• Romantický

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Je to hodně jako jednička. Baví to, dobře se na to kouká, ale po čase zůstane jen matná vzpomínka, že jsem to vlastně viděla, ale bez jakýchkoli bližších detailů (jako třeba o čem to bylo). Nic jsem od toho nečekala a uteklo to celkem rychle, takže tomu dávám slabší tři hvězdičky. Je to způsob jak na skoro dvě a půl hodiny vypnout a zabít čas. Nic víc, nic míň.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Po tom útoku na loď na začátku to přestala být sranda a už to bylo jenom trapný. Měla jsem jedno jediný očekávání a to, že se budu bavit. Bohužel tohle bylo víc jak 70 minut naprostý nudy.

Bitter Blood (2014) (seriál)

Trochu se zdráhám řadit Bitter Blood do kategorie kriminálních seriálů. V mých očích to je čistě komedie. Už jenom proto, že z většiny epizod si spíš něž kriminální zápletku pamatuji to věčné dohadování mezi postavami. Zpětně mi došlo, že minimálně jeden případ ani nedořešili :D Celé jsem to shlédla ve dvou dnech a nakonec mi bylo líto, že už nejsou další epizody. K tomuhle seriálku se určitě ještě vrátím, až někdy budu potřebovat zvednout náladu.

Gogyocheosewang (2014) (seriál)

I když celá ta zápletka je absurdní a Min Suk by byl odhalen sotva by otevřel pusu, tak jsem až do konce bavila. Nasmála jsem se u toho tolik, že jim klidně i odpustím neuvěřitelnost téměř všech scén. Neříkám, že si to celou dobu drželo stejné tempo, víme jak to u Korejců chodí, ale pořád to byla zábava. Jenom ten poslední díl si mohli odpustit. Úplně nevidím důvod takovéhohle natáhnutí o jednu epizodu.

Tanburingu (2010) (seriál)

Původně jsem chtěla dát hvězdičky tři. Je to vcelku klasický japonský seriál, kde ve středu dění je tentokrát mužská synchronizovaná skupinová moderní gymnastika a celé to vzbuzuje dojem, že nic jiného na světě ani neexistuje. V každém díle řešíme nějaký problém jedné z postav, dokud neprojdeme úplně všechny až nakonec dojdeme k nějaké události, ke které to celé směřovalo. Tenhle koncept jsem už několikrát viděla, jen středobodem existence postav bylo vždy něco jiného, a vcelku s touto strukturou nemám problém. S čím jsem ale ke konci problém měla byly ty nekonečně se opakující věty zdůrazňující význam přátelství. Já to pochopila hned napoprvé a nepotřebovala jsem závěrečných 50 minut seriálu, kde se střídaly flashbacky s podobnými proslovy. Nakonec jsou to ale spíš lepší dvě, hlavně protože jsem do teď netušila, že takové odvětví mužské gymnastiky existuje (i když ne u nás), natož jak skvělé ty profesionální sestavy jsou.

Kkothalbae soosadae (2014) (seriál)

Osobně se mi moc nelíbí, když dojde na korejský tělesný humor, a tady toho bylo fakt hodně. Ale jinak se to celkem povedlo. Je to čistě komedie a jinak k tomu nejde přistupovat, i když se to může tvářit jako částečně detektivní seriál. Vyřešení jednotlivých případů bylo vlastně pokaždé stejné, ale vždy tam byl přidaný nějaký humorný prvek, kvůli kterému jsem jim dokázala odpustit, že tam občas kecají kraviny. Musím vyzdvihnout ten konec, který mě pobavil a potěšil (a to se moc často nestává). Bylo to napínavé a nakonec i trochu nečekané. Je to jeden z mála seriálů, kterému, i přes pokročilý věk hlavních postav, nedojde dech někde v půlce, ale udrží si tempo až do poslední minuty.

Baempaieoeui kkot (2014) (seriál)

Pustila jsem si to vlastně z jednoho jediného důvodu: je to krátké jak počtem, tak délkou epizod. Už podle názvu jsem nic moc neočekávala, ale šokovalo mě, jak moc nekonzistentní a nelogický "děj" lze nacpat do hodiny a čtvrt. Dost to shazuje herecké obsazení, jinak by to mohly být dvě. Upřímně za kluky z A-jax doufám, že zpívají lépe, než hrajou.

Dakteo yibangin (2014) (seriál)

Nějakých deset epizod mě to táhlo až neuvěřitelně dopředu. Bez mučení přiznám, že důvodem byl Lee Jong Suk. Potom to na pár epizod spadlo do klasického korejského průměru a ten konec byl boj dokoukat. Navíc konec mě naštval úplně neskutečně. Dokud to byla sranda, tak bych vcelku odpustila všechny ty kraviny co se tam objevovaly, ale jakmile to padlo do melodramatu, tak mě začalo štvát i všechno to okolo. Ona už celá ta nemocnice je jeden velký vtip, ochotně a ráda bych zaplatila za to, aby mě v téhle "prestižní" nemocnici nepředepsali ani kapky na kašel, natož aby mě tam operovali. Jsou to hodně slabé tři hvězdičky, ale první půlka mě opravdu bavila, tak jsem to na nich nakonec nechala.

Border (2014) (seriál)

Detektivní seriály nevyhledávám, ale kvůli Shunovi jsem se přemohla:) A byla to dobrá volba. Celkově pracování s těmi duchy mi přišlo celkem neotřelé. Asi bych dala plný počet, kdyby ten směr, jaký to nabralo v druhé půlce, rozjeli dřív a zároveň kdyby ještě něco bylo po tom konci. Není to špatný konec, jenom mě ničí, že nevím, co bylo dál. Nezbývá než doufat ve druhou sérii:)

Monseuteo (2014)

Byly tu okamžiky, které byly hodně mrazivé, ale zároveň tu byly i pasáže, které mě příliš nebavily. Dějově mi to přijde nekonzistentní: některé věci se tu nakousnou, ale víc informací se člověk nedozví, zato některé pasáže byly až zbytečně natažené. Celkově to vidím na lepší průměr a to hlavně díky Lee Min Kimu, který mě v některých okamžicích opravdu děsil.