat přesněji a mnohem líp ale nestalo se ale herec se naučil Viciouse dobře. Maisie Williams jako Pamela Rooke - Jordan skvělá též a měla pěkný prsa i když né teda úplně pravý :D - V té pláštěnce jí to slušelo. Sydney Chandler jako zpěvačka Chrissie Hynde je roztomilá sexy princezna - Role se k ní fakt hodila. No a Emma Appleton jako Nancy Spungen je mnohem hezčí a sympatická než pravá Nancy. Taky lepší herečka než Chloe Webb v Sid a Nancy - To je jasný. Co tady musim fakt pochválit jsou lokace, kostýmy a události co se fakt staly - To je fakt přesný - Show Billa Grundyho byla dobře natočená. Líbil se mi moc koncert z vězení. Atmosféra koncertů je fakt dobrá. Překvapily mě tam ty svastiky jak v tý době nosili punkáči a jsem rád že to tam nakonec bylo - Nečekal jsem to a nevěřil jsem tomu když žijeme v týhle zkurvený době :D V prvních trailerech to cenzurovali - To je jasný. Seriál má fakt nádherný barvičky - Vizuální práce je odvedená skvěle. Kamera taky nemá vůbec chybu. Jasný taky je tam několik nepravd a nepřesností ale nevadí mi to vůbec - Například jak hrajou Sex Pistols na parníku na Temži a Nancy na lodi není ale na břehu a Sid ji spatří, přestane hrát a chce běžet za ní. Tohle nevím jestli se stalo ale ještě scéna se Sidem a jejich týpkem z ochranky neměla chybu - Slušná bitka :D Taky skvělý jak tam dali starý archivní záběry z Anglie - Z televize a koncerty kapel a tak dále. To dodává seriálu ještě lepší atmosféru. Teď nemyslím hudbu Sex Pistols ale soundtrack je výbornej - Spousta starých známých songů. To jak natočili smrt Nancy bylo hodně smutný. Sida mě bylo líto. Nečekal jsem že na konci seriálu ještě zazní můj nejoblíbenější song No Feelings :) Paráda! Ti mladí herci jsou borci že se ty písničky a na nástroje naučili sami. Stejně velká škoda že John Lydon se na tom nepodílel taky, to nebylo moc fér že s nima na tom nespolupracoval. Díky němu se mohl ten seriál ještě víc spojovat s realitou. Škoda. Ale je to hlavně o Stevovi podle té jeho knihy. I tak seriálu nemám co vytknout - Strašně mě to bavilo a spád to má perfektní! Díky za to Danny! ;)

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Už to neni co to bejvalo a příběh byl otravná nuda. Gore bylo skvělý, pěkně nechutně krvavý, nejvíc mě zklamala délka filmu. Mohlo to bejt kurva delší do prdele :D Ale ten konec jsem nečekal, ten byl dobrej, protože to byla totální píča. Vlastně všechny postavy stály za hovno :D Já jako fanoušek gore a postavy Leatherface musim dát čtyři.

V.V.Ú.: Ukrajina (2022) (hudební videoklip)

Klip jsem sem poslal já. No kámoš MM_Ramone napsal totální sračku. Určitě se na tom chtěj přiživit - Jasně - Štěpán Málek je úplnej buran a ostatní taky - Využili tak hovno kamaráde - Málek to myslí upřímně, byl vždycky proti násilí a válce - Přiživujou se na tom leda tak skurvený celebrity z TV Hovna! Jediný s čim souhlasim je špatnej refrén - Prostý jedno slovo na téma co se v současný situaci ve světě děje - Ukrajina. Refrén mohli kluci víc promyslet jinak oukej. Kámo napsal si úplně zbytečný nadávky. Pořád lepší než celý skurvený Sovětský svaz a jejich romantické písně o práci a krásné zemi. Ha ha - Rudý mrdky. Nejsem na žádný straně a rozhodně nikdy nebudu se zmrdama co chtějí Sovětský svaz. To bych blil.

The Exorcism of God (2021)

Vymítání Boha - Exorcismus Boží - Jak chcete, to je jasný - Takový mix Vymítače ďábla a Evil Dead. Je tam vidět velká inspirace Vymítače ďábla a to hned na začátku filmu. Na dnešní dobu slušnej kousek - Vizuálně moc pěkný a triky ve filmu taky v pohodě. Místama je to dost někdy fakt humorný :D U filmu jsem se fakt skvěle bavil. Will Beinbrink jako kněz Peter Williams mi někdy dost přípomínal herce Benedicta Cumberbatche - Fakt že jo :D Kněží Doctor Strange :D Atmosféra ve filmu dost nápínavá a furt se tam něco děje, žádná zbytečná nuda. Dobře byl udělanej ďábelský Ježíš Kristus :D Námět na film nebyl vůbec špatnej. Konec mě překvapil. Další dobrej horor o exorcismu :) Režisér Alejandro Hidalgo je skvělej tvůrce.

The Sadness (2021)

Další jeden z nejlepších hororů z dnešní doby - Brutální masakr a fakt skvělý hlášky :D Už co jsem viděl první trailer jsem se na to těšil jak svině :) Nejdřív jsem si myslel že jde zas o zombíky ale bylo to jinak. Krvák jak prase a scéna s okem neměla chybu :D Tzu-Chiang Wang byl dobrej magor :D Gore pecka! Na konci v titulcích skvělej metal - To jsem si hned dal na plný koule ve sluchátkách. Rejža Rob Jabbaz natočil výbornej gorefest masakr - Na svůj první film výborná práce.

Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem (2020)

Přítel a režisér Sex Pistols - Julien Temple - Natočil tentokrát dokument o legendě Celtic punku. Zpěvák a skladatel Shane MacGowan ale taky pěknej alkoholik, feťák a vášnivý kuřák :D No dneska snad už drogy nebere na to jak vypadá, vypadá jak úplná troska a divím se že ještě vůbec žije :D Dokument vypráví o dětství Shanea až po jeho hudební kariéru. Shane žil s příbuznýma na venkově v Irsku a alkohol měl poprvé v pěti letech :D Když se přestěhoval do Anglie, uchvátil ho punk rock - Sex Pistols atd. Shane MacGowan - Punk je to nejlepší, co mě potkalo. Když jsem viděl Sex Pistols, můj život se změnil. Shane se stal součástí anglický punkový scény. Byl to borec, jeho hudba s The Pogues je vynikající. Stejně jako v předchozím dokumentu režiséra o Sex Pistols, sem dal rejža starý dobový archivní záběry a jedna ze scén je z nějaký akce, kde je v davu mezi lidma mladej Sid Vicious - Má ještě delší vlasy podle Davida Bowieho, v záběru se Sid usmívá :D V dokumentu mě potěšil Johnny Depp. Shane měl teda originální smích :D No rozhodně měl Shane MacGowan krásnější chrup než Johnny Rotten. To je jasný! :D