evilmind

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 12.11.2018  00:04

Vlastně mi vůbec nevadí, že tenhle další pokus ze světa Predátorů se nebere moc vážně - protože tyhle krvavé vtípky prostě fungujou, a bavil jsem se královsky. Možná to nedává chvílemi smysl, a je tam spoustu hloupých klišé, digitální psi a tak vůbec, ale who the fuck cares?

• 8.11.2018  21:44
    Grisse (TV seriál) (2018)

Pilot je spíš pocta Sandokanovi, než Tarantinovi, jak tvůrci slibovali. Trochu naivní, úplně mi jako nesedl ten anglický dabing úplně všech (resp. předpokládám, že to je dabing), i když HBO asi holt titulky nevede. Bohužel ale úplně nejhorší je choreografie a střih bojů, kde jsem čekal, že to bude špička, takže zatím velké zklamání... :-(

• 3.11.2018  23:20
    Midnight, Texas (TV seriál) (2017)

Mezi "supernatural" seriály spíš horší průměr. Spousta dost špatných digitálních triků nezachrání chvílemi originální mytologii a zápletky.

• 3.11.2018  14:33
    Homecoming (TV seriál) (2018)

Bylo by to možná fajn na nějakou hodinovou episodu Krajních mezí apod - ale v tomhle formátu je to hrozně nudné, utahané a předvídatelné. Cca někdy po třetí episodě uhodnete, o čem to celé je, a pak zbylých sedm čekáte, jestli to třeba nebude mít nějaký důmyslný twist. Nemá.

• 30.10.2018  23:09
    Climax (2018)

Tanec - pěkný. Rozhovory po tanci - geniální. Drogy - špatný. Gaspar Noé opět jako samoúčelný onanista, kterému se prostě nepodařilo vymyslet příběh, a tak aspoň rotuje kameru, nechá herce improvizovat LSD záchvaty, a v nepřerušených záběrech kolem nich radostně krouží. Někomu to možná stačí, a jako studentské filmové cvičení by to asi bylo na zápočet, ale do kina? Dík ne.

• 28.10.2018  22:24
    Chilling Adventures of Sabrina (TV seriál) (2018)

Naprostá paráda. Zapomeňte na srandovní "mladou čarodějku Sabrinu", tohle je syrové, temné, skvěle herecky obsazené, a věrné původním comicsům. V podstatě tam chybí jen víc explicitního ulítlého sexu, ale tak to už by asi pro cílovku bylo moc, nejprve je trochu navykneme na Satana... :-) V porovnání s většinou současné produkce oceňuju i kvalitní masky namísto CGI shitu.

• 28.8.2018  23:39
    Ghoul (TV seriál) (2018)

Dost pravděpodobně by to fungovalo i bez toho nadpřirozeného elementu jako podařená sonda do dyspotické verze Indie ne tak vzdálené budoucnosti - ale i jako horror je to opravdu hodně slušné. Vynikající atmosféra zejména ve druhé episodě.

• 28.7.2018  10:16
    Řetěz (1981)

Samotný příběh a hlavní představitelé v pohodě, ale jako libovolný i jen náznak akce je natočen opravdu směšným způsobem.

• 28.7.2018  01:06
    Gormenghast (TV seriál) (2000)

Škoda, že Britové tradičně dělají jen krátké mini série, určitě by tomu víc slušelo rozbití na víc dílů, aby ty časové skoky mezi episodami nemusely být tak velké. Stejně tak by pak mohl být plynulejší přechod mezi první polovinou, bizarně a šíleně komicky surrealistickou, do té druhé, mnohem temnější. A musím hlavně říct, že se mi fakt málokdy stane, že by se mi u něčeho líbil konec tak, jako tady - a ne proto, že by byl nějak překvapivý, ale protože ten manhunt je prostě tak skvěle vygradovaný a intenzivní.

• 20.7.2018  09:08

Narozdíl od víceméně nudného reálného příběhu má tohle koule a slušný bodycount. Jen mi přišlo, že příběh je celkem uzavřen po šesti episodách, a ty další dvě tam vlastně vůbec nemusely být...

• 1.5.2018  22:41
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Tohle opravdu není obvyklý teen seriál - s každou další řadou je temnější a bodycount utěšeně stoupá.

• 30.4.2018  22:51

Nejočekávanější horror první poloviny roku, se spoustou ocenění a nadšených komentářů. Trochu dejavu s loňským Get Out, protože i tentokrát jsem dost zklamanej (a víc než vloni). Asi vůbec nejlepší na filmu jsou dvě věci - jednak ten samotný nápad s monstrem, co se řídí jen sluchem, takže je třeba být hodně potichu, a určitě se z toho dal vytěžit dobrý horror, něco jako Den trifidů naopak. Quiet Place to ale není, protože zasazení do postapo světa (kde už monstra vyhrála) vyznívá krajně nepravděpodobně, dokonce až směšně - monstra sice vyhladila lidské armády, ale stará dobrá brokovnice samozřejmě funguje. Stejně tak v upoutávkách prezentovaná evoluční výhoda (znaková řeč kvůli neslyšícímu členu rodiny) by reálně fungovala přesně naopak - hluchý člověk neví, že dělá hluk, takže v rámci nastavených pravidel umírá mezi prvními. Sorry jako, nedává to smysl. Ještě míň smyslu dává bizarně zabezpečená domácnost v očekávání narození potomka (který asi bude řvát jak na lesy, že), se spoustou srandovních, ale zcela nefunkčních vychytávek, přitom ideální řešení je vidět hned v úvodu - velký hluk přebíjí malý, takže místo vysypávání všeho pískem a jiných hloupostí se prostě přestěhuju ke zdroji hluku, třeba tomu vodopádu. Ještě jsem nezmínil tu druhou dobrou věc - teaser, který netradičně běžel i přímo před filmem, a který varoval diváky ČSFD projekce před tropením obvyklého hluku, aby nepřilákali monstrum do sálu. To fungovalo jako gimmick fakt super, nikdo v sále si nedovolil ani zašustit, dokonce i já jsem se do pytlíku s buráčky nenápadně proklofal až v druhé polovině, a každé zachroustání se i tak neslo tak, že sousedka zprava po mě házela divné pohledy. Nemusela se bát, měl jsem od začátku plán, že kdyby se monstrum opravdu objevilo, vytvořím zvukovou diverzi odhozením celého pytlíku oříšků do řad postradatelných diváků před sebou - a hele, další věc, co je ve filmu nenapadla! Každopádně to byl díky tomu neobvyklý zážitek, a možná by to mohli pouštět před každým filmem, místo toho varování o vypnutí mobilů. 3/5

• 29.4.2018  20:41
    Legion (TV seriál) (2017)

Jeden ze seriálů, na které se není možné dívat po jednotlivých episodách, ale je nutné sjet najednou - protože až pak to jako celek dává (v obou sezonách) docela smysl. Jednotlivé díly jsou ovšem totální úlet, a v podstatě triviální dějovou linii dokážou autoři natahovat různými astrálně/snovými sekvencemi v podstatě libovolně dlouho, a občas je i pro fanouška s otevřenou myslí obtížné na jejich hru přistoupit. Monstrum z první sezony je úžasné, jen škoda relativně malého prostoru, jakého se mu dostává.

• 29.4.2018  20:36
    Superstore (TV seriál) (2015)

Pravděpodobně nejlepší v současnosti běžící nový sitcom, s minimem vysloveně slabých dílů.

• 29.4.2018  20:35
    UnREAL (TV seriál) (2015)

Už tři roky naprosto dokonalé guilty pleasure, které změnilo zcela můj pohled na to, co znamená "produkovat show". A doufám, že to takhle probíhá všude! :-)

• 24.4.2018  10:53
    Štiky (TV pořad) (2018)

Spletité existenciální drama britské modré kočky, žijící v hlučné lidské rodině. Na první episodě mi trochu vadilo, že kočka je vidět jen občas, navíc má kameraman zjevný problém správně na ni zaostřit - ale možná je to umělecký záměr, jehož hloubku rozkryjí až další díly.

• 19.4.2018  11:24
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Asi prostě nejsem cílová skupina. Stejně jako nikdo další nad 10 let.

• 29.3.2018  20:14

Dramatizace svojí nejoblíbenější knihy jsem se dost obával, především díky útržkům záběrů z trailerů, ve kterých se zdálo, že z mojí vizualizace hrdiny, pařícího osmitové pecky, se stala tuctová 3D CGI slátanina. Děj navíc dostal mnoho změn, vesměs k horšímu, částečně asi i kvůli PG13 ratingu, částečně kvůli zjednodušení jednotlivých úkolů tak, aby byly srozumitelné i na dvouhodinovém prostoru. I na to Atari 2600 dojde jen úplně nakonec. Ale... ALE! Co je podstatné, že během celého filmu jsem měl ten samý extatický pocit, jako když jsem četl knihu, že zůstalo zachováno její poselství a podstata. Že může existovat svět, kde nesmyslně detailní znalosti popkultury 80. let, na kterých naše generace geeků vyrostla, mohou něco znamenat. Za to musím Spielbergovi poděkovat. 5/5

• 21.2.2018  21:17
    Detroit (2017)

Povrchní a nudné.

• 1.2.2018  22:54

Idiotům, voličům Zemana, Mirce Spáčilové, a jiným podvratným živlům, co normálně koukají jen na TV Barrandov, se to samozřejmě líbit nebude, ale takoví nesledují aniseriálovou Kancelář, jsou pak zmatení, a vlastně nechápu, proč se serou do kina, a pak tu čárají hodnocení, píčusové. Teda u Mirky to chápu, raut. Dlouholeté fanoušky ovšem Tonda Blaník nemůže zklamat, spousta vymakaných gagů, a plejáda reálných politiků, vesměs se účastnících nevědomky. Paráda.

• 17.11.2017  10:39
    Ashes (2010)

Až skoro do konce jsem si myslel, že se dívám na laciný direct to VHS film z devadesátek - než někdo vytáhnul smartphone. Pokud to byl záměr docílit takové atmosféry, tak tleskám, protože všechno fakt přesně ladí na tu dobu - špatní herci, ne úplně originální námět, celkový vizuál. Snad až na ten příběh, kde by asi tehdy nechali lítat "zombie" po place od začátku. Takže se mi to nakonec jako dost líbilo.

• 27.10.2017  01:46

Pár dobrejch nápadů, co se bohužel nepodařilo tak úplně vytěžit. Hlavně to roztrojení nemělo chybu, a na dialozích mezi panenkama by se klidně dal ještě jeden celej díl utáhnout... :)

• 24.8.2017  06:46
    Temná věž (2017)

Povedená fantasy pohádka pro děti. Možná škoda, že není víc takhle propagována, protože mnozí pak přijdou na něco jiného, a odcházejí z kina nasraní, že přesně tohle dostali.

• 21.8.2017  20:47
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Asi jediný částečně koukatelný krimi seriál Novy. Chemie postav funguje, a není to občas úplně špatně napsaný.

• 21.8.2017  20:44
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Fakt nekoukatelný, to už Nova nemá ani na skutečný herce?

• 20.8.2017  21:53
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Scénáristicky krkolomné a hodně silově tlačené k finální bitvě. Jediná výhoda toho, že je tu víc hrdinů pohromadě je, že nemají tolik času fňukat osamotě, jako obvykle. Teda, kromě Dannyho, to je tak zoufale napsaná postava, že jsem se za něj upřímně styděl. Snad bude nová Jessica lepší...

• 14.7.2017  10:17

Málokdy se mi stane, že bych o filmu načetl do předu tolik informací ještě předtím, než jsem ho viděl. U Daliborka ale moje sociální bublina už týdny před premiérou rezonovala debatami na téma jak moc to je nebo není dokument, a jak moc to je nebo není o kritice nebo propagaci neonacismu. Po filmu (a většině z více než tříhodinové (!) následné debaty s Vítem Klusákem) musím říct, že na ničem z toho vlastně vůbec nezáleží, a Svět podle Daliborka je především neskutečná zábava. Už dávno jsem se v kině tak moc nenasmál. Jistě, není to možná humor pro každého - když jsem se třeba zhroutil v křeči smíchu při scéně, kdy si Daliborova dívka v Osvětimi vybírá kámen do terária, slečna ob tři sedadla mne probodávala pohledy, jak kdybych právě pochcal hrob Karla Marxe. Ale většina lidí v kině se smála se mnou, protože snad právě s výjimkou epilogové části v Osvětimi je všechno, co Daliborek a jeho blízcí dělají, směšné nevídaně bizarním způsobem. Kdyby Daliborkovi nevypadaly vlasy, a stal se tak místo neonacisty raději metalistou (což jsou údajně dvě jediné volby mladých mužů v Prostějově), jsem si naprosto jistý, že i o tom by mohl být film, co by fungoval podobně. Daliborek adoruje jakousi vlastní, "romantickou" verzi nacismu, a protože je to vlastně v jádru slušnej nenásilnej kluk, a to nepíšu nijak ironicky, všechny nacistické hrůzy minulosti si vnitřně omlouvá výběrem vypečených konspiračních teorií - a když je konfrontován s realitou, nakonec konči raději u budhismu (to už ve filmu není). Jenže za to je těžké ho odsoudit, podobným internetovým konspiračním blbostem, jen na jiné téma, věří masy voličů Babiše. Jediný skutečně strašidelný nácek je tak ve filmu matčin slovenský přítel Vladimír, zjevivší se prý náhodou (a to jediné mám Klusákovi problém věřit), který mi opravdu přišel, že riskuje nějaké případné trestní oznámení, a že dost možná ani nekecá o tom, jak se účastnil pogromů, a jaká to byla prdel. Jo a mimochodem má to skvělou hudbu.

• 4.6.2017  21:36
    Kedi (2016)

Dokument pěkný, ale bylo mi z něj spíš smutno. Je pěkné, že se najdou lidi, co se o toulavé kočky starají, ale ani nikdo z nich nezmíní kastraci jako řešení - i pán, co vykládá kolik peněz dají za léčení jejich kocoura - bojovníka. A za každou bednou roztomilých koťat si tak spíš představím spoustu těch mrtvých, které takové prostředí nevyhnutelně přináší...

• 4.5.2017  15:33
    Hladová řeka (amatérský film) (2017)

IMHO by to fungovalo lépe úplně bez těch dvou postav s papírovým pytlikem na hlavě - tj. vystřihnout všechny tři scény, kde jsou vidět. Pointa by pak byla, když se vynoří v té "alternativní" řece, a můžou následovat titulky. Protože ta příliš polopatická mysterioznost působí rušivě, a přitom není strašidelná, ani nepřináší nic jiného navíc...

• 7.4.2017  17:06
    Dark Angel (TV seriál) (2016)

Normálně z britských show nebývám zklamaný, ale tohle byla tragédie. Respektive vlastně bohužel nebyla - ze všeho nejvíc to připomínalo zfilmovanou stránku o Mary Ann Cotton na Wikipedii. Křečovitá snaha připísknout jí i historicky sporné oběti ve spojení s vyhrazeným časem tak vede k nudnému skákáni v čase od mrtvoly k mrtvole, Škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11