Divoký anděl (1998) (seriál)

V rámci žánru jasných 5 hvězd. Natalia Oreiro má komediální talent.

Top Gear (1978) (pořad)

Jednoznačně nejlepší ze všech odborných motoristických pořadů na našich obrazovkách, který si díky vtipu získává fanoušky i mezi těmi, kteří by se za normálních okolností na pořad o autech nepodívali. Top Gear strčí do kapsy většinu komediálních seriálů. A když se ti tři blázni pustí do nějakého šíleného závodu, je to ještě lepší.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Průměrné nebo nepovedené epizody by asi šly spočítat i na prstech více než dvou rukou:-) Ale těch dobrých je drtivá většina. Když si odmyslíme dost nelogický vývoj charakterů postav a fakt, že občas se jedna epizoda odehrává v roce 52 a ta následující v roce 50, zůstane nám vynikající zábava, která občas donutí člověka i přemýšlet. Obsazení Alana Aldy do hlavní role bylo výbornou trefou. A ještě mě zaujalo, že ač se v seriálu postupně objevila minimálně stovka Korejců, vystačilo na jejich ztvárnění asi 5 herců:-)

Dr. House (2004) (seriál)

Velmi povedený seriál z nemocničího prostředí stojí a padá s hlavním hrdinou. Hugh Laurie má charisma a Housův svéhlavý a ironický postoj k práci, který přivádí jeho kolegy (a především Cuddyovou) k šílenství, nemá chybu. Povedlo se i obsazení dalších postav.

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Jak je možné, že ten kojot sletí ze skály, na hlavu mu dopadne tunový menhir, převálcuje ho vlak a pořád mu nic není? A jak je možné, že je to prakticky pořád stejné a přesto mě to baví? Na Looney Tunes asi nebudu nikdy dost starý, 90%.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

"Pokaždý, když se mi stalo něco dobrýho, stalo se mi hned nato něco zlýho..." A tak Earl, grázl od přírody, objevil karmu a zjistil, že když se chce mít dobře, musí napravit všechny svinstva, co kdy napáchal. A že toho nebylo málo:-)) Krásně absurdní seriál, který v každém díle dokáže něčím překvapit. Když se k tomu přidají pěkné baby a nečekaně povedený český dabing (to nebývá poslední dobou pravidlem), je z toho 95%. Škoda, že to nemělo víc sérií, ale na druhou stranu je fakt, že u delších seriálů si až na pár výjimek říkám, že to měli skončit o hodně dřív...

Simpsonovi (1989) (seriál)

X-tý edit 14.8.2021: Nechat 5, nenechat 5? Fakt nevím, ale asi proto, že mě ten seriál provázel téměř celé dětství a dospívání a té srandy tam bylo dost, tak hodnocení ponechám. I když ten pozvolný úpadek započatý někdy po 10. sérii se po 20. sérii rozjel tak, že už nebyl ani pozvolný, ale rychlý. Samozřejmě se najdou výjimky (např. Simpsorama - divím se, že to tvůrce nenapadlo dřív). Z těch posledních sezón jsem viděl ze zvědavosti jen halloweenské speciály, ale mám v plánu to někdy projet celé. Přesto všechno nemůžu říct, že bych se těšil, až seriál definitivně skončí. Říká se, že ve světě jsou dvě jistoty: smrt a daně. Já bych přidal třetí: Simpsonovi.