Skandál: Jak sundat Wirecard (2022)

Přes hysterii, kterou vyvolala pandemie úplně opomenutý skandál obřích rozměrů, který bych čekal v 90tých letech, ale ne teď a už vůbec ne v Německu. Kvalitní novinařina a dokument. 7/10

Jen na skok (2022)

Takový průměrný předvídatelný thriller, který je jak vystřižený z 90tých let, ale s tím malým detailem, že se píše rok 2022 a běžnému divákovi již trocha napětí nestačí a chce příběh vystavěný od A do Z a to zde není. 4/10

Luís Figo: Přestup století (2022)

Fotbal je důležitá součást sportovního a společenského života, ale nejde o náboženství, nebo o život. Podepsal smlouvu s úhlavním rivalem, což se v té době hodně prožívalo, ale postupem času každému trochu soudnému člověku došlo, že Real byl toho času natolik mocný a bohatý, že si přivedl kohokoliv, na koho jen ukázal prstem a peníze nebyly otázkou. Figo měl tu nevýhodu, že byl první. Nespáchal žádný zločin. Jeho proviněním byla snad jen trochu nerozhodnost, kterou ale nelze než pochopit. 8/10

Nepřestávej dýchat (2022) (seriál)

Kdo hledá racionální boj o přežití, tak bude asi zklamán. Kdo se náhodně podívá a neví, co má čekat bude možná překvapen (otázka je, jestli mile, nebo nemile). Vidím v tom inspirativní umělecký film, který má za cíl vyvolávat různé emoce, což se daří. 7/10

Kurz manželské touhy (2021)

Neobstojí ani jako komedie, ani jako drama a už vůbec ne jako detektivka. Když nevíš, jak na to, tak si ukousni kus od každého a to je cesta, která nikdy nevede ke skutečně dobrému filmovému zážitku. Jako obvykle u takového mixu - nenadchne, ale ani vysloveně neurazí. 4/10

Prázdniny v Provence (2016)

Filmaři si udělali pěknou dovolenou a u toho zmatlali toto něco... 2/10

Soudní procesy v médiích (2020) (seriál)

Další kvalitně zpracovaná dokumentární série, kde mají hrát hlavní roli soudní procesy, ale ve skutečnosti je samotným procesům věnována pouze okrajově a zjednodušeně, což je pro mě mínus, ale pro mnoho diváků to může být ku prospěchu. U většiny případů s obviněnými můžete sympatizovat, protože jsou to obvykle vlivní a charismatičtí lidé, nebo jejich pohnutky můžou být do jisté míry pochopitelné. Škoda jen trochu bulvární strohosti této série. 7/10

Vrahoun přiznavač (2019) (seriál)

Toto je víc, než jen portrét jedné osoby, toto je portrét celé tehdejší společnosti a nálady sedmdesátých a osmdesátých let v USA, kdy ambice a sláva jsou víc, než skutečná pravda. 9/10

Kam zmizela Madeleine McCann? (2019) (seriál)

Plné manipulativní spekulace. Jediné přínosné je vidět, jak snadné je někoho obvinit a zničit mu tím život. Za mě je osm dílů moc. Stačily by tři, protože se příběh uměle natahuje a nepřináší nic nového. 3/10