M is for Malnutrition (2013)

Skvěle natočený, dobře vypointovaný. Teď bych rád viděl téma rozvedeno v nějaké delší verzi... :-)

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Začátek slušný a atmosférický, ale čím blíž ke konci, tím víc se to přklápí do standardní české televizní srágory. Speciálně akční a trikové scény ve třetím díle jsou na pěst, a logika dostává taky těžce na prdel. Škoda, Ivan Trojan by si zasloužil, aby to dávalo smysl až do konce...

Insidious 2 (2013)

Pro mě mnohem lepší než jednička, především proto, že ty zásvětní scény konečně dávají celou dobu smysl - a nejsou separované jen v části filmu, ale dění probíhá pěkně promyšleně souběžně. Navíc je vše opravdu pěkně provázané s jedničkou. Možná to není úplně tak strašidelné, jak by mohlo, ale to asi posoudím až při dalším shlédnutí v pohodlí domácí TV, protože s přiblblýma puberťačkama na ČSFD projekci, neustále se chichotajícími a jedna druhé sdělující co se asi zrovna děje (pravděpodobně měly jen jedno společný voko) ten dojem opravdu poněkud upadal. A rozhodně bych se zbavil té komické postavy. Takže zatím poctivých 9/10.

Insidious (2010)

Osobně jsem byl, po veškerém tom hype, docela zklamanej. První polovina funguje opravdu výborně, jako efektní i efektivní filmová duchařina, ale jakmile se do mezisvěta vydá i otec, jde IMHO atmosféra do kytek. Zbytek filmu (až na docela slušný úplný konec) mi pak přišel spíš směšný než strašidelný.

Hanno cambiato faccia (1971)

Oceňuji nápad a atmosféru první poloviny filmu, když se ale děj překlopil do nepřetržité proti-kapitalistické agitky, je to trochu... naivní a nudné. Samozřejmě, pokud si libujete v satirách konzumní společnosti všeho druhu, či máte v oblibě spiklenecké teorie o světě, ovládaném všemocnými korporacemi - pak asi vypálíte pět hvězd bez přemýšlení, čistě pro to sebeuspokojení "já vám to říkal". Občas se tu najdou zajímavé momenty (hlídací fiaty, reklama na LSD), ale pokud jde o horrorovou atmosféru, tak ta s nástupem upírského schůzování definitivně mizí. Bohužel. Extra bod pak dávám za hudbu.

Drahá tchýně (2013) (seriál) odpad!

Hodnotím jen pilot, protože další díl určitě už neuvidím. Něco tak neuvěřitelně trapnýho je málokdy k vidění i v našich podmínkách. Neznám toho Slováka, co to vytvořil, takže netuším, jestli třeba na Slovensku není vtipnej někde jinde v něčem jiném, ale tohle bylo fakt dno. Nevtipné, ubohé, amatérské, i Novácká estráda na Silvestra je proti tomu gejzírem skvělé zábavy.

Vražedné šifry (2012) (seriál)

Anglická úvaha na téma: kolik žen je potřeba, aby nahradily jednoho Sherlocka Holmese? Je to docela atmosférické, a zajímavým způsobem vyprávěné, nicméně - na tři díly toho materiálu prostě nebylo dost, takže především v úvodu působí dost utahaně. Občasné nelogické chování ženských postav tomu taky moc nepřidá. Přesto jsem obětovaného času nelitoval, klidně bych skousnul i pokračování.

The Job Lot (2013) (seriál)

Britský sitcom z pracáku s množstvím šílených postav (Angela nejlepší). Možná bych tomu jen slušel dvacetiminutový formát, takhle byla frekvence vtipů přece jen trošku... řidší?

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Britská gangsterka z prostředí, které je rozhodně neokoukané - cikánské gangy, IRA ani komunisti se totiž amerických show ze stejné doby moc nevyskytují... Rozhodně působivé, ale na můj vkus trošku sterilní, a možná poslední díl byl úplně zbytečný.

Provokation (2002)

Snuff porno, postavil se mi, takže 5 hvězd. Ale jednu musím zase chca nechca strhnout za ten následnej fekal, to fakt nedávám.