Čarodějné námluvy (1997) (TV film)

Tak nenásilně a přirozeně vtipný a zábavný, že jsem u toho vydržel až do konce. Škoda jen, že to nemá filmovou podobu.

Spectre (2015)

Obsahově béčko zabalený v nablejskanym obalu.

Ropáci (1988) (studentský film)

Vzpomínám si, že když jsem tento snímek viděl prvně, mohlo mi být tak deset dvanáct let, tak jsem byl mystifikován tak dokonale, že jsem ropáky považoval za skutečné. Dnes už vím, že zlepšující se ovzduší mělo pro ropáky fatalní následky a s velkou pravděpodobností se jedná o již vyhynulý druh. Alespoň se nám dochoval tento dokonalý důkaz o jejich existenci.

Road (2014)

Motorku nemám, ani nejsem žádnej velkej fanda do jednostopejch střel, ale ten příběh, který zde osud napsal, stojí za pozornost. Možná by to mohlo být o trochu kratší, aby to mělo větší tah na bránu a Irové by se mohli trochu víc snažit artikulovat, aby tomu bylo lépe rozumět :)

Noční jízda (2013)

Neměl jsem tušení do čeho jdu, takže očekávání žádná, proto jsem zprvu přijímal obsah i formu nezaujatě. Po nějaké době mi přišlo, že těch řečí o betonu a rodinných zaležitostí už začíná být o něco víc, než moje koncentrace snese a začal jsem odpadat. V tu chvíli jsem si uvědomil, že se tón filmu už do konce zřejmě nezmění a nabité lehké otrávení přešlo ve smíření. Pomohlo to alespoň k tomu, že jsem film dokoukal. Kdyby Ivan na tý dálnici sešlápnul plyn trochu víc, mohli jsme být v cíli i za šedesát minut a nic by se nestalo.

Poslední dny na Marsu (2013) odpad!

Scénář zakopává i o ty nejmenší kamínky na cestě a konání postav je k nevíře. Ucházející vizuál už dílo zkázy nezachrání.

Sviňák (2013)

Jak trailer vzbudil očekávání, tak film samotný zklamal. Co víc psát. Téměř naprosté minutí se.

Vynález (2004)

V jednoduchosti je síla. Tímhle heslem se tvůrci dozajista neřídili. Alespoň tedy z mého pohledu. Musím se přiznat, že s přibývajícím časem mi vlak ujížděl čím dál tím více a ke konci mi dost možná zmizel v nenávratnu. Těžko se mi teď utváří názor, možná při dalším shlédnutí bych se lépe orientoval, ale kdoví jestli k tomu v tomto případě někdy dojde. Ale respekt za tvůrčí odvahu s přáním lepší stravitelnosti v další tvorbě. Tohle není lehké polknout. ___ Shlédnuto v rámci filmové osvěty "101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete".

Stůj při mně (1986)

Nebýt těch několika ubrečených scén, který mi tam nesedly (no dobře, přiznávám, otáčel jsem oči v sloup), tak by mi tento film přilnul k srdci mnohem více. Někdy ta konverzace zněla až moc dospělácky, tak nějak naroubovaná na ty dětský role. Ale to je můj pocit, nikomu nevnucuju. Trochu škoda, páč jinak mě to bavilo. Holt pro pohlazení duše se budu muset opět v obrátit na "Rošťáky".

Kick-Ass 2 (2013)

První film měl úspěch tak proč z toho ještě něco nevytřískat, řekli si v Univerzálu a jak řekli, tak udělali. Nebo snad? Možná prachy, ale pověst značky Kick-Ass tu znásilnili. Znásilnili za bílého dne. Jak jinak popsat tuhle bezduchou, bezpříběhovou slátaninu spíchnutou bez špetky myšlenky, nápadu, který by byl oporou a nosnou kostrou tohoto filmu. Mlácení prázdný slámy. Nic lépe nevyjádří moje pocity nad marněním času sledováním téhle zbytečnosti.