• Krátkometrážní

Casino (1995)

Tohle jsem poprvé viděl od kámoše, měl to na DVD. Poprvé když jsem to viděl hned se mi to zalíbilo, bavila mě každá scéna ve filmu. Robert De Niro jako Sam 'Ace' Rothstein - Hazardní hráč a majitelem kasina v Las Vegas a pěkně vyčůranej žid :D Ve filmu bylo jeho jméno změněno - Ve skutečnosti se jmenoval Frank Rosenthal. De Niro to hraje skvěle. Pak tu máme další postavu kterou hraje Sharon Stone - Samova manželka, podvodnice a pěkně odporná kurva a k tomu ještě feťačka - Ginger McKenna - Pravá se jmenovala Geri McGee. Sharon Stone tu mrchu zahrála fakt dobře až mě z ní bylo na blití :D No a dále pak ta nejvyšinutější postava - Joe Pesci jako mafián Nicky Santoro - Psychopat, násilník a vrah. Totální pošuk :D Skutečný gangster se jmenoval Anthony Spilotro. A to jak ho zahrál Joe Pesci je impozantní. Hlavně když ho dabuje Jiří Prager a říká ty hlášky - To prostě nemá chybu :D Nejvíc mě pobavila scéna kdy je nalitej a hraje v kasinu u stolu black jack - Stojí tam samozřejmě krupiér (Nick Mazzola) a Joe Pesci na něj - Jó a ty si radši zakrej tu svou hubu! To mi sem ale dali krásu! Poslal tě za mnou Sherbert? Abys mě obral stejně jako ostatní? Oberete každýho co? Z každýho tady vytáhnete prachy! Dělej! Kartu - Tohle si nech a strč si to třeba do prdele! Další! - A hodí kartu na krupiéra :D Krupiér mu dává další kartu - Tohle strč do prdele svojí ségře! Další! - A hodí kartu krupiérovi do ksichtu :D - Krupiér se dívá na nějakýgo šéfa (Jed L. Hansen) - Jo a nezapomeň se na něj pořád dívat ty pitomče! Je mnohem lepší bejt zlodějem než tohle! - A hodí na krupiéra další karty :D - Chci další! Co na něj kurva pořád čumíš ty jeden kreténe! Koukni se jak mi to jde! Sleduješ? Další! :D Jiří Prager to nadaboval fakt skvěle. Je to prdel. Skvělej hlas. Další herec James Woods hrál přítele a pasáka Ginger - Ve filmu se jmenuje Lester Diamond a Woods to taky hraje dobře i když má ve filmu menší roli. Celej tenhle film je bomba a já si užíval každou scénu za scénou. Skvělý dialogy a strašně rychle to uteklo, až tak moc se mi ten film líbil že bych ho bral klidně ještě delší :) Líbilo se mi to víc než Martyho předchozí film Mafiáni - To je jasný. Jo a scéna v kukuřičném poli je jedna z nejlepších vůbec. Moje oblíbená. Parádně natočený. Martin Scorsese je pan režisér.

Zuřící býk (1980)

Poprvé viděno v únoru 2010 a tak mě strašně začaly bavit staré filmy Martina Scorseseho - Hlavně s Robertem De Nirem - Mafiány, Mys hrůzy a Casino už jsem znal a nějaký jeho novější snímky taky. Když jsem si přečetl že tady ještě hraje Joe Pesci, tak jsem si to hned musel stáhnout, to je jasný :D Tenhle film se mi líbil mnohem víc než Stalloneho Rocky - To je jasný. A černobílý obraz mi tady vůbec nevadil - Mělo to tím aspoň správnou atmosféru. Býk z Bronxu nebo Zuřící býk - Jak chcete - Jake LaMotta byl skvělej boxer i když úplnej magor :D Ale nedivím se mu - Já jsem žárlivej taky hodně. Debilní ženský. Ale ženu bych takhle nemlátil - No jó boxer vymrdanej no :D Robert De Niro i když neni teda LaMottovi vůbec podobnej, tak to zahrál fakt skvěle. No udělali mu taky pěknej frňák :D Joe Pesci jako jeho bratr Joey LaMotta je taky hodně dobrej a už tady je pěknej magor co se nikoho nebojí :D Jak v Mafiánech a Casinu. To je jasný. Box - Scény v ringu jsou fakt perfektně natočený a krev stříká jak v nějakým hororu :D Scény v ringu mě strašně bavily a bral bych jich klidně ještě mnohem víc. Pro mě tenhle box natočený rozhodně líp než v Rockym. Hudba italského skladatele Pietra Mascagniho taky skvělá, moc se mi líbila. Stejnou hudbu jsem pak slyšel ještě ve filmu Kmotr III - To je jasný. Český dabing taky dobrej - Pavel Soukup dabuje Roberta De Nira stejně jako v Casinu a také jsem tady čekal Jiřího Pragera že zas bude namlouvat Joe Pesciho - Daboval ho Tomáš Juřička a hlas se k němu hodil, bylo to v pohodě. Film je natočený podle knihy LaMotty - Raging Bull: My Story (1970). Jake LaMotta zemřel v září 2017 a bylo mu 95 let - Úctyhodný věk. Skvělej film o boxu. Martin Scorsese zabodoval! 👌

The Exorcism of God (2021)

Vymítání Boha - Exorcismus Boží - Jak chcete, to je jasný - Takový mix Vymítače ďábla a Evil Dead. Je tam vidět velká inspirace Vymítače ďábla a to hned na začátku filmu. Na dnešní dobu slušnej kousek - Vizuálně moc pěkný a triky ve filmu taky v pohodě. Místama je to dost někdy fakt humorný :D U filmu jsem se fakt skvěle bavil. Will Beinbrink jako kněz Peter Williams mi někdy dost přípomínal herce Benedicta Cumberbatche - Fakt že jo :D Kněží Doctor Strange :D Atmosféra ve filmu dost nápínavá a furt se tam něco děje, žádná zbytečná nuda. Dobře byl udělanej ďábelský Ježíš Kristus :D Námět na film nebyl vůbec špatnej. Konec mě překvapil. Další dobrej horor o exorcismu :) Režisér Alejandro Hidalgo je skvělej tvůrce.

Caligula (1979)

No jo úžasná devadesátá léta videopůjčoven! :D Taky jsme to měli z půjčovny na VHS a samozřejmě to byla ta dlouhá verze - Né pak ta vystřižená v papírovém DVD obalu z trafiky posraný :D No co k tomu napsat - Malcolm McDowell je magor, psychouš, pekelně zvrácenej - Lidská zrůda prostě :D Mrdá svojí sestru, spí s koněm v posteli, vyžívá se v mučení a tak dále. Malcolm McDowell to zahrál brutálně - Jedna z jeho nejlepších rolí v jeho kariéře. Atmosféra té doby - Starověký Řím - Skvěle udělaný. Od Tinta Brasse jsem viděl jenom dva filmy - Tohle a pak na TV Nova erotický film z roku 1998 - Vášnivá Lola. Ten prasák koukám ještě žije :D 89 let - Slušný :D Samozřejmě Peter O'Toole jako Tiberius - Předchůdce Caliguly - Byl taky pěkně zvrácenej magor :D I když tam herec neměl moc prostoru, protože brzy zemře ve filmu - O'Toole to zahrál taky skvěle. Samozřejmě další skvělá postava - Helen Mirren jako římská císařovna a poslední manželka Caliguly Milonia Caesonia, byla taky skvělá - Pro Helen Mirren jsem měl vždycky slabost - Zamlada to byla fakt sexy kočička :) A filmů jsem s ní už viděl dost. Skvělá anglická herečka :) S Malcolmem jsem ji viděl ještě ve filmu Šťastný to muž (1973) - To byl taky skvělej filmek. Líbí se mi že do filmu dali na férovku i rovnou pornografii - Aby to mělo tu správnou autentickou atmosféru té doby starého Říma - Skvělý! Účinkovaly tam ženy z firmy Penthouse :D Film je to brutální, drsný a pěkně zvrácený - Scény vražd taky nechutný - Dobře natočený. Jako na tu dobu fakt dobře zpracovaný. Když jsem to viděl poprvé, čuměl jsem jak dobře je to udělaný. O Caligulovi maj dobrej song E!Ečka - To je jasný! :D Na tenhle film nezapomenu. Malcolm McDowell je pán herec. Pro mě určitě mnohem zajímavější jeho role Caliguly než clockwork Alex DeLarge i když to je taky moc dobrá postava. Tenhle film by si zasloužil víc procent - Historické brutální porno ze Starověkého Říma! Skvělé filmové dílo tohle.

Předměstí (1996)

Tohle jsme měli na videokazetě přehraný z videopůjčovny spolu s filmem Twin Town (1997) - Pamatuju si to dobře, to je jasný. Film o kamarádech co se nudí a poflakujou se po městě, chlastaj a probíraj kecy o životě. Giovanni Ribisi jako Jeff a vypadá jak zpěvák Billie Joe Armstrong z kapely Green Day :D Jeff je furt takový negativní, má názory jak nějakej anarchista. Skvěle ho nadaboval Michal Suchánek a tohle se mi líbilo co řikal - Říkal to kamarádce Bee-Bee (Dina Spybey-Waters) a samozřejmě že byl nalitej :D Michal Suchánek - Podívej se na nás! Všichni se stejně oblíkáme, všichni říkáme to samý, stejně šoustáme, koukáme na stejnou televizi. Nikdo neni opravdu odlišnej i když si snad myslí že je - Hele vole čum na to mý tetování! Ale víš, tohle mě osvobozuje, protože můžu dělat cokoli co chci, pokud se nestarám o nějaký následky. Všechno je možný, je noc na planetě zemi a jsem naživu. Jednou budu mrtvej, jednou budu jen kostra v bedně ale teď ještě ne, protože je všechno možný, takže já klidně můžu jet do New Yorku se Sooze protože v každý chvíli je to jenom to co je! Neni žádnej neúspěch, neni žádná chyba, prostě tam pojedu a budu tam žít a co se stane, stane se! A proto se teď svlíknu do naha. A nemám strach, chápeš? Já nepotřebuju peníze, já nepotřebuju - Nepotřebuju ani budoucnost! Já si můžu všechny zuby vytlouct kladivem - No a co! Víš můžu si vypíchnout oči a pořád budu naživu ne? Aspoň budu vědět že jsem dělal něco opravdovýho nejmíň dvě nebo tři vteřiny chápeš? Jde jenom o strach! A já už se nebojim! Já na něj seru! - Seru na strach!!!!! A týpek si stáhne kalhoty :D Skvělý charaktery v tomhle filmu - Steve Zahn jako týpek Buff - Ten je tam nejsrandovnější, ten zase furt kecá o mrdání, ten by furt jenom mrdal :D Nicky Katt jako Tim je ožrala a rváč co nesnáší černý a má furt nějaký rasistický kecy a má rád svoji rodnou zem Ameriku. Jak už jsem zmínil kamarádku Bee-Bee - Ta zase trpí nějakýma depresema a má problémy s alkoholem. Ostatní postavy už mě jenom sraly ale taky dobře zahraný. Český dabing skvělej ani Bohdan Tůma tam nechybí :) Tenhle film mám hodně rád. Velká nostalgie.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

No tak tohle je fakt jeden z nejlepších filmů o Ježíši Nazaretským jaký jsem kdy viděl - Robert Powell byla ta správná volba pro tuhle historickou postavu - Ten si roli Ježíše dal jako pán :D A ty jeho modrý zářící oči - To byla radost pohledět i když já sám fakt nevím jakou měl Ježíš Kristus ve skutečnosti barvu očí ale v tom filmu se mi to moc líbilo. Čuměl jsem jak je tam všechno - Od narození Ježíše - Tři králové, Jan Křtitel a tak dále. Mimochodem Michael York jako Jan Křtitel byl fakt skvělej. Herecký výkony všech ve filmu byly úžásný. Atmosféra i hudba byla taky paráda. Moc se mi líbila scéna jak tam Ježíš rozmrdá těm židům ty stánky s prachama :D To bylo dobrý kurva. Ve filmu mě překvapil i herec Ernest Borgnine v roli hodného Římana. Nedá se to vůbec srovnávat s filmem Mela Gibsona - Umučení Krista - To je jasný - Mel si to udělal po svém a já mám rád moc ten film a James Caviezel byl taky skvělej Ježíš i když to Mel udělal dost přehnaně co se týče toho krveprolití ale realismus toho snímku Mel zobrazil úžasně. Tohle je naopak zase jiný - Není to samozřejmě tak brutální a depresivní jako Melův film - Na tohle se můžou v klídku podívat všichni. Umučení Krista není film pro každýho. Líbí se mi jak je tenhle film tak dlouhej - 4 díly a jeden díl má hodinu a půl a člověk se u toho vůbec nenudí. Každou minutu mě to bavilo. Ten konec byl hodně zajímavej - Možná že se to tenkrát všechno takhle stalo, svět je podivný místo a na světě se dějou někdy fakt zvláštní věci. Jen Bůh ví jak to všechno tenkrát bylo. Skvělej film tohle. Gilda - Jesucristo :) - https://www.youtube.com/watch?v=vOByMw5kgRA

Poslední Mohykán (1992)

Jediná verze Posledního Mohykána co jsem kdy viděl a devadesátky byly prostě nejlepší co se týče filmů a hudby taky. Daniel Day-Lewis jako Nathaniel s přezdívkou Sokolí Oko a role se ujal fakt skvěle ale to i ostatní herci a herečky v tomto filmečku. Moc se mi líbili i ve svých rolích Russell Means jako otec Čingačgúk a Eric Schweig jako jeho syn Unkas z kmene Mohykánů. No a herec Wes Studi jako záporák Magua je fakt zasranej zmrd :D Roli si dal taky moc dobře. Lokace, kostýmy, speciální efekty - Skvělý! Příroda a krajina nádhera v tomhle filmu - No a ten konec kurva! Ten fakt nemá chybu a do toho ta melodie s názvem Promentory od skladatele Trevora Jonese - To je výborný! Tu skladbu žeru :) Celej ten soundtrack je pecka. Jinak skladba s názvem Cora použili v telenovele Divoký anděl s Natálií Oreiro - Vždy melodie zazní při dojímavých scénách. Jinak velká škoda že tam těch soubojů neni více - Jinak bych tomu dal pět hvězdiček. No není to takový filmový epos jako Statečné srdce ale film je to pořád skvělej s nádhernou hudbou. Určitě mě tenhle film bavil víc než Costnerův Tanec s vlky - To je jasný. Škoda že film už je dávno vyprodaný na Blu-ray - Hned bych si ho koupil do mé sbírky. Miluju filmy z devadesátých let. Viděno včera 27.02.2023 konečně na Blu-ray :D Film opět vydán na Blu-ray od 22.02.2023 - Tak jsem se dočkal :D A svoje hodnocení měním na pět :) O to víc mě moc potěšil Film o filmu - Taky skvělý. Úprava komentáře - 28.02.2023 v 00:10 hodin.

Gilda: No me arrepiento de este amor (2016)

Pravým celým jménem - Miriam Alejandra Bianchi Scioli - GILDA - Poprvé jsem jí viděl a slyšel asi jako většina lidí v Česku v seriálu Divoký anděl - 52. epizoda - Scéna kdy Milagors (Natalia Oreiro) přijede se svýma přáteli k jejímu svatostánku - Santuario de Gilda. Při scéně hraje Gildina píseň - Se Me Ha Perdido El Corazón a zamiloval jsem si to hned! 🙂 Muziku Cumbia od té doby miluju a Gilda dělala tu hudbu fakt skvěle. Ze seriálu Divoký anděl jsem si nejvíc oblíbil píseň právě No Me Arrepiento De Este Amor - To jsem slyšel od Gildy už tak dvěstěkrát 😀 Fakt chytlavej song i dobrej text. Od doby co máme internet, jsem si stáhnul všechny alba Gildy a hned si je vypálil na CD - Skvělá diskografie. Teď k filmu - Už podle traileru jsem věděl že to bude dobrý a vím moc dobře jak velkou fanynkou Gildy je Natalia Oreiro a splnil se Natálce sen že si ji mohla zahrát 🙂 Filmek jsem viděl 19.03.2017 - Hned den po tátových narozeninách 🙂 A moc se mi to líbilo - Včera jsem se na to díval s tátou zase a bylo to pořád supr. Natalia Oreiro sice není skutečné Gildě podobná ale namaskovali jí tak aby připomínala co nejvíc její vzhled a to ostatní už se Natálka naučila sama - Její postoje, taneční kreace, Gildin hlas - Tedy zpěv i když ten zpěv není úplně přesný jako měla pravá Gilda i tak ty písničky Natalia nazpívala moc pěkně. Natálka roli Gildy zahrála skvěle a překvapilo mě moc tenkrát když jsem to četl poprvé že jí bude hrát. Skvělý scény z koncertů, hodně se mi líbilo jak Gilda zpívala vězňům - Stejně jako Johnny Cash nebo Sex Pistols 😀 No nevím jak to měla fakt pravá Gilda v osobním životě ale toho jejího manžela Raúla (Lautaro Delgado) mě bylo líto. Gilda měla i dvě krásný děti. Bohužel život se jí stal osudným a 07.09.1996 ve věku 34 let zemřela při autohavárii. Zemřela ve stejném roce jako můj děda, kterého jsem našel v sedmi letech ležet mrtvýho na chatě. Rád bych navštívil klidně ten její svatostánek v Argentině a dal jí tam květiny 🙂 Dneska si pořád pouštím písničky Gildy a vzpomínám na ní s láskou! Cumbia je nádherná hudba! :) Miluju to. Bůh ti žehnej v nebi Miriam!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Brimstone (2016)

Viděno včera s tátou :) Martin Koolhoven - Kůl Hoven :D Dobrý příjmení :D Tohle je první film co jsem od tohoto režiséra viděl a musím říct že je to jeden z nejlepších drama westernů jaký jsem kdy viděl. Guy Pearce jako reverend, totální náboženský fanatik, sadista, psychopat a úplnej magor byl zatraceně dobrej - Asi zatím jeho nejlepší role co jsem z jeho filmografie viděl. Tady je vidět že je to pan herec i když už jako záporák ve filmu Země bez zákona byl dost nepříjemnej slizoun - Ve filmu Brimstone je ta jeho role ještě lepší - Fakt magor :D Zahrál to skvěle. Samozřejmě musím pochválit i ostatní herecký výkony - Dakota Fanning jako dcera Liz toho magora byla taky skvělá. Film je rozdělený na 4 části a epizody do sebe pak krásně zapadaj - Je to dost podobný jako v Tarantinových filmech. Nejvíc mě bavila druhá část, scény z nevěstince a děvky - To bylo dost drsný - Do takovýho westernu se to fakt hodilo. Ve filmu mě i překvapil syn herce Tim Rotha - Jack Roth - Předtím jsem ho viděl ve filmu Bohemian Rhapsody ale tam jsem ho vůbec nepoznal - Tady už je dobře vidět že je to syn Tima Rotha - Ksicht a držka celej fotr :D Hrál taky pěknýho hajzla. Tohle byl tak skvělej filmek že mě to furt napínalo a ani na minutu mě to nenudilo. Kamera a střih supr - Vizuální stránka filmu taky v pohodě. Špinavý, drsný, krvavý, brutální westernový drama thriller - Přesně takový mám rád i když tenhle je docela odlišný od ostatních a to mě fakt překvapilo. Ta tématika náboženství se tam taky hodila. Jo a zapomeňte na nějaký hrdiny - V tomhle filmu se na to vůbec nehraje - Rejža se s tim vůbec nesral - Krutá realita Divokého západu. Povedenej kousek - Filmařina jak má bejt.