• Pohádka

Místo v životě (2006) (seriál) odpad!

Takhle roztřepanou kameru jsem ještě nikdy neviděl. Na to se prostě nedalo dívat.:(

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Klenot světové kinematografie a (asi nejen pro mě) nejlepší film všech dob není potřeba zbytečně komentovat. Prostě TOP!!!

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Netradiční sitcom odehrávající se po většinu času v nemocničním prostředí dokázal udržet svůj standard zábavy po celých 8 sérií (nadstavbu nehodnotím). Dokázal velmi pěkně skloubit smutné příběhy umírajících či těžce nemocných s veselými a komickými útrapami hlavních hrdinů (začínajících doktorů). Sice mi chvíli trvalo, než jsem Scrubs přišel na chuť, ale teď na ně nedám dopustit.;)

Chalupáři (1975) (seriál)

Jasný důkaz o tom, že i za komoušů mohl vzniknout krásný komediální seriál, který dokáže pobavit malé i velké. Výborné herectví všech zúčastněných, od mladé nastupující generace (Maciuchová, Schmitzer), až po zkušené bardy (Sovák, Kemr). Nemalou zásluhu na velké oblíbenosti Chalupářů má jistě i ucelený příběh, jemuž nádherně dominuje *postupně se uklidňující nervák Evžen*.

Pretty Woman (1990)

Vskutku geniální romantická komedie, která za těch X let vůbec nezestárla.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Opravdu velmi zvláštní film, avšak v tom nejlepším možném smyslu. Neokouzlil mě sice stejně intenzivně jako Pittův obdobný Meet Joe Black, nicméně 5 hvězdiček si určitě zaslouží. Příběh BB má skrytý náboj a určitou filosofickou hloubku, což mě na první shlédnutí zaujalo asi nejvíce.

Líbáš jako Bůh (2009)

Jedna hvězda za pěkné songy a občasné dobré hlášky. Příběh je naprosto stupidní, až trapný. Ve srovnání např. se Svěrákovými Vratnými lahvemi je to totální odpad, který nedokáže zachránit ani plejáda oblíbených herců.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Krásně naivní americký seriál pro mládež, bez kterého by to bylo v pubertě (v 90. letech) tak nějak šedší. Dnes je to výborný teenagerovský "oldschool", při kterém se ale člověk baví trochu jinak než před lety. ;)

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Ve stručnosti se dá říct, že je to jeden z mála kvalitních sci-fi seriálů.

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Není tak strhující jako Death Note a emotivní jako Hikaru No Go, přesto je to velmi zdařilé anime s rozmanitým příběhem a s originálním hudebním „přelivem“.