evilmind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 13.5.2020  16:02
    Capone (2020)

Po hodně dlouhé době film, co jsem nedokázal dokoukat, koncentrovaná nuda.

• 29.4.2020  19:37
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Nejbrutálnější televizní gangsterka historie - a není to přitom brutalita samoúčelná! Skvělý příběh, postavy, a neskutečně vymazlená choreografie bitek.

• 26.1.2020  21:22
    October Faction (TV seriál) (2020)

Definitivně jeden z nejhorších seriálů Netflixu, který je fascinujícím způsobem horší víc a víc s každou episodou.

• 7.11.2019  23:01

Začnu tím nejlepším - všechny animované části, které provází komentářem Mejzlík (kromě úvodu jich několik posouvá děj i uprostřed), jsou naprosto perfektní, a dovedu si představit, že bych se radostně díval na animovaný celovečerák, co by byl udělaný takhle komplet. Na poměry fan filmu jsou nadprůměrné i v podstatě veškeré technické aspekty, možná kromě zvuku. Nikdy bych třeba nečekal, že amatérská produkce půjde do souboje s několika zmutovanými škorpiony, či co to bylo, a vůbec to nebude vypadat trapně! Za to fakt tleskám. Kde to jako ale dost skřípe je obsazení. Chápu, že profi herci nejsou zadarmo, ale určitě by se i za tu cenu našel fanda, co má alespoň nějaký ochotnický talent? Nevím přesně, kolik z těch mluvících rolí pobral kompars z Junktownu, ale líbil se mi asi jen šerif a upírka. Jako o parník nejlepší herec tam působí ten důstojník, co má nepochopitelně jen dva štěky. Hodně postav (všechny ženské) má divně pisklavé, tiché, až skoro dětské hlasy, takže když promluví, lidi v sále se smáli, a nejsem si jistej, jestli to byl záměr. Ani jsme se v kině neshodli, jestli to jsou jejich reálné hlasy, nebo nějaký divný dabing? Každopádně dobrý celkový dojem z filmu mi to nezkazilo, jen mi prostě přišlo líto, že to mohlo být ještě lepší. Doufám v pokračování! :-)

• 5.11.2019  10:10

Celý svět seriálu je naprosto nepromyšlený shit, a drtivá většina věcí, které tam slepci dělají, buď nedává smysl, nebo je nemožná. Nicméně je to tak hrozně blbé, že už to sklouzlo do toho, že je zábavné se na to dívat, a hledat další nesmysly. Plus když v každé episodě bude Aquaman dělat nějaký slepecký kungfu, jako v téhle, tak jen dobře! :-)

• 26.10.2019  00:55
    Nad ránem (TV seriál) (2019)

Zábavná postapo teenage dramedy. Především první polovina je naprosto excelentní, spousta povedenejch vtípků a nejrůznějších pěkných vtípků na úkor televizních formátů. Pak se to trošku jako příběhově dosere, a především osmá episoda mi přišla jako že někdo prohrál sázku se svojí holkou, a nechal ji natočit celou epku samotnou. Ale každopádně celkově další slušný Netflix zápich.

• 10.10.2019  16:44
    Mladí a neklidní (TV seriál) (1973)

Je to shit, jen něco zkouším... :)

• 9.10.2019  20:26
    Premiér (TV seriál) (2019)

Soukup je regulérně psychicky nemocnej člověk. Protože jen úplnej blázen si může myslet, že tohle je sitcom. Drtivá většina je Soukupův blábolivý monolog, jako z ostatních pořadů, naprosto není poznat mezi Soukupem - hercem a Soukupem v jiných rolích. Čekal jsem nějaký hodně trapný vtipy, ale on se o ně ani nepokouší?! WTF.

• 9.10.2019  00:58
    Fantastická výchova (TV seriál) (2019)

Tak tohle Netflixu moc nevyšlo. Kromě toho, že to je dějově naprosto generické a nenápadité, je v hlavní roli maximálně otravný malý spratek, kterého sledovat na obrazovce je vyslovené utrpení.

• 25.7.2019  02:01
    Osm dní (TV seriál) (2019)

Docela působivé, ale scénář hrozně pitomý. Škoda, většina těch nejkřiklavějších oslích můstků tam být vůbec nemusela.

• 16.7.2019  01:32
    Uzdravení (TV seriál) (2019)

První episody mají slušnou atmosféru, ale bohužel se to nikam neposune... :-(

• 4.6.2019  23:22
    Wentworth (TV seriál) (2013)

Společně s Oz nejlepší vězeňský drama v televizní historii. Je fascinující jak dokážou držet kvalitu dalších sérií pořád tak vysoko, i přes už skoro kompletní obměnu castu...

• 3.6.2019  22:12
    Když nás vidí (TV seriál) (2019)

První dvě episody super, druhé dvě naopak naprostá příšernost. Škoda, že to celé není jen o těch soudních procesech...

• 27.5.2019  22:47
    My (2019)

První dvě třetiny naprosto super. Vysvětlování na konci a snaha o nějakou křečovitou pointu, to bylo opravdu zbytečné.

• 3.3.2019  01:01

Nejhorší episoda, naprostá slátanina, nestrašidelná, nesmyslně dlouhá, nemá to dost příběhu ani na půl hodiny.

• 12.11.2018  00:04

Vlastně mi vůbec nevadí, že tenhle další pokus ze světa Predátorů se nebere moc vážně - protože tyhle krvavé vtípky prostě fungujou, a bavil jsem se královsky. Možná to nedává chvílemi smysl, a je tam spoustu hloupých klišé, digitální psi a tak vůbec, ale who the fuck cares?

• 8.11.2018  21:44
    Grisse (TV seriál) (2018)

Pilot je spíš pocta Sandokanovi, než Tarantinovi, jak tvůrci slibovali. Trochu naivní, úplně mi jako nesedl ten anglický dabing úplně všech (resp. předpokládám, že to je dabing), i když HBO asi holt titulky nevede. Bohužel ale úplně nejhorší je choreografie a střih bojů, kde jsem čekal, že to bude špička, takže zatím velké zklamání... :-(

• 3.11.2018  23:20
    Midnight, Texas (TV seriál) (2017)

Mezi "supernatural" seriály spíš horší průměr. Spousta dost špatných digitálních triků nezachrání chvílemi originální mytologii a zápletky.

• 3.11.2018  14:33
    Homecoming (TV seriál) (2018)

Bylo by to možná fajn na nějakou hodinovou episodu Krajních mezí apod - ale v tomhle formátu je to hrozně nudné, utahané a předvídatelné. Cca někdy po třetí episodě uhodnete, o čem to celé je, a pak zbylých sedm čekáte, jestli to třeba nebude mít nějaký důmyslný twist. Nemá.

• 30.10.2018  23:09
    Climax (2018)

Tanec - pěkný. Rozhovory po tanci - geniální. Drogy - špatný. Gaspar Noé opět jako samoúčelný onanista, kterému se prostě nepodařilo vymyslet příběh, a tak aspoň rotuje kameru, nechá herce improvizovat LSD záchvaty, a v nepřerušených záběrech kolem nich radostně krouží. Někomu to možná stačí, a jako studentské filmové cvičení by to asi bylo na zápočet, ale do kina? Dík ne.

• 28.10.2018  22:24

Naprostá paráda. Zapomeňte na srandovní "mladou čarodějku Sabrinu", tohle je syrové, temné, skvěle herecky obsazené, a věrné původním comicsům. V podstatě tam chybí jen víc explicitního ulítlého sexu, ale tak to už by asi pro cílovku bylo moc, nejprve je trochu navykneme na Satana... :-) V porovnání s většinou současné produkce oceňuju i kvalitní masky namísto CGI shitu.

• 28.8.2018  23:39
    Ghúl (TV seriál) (2018)

Dost pravděpodobně by to fungovalo i bez toho nadpřirozeného elementu jako podařená sonda do dyspotické verze Indie ne tak vzdálené budoucnosti - ale i jako horror je to opravdu hodně slušné. Vynikající atmosféra zejména ve druhé episodě.

• 28.7.2018  10:16
    Řetěz (1981)

Samotný příběh a hlavní představitelé v pohodě, ale jako libovolný i jen náznak akce je natočen opravdu směšným způsobem.

• 28.7.2018  01:06
    Gormenghast (TV seriál) (2000)

Škoda, že Britové tradičně dělají jen krátké mini série, určitě by tomu víc slušelo rozbití na víc dílů, aby ty časové skoky mezi episodami nemusely být tak velké. Stejně tak by pak mohl být plynulejší přechod mezi první polovinou, bizarně a šíleně komicky surrealistickou, do té druhé, mnohem temnější. A musím hlavně říct, že se mi fakt málokdy stane, že by se mi u něčeho líbil konec tak, jako tady - a ne proto, že by byl nějak překvapivý, ale protože ten manhunt je prostě tak skvěle vygradovaný a intenzivní.

• 20.7.2018  09:08

Narozdíl od víceméně nudného reálného příběhu má tohle koule a slušný bodycount. Jen mi přišlo, že příběh je celkem uzavřen po šesti episodách, a ty další dvě tam vlastně vůbec nemusely být...

• 1.5.2018  22:41
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Tohle opravdu není obvyklý teen seriál - s každou další řadou je temnější a bodycount utěšeně stoupá.

• 30.4.2018  22:51

Nejočekávanější horror první poloviny roku, se spoustou ocenění a nadšených komentářů. Trochu dejavu s loňským Get Out, protože i tentokrát jsem dost zklamanej (a víc než vloni). Asi vůbec nejlepší na filmu jsou dvě věci - jednak ten samotný nápad s monstrem, co se řídí jen sluchem, takže je třeba být hodně potichu, a určitě se z toho dal vytěžit dobrý horror, něco jako Den trifidů naopak. Quiet Place to ale není, protože zasazení do postapo světa (kde už monstra vyhrála) vyznívá krajně nepravděpodobně, dokonce až směšně - monstra sice vyhladila lidské armády, ale stará dobrá brokovnice samozřejmě funguje. Stejně tak v upoutávkách prezentovaná evoluční výhoda (znaková řeč kvůli neslyšícímu členu rodiny) by reálně fungovala přesně naopak - hluchý člověk neví, že dělá hluk, takže v rámci nastavených pravidel umírá mezi prvními. Sorry jako, nedává to smysl. Ještě míň smyslu dává bizarně zabezpečená domácnost v očekávání narození potomka (který asi bude řvát jak na lesy, že), se spoustou srandovních, ale zcela nefunkčních vychytávek, přitom ideální řešení je vidět hned v úvodu - velký hluk přebíjí malý, takže místo vysypávání všeho pískem a jiných hloupostí se prostě přestěhuju ke zdroji hluku, třeba tomu vodopádu. Ještě jsem nezmínil tu druhou dobrou věc - teaser, který netradičně běžel i přímo před filmem, a který varoval diváky ČSFD projekce před tropením obvyklého hluku, aby nepřilákali monstrum do sálu. To fungovalo jako gimmick fakt super, nikdo v sále si nedovolil ani zašustit, dokonce i já jsem se do pytlíku s buráčky nenápadně proklofal až v druhé polovině, a každé zachroustání se i tak neslo tak, že sousedka zprava po mě házela divné pohledy. Nemusela se bát, měl jsem od začátku plán, že kdyby se monstrum opravdu objevilo, vytvořím zvukovou diverzi odhozením celého pytlíku oříšků do řad postradatelných diváků před sebou - a hele, další věc, co je ve filmu nenapadla! Každopádně to byl díky tomu neobvyklý zážitek, a možná by to mohli pouštět před každým filmem, místo toho varování o vypnutí mobilů. 3/5

• 29.4.2018  20:41
    Legion (TV seriál) (2017)

Jeden ze seriálů, na které se není možné dívat po jednotlivých episodách, ale je nutné sjet najednou - protože až pak to jako celek dává (v obou sezonách) docela smysl. Jednotlivé díly jsou ovšem totální úlet, a v podstatě triviální dějovou linii dokážou autoři natahovat různými astrálně/snovými sekvencemi v podstatě libovolně dlouho, a občas je i pro fanouška s otevřenou myslí obtížné na jejich hru přistoupit. Monstrum z první sezony je úžasné, jen škoda relativně malého prostoru, jakého se mu dostává.

• 29.4.2018  20:36
    Superstore (TV seriál) (2015)

Pravděpodobně nejlepší v současnosti běžící nový sitcom, s minimem vysloveně slabých dílů.

• 29.4.2018  20:35
    UnREAL (TV seriál) (2015)

Už tři roky naprosto dokonalé guilty pleasure, které změnilo zcela můj pohled na to, co znamená "produkovat show". A doufám, že to takhle probíhá všude! :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11