Nepřítel (2013)

Po zhliadnutí tohto filmu budete mať bordel v hlave ešte pár dni. Dlho som nevidel podobný MINDFUCK. Celý dej bol napínavý, ako guma na trenkách a ten koniec ma úplne zaklincoval. Takže pamätajte: Chaos je zatiaľ nerozlúštený poriadok.

Insidious 3: Počátek (2015)

WTF ?? Toto teda malo ďaleko od 1 a 2. Bolo cítiť, vidieť a počuť, že to nemal na starosti James Wan. Zápletka s mužom v maske, ktorý strašil a robil stopy mi prišla veľmi komická. Chvíľkami som mal pocit, že sa pozerám na Scary Movie. Na konci mohli tvorcovia radšej použiť Molocháče z Lokal TV, ktorý by pôsobil strašidelnejšie. Za každé zľaknutie dávam pol hviezdičky.

Vojtěch (2015)

Slovenské filmy moc nevyhľadávam, ale toto je naozaj dobré. Miezga s Landlom na hrad.

Hora mezi námi (2017)

Predvídateľný príbeh, ale čert to vem. Idris Elba opäť nesklamal.

Finále (2016)

Podarený dokument, v ktorom sa prelína minulosť so súčasnosťou a zachytáva ME 1976 v Belehrade s ME 2016 vo Francúzsku. Páni Dobiáš a Panenka pobavili.

Narozen 4. července (1989)

Ron Kovic, ktorého hral vo filme Tom Cruise, nám poukazuje na to, aké ťažké je sa opäť zaradiť do spoločnosti po tom, čo v boji ochrnul a skončil pripútaný na vozíku. Správna voľba od Olivera Stonea obsadiť do filmu práve Toma, ktorý to zahral bravúrne. Silný film.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Po nadupanej prvej časti z roku 2014 sme sa dočkali tento rok pokračovania, kde nás sprevádza síce slabšia zápletka, ale efekty hodnotím na výbornú.

Skrytý nepřítel (2016)

Pierce Brosnan (alias James Bond na dôchodku) stvárňuje úlohu milujúceho otca a manžela, ktorý za každú cenu chce napraviť chybu, ktorú neúmyselne spôsobil. Film hodnotím na 4 hviezdičky a myslim si, že 55% je málo.