Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007) (seriál)

Dospelé anime s temnejšou atmosférou a zaujímavými zvratmi. Postavy sú trochu viac zádumčivejšie ako obvykle. Li je fakt nezničiteľný a pohybuje sa ako lasička vždy nejakou fintou vyzreje na svojich protivníkov.

Suzume (2022)

Pekne spracované a aj príbeh o vyrovnaní sa straty rodiča v detstve, prírodnou katastrofou tak príznačnou pre Japonsko, bol milý, ale aj silný. Niektoré veci sú ale nelogické a náhoda je častejšia ako je zdravé. Čo mi tiež chýbalo bolo objasnenie protagonistov a javov.

Gran Turismo (2023)

Slabý príbeh plný patetických scén, slabých hereckých výkonov a polo dokumentárnym štýlom rozprávania ako to má režisér rád. Napriek tomu, že tu ide v prvom rade o hru chýba mi väčší záber na ľudí. Aj keď mám rád hry a autá tak mám rád aj a filmy a tento ma nenadchol. Radšej si pozriem opäť Rivalov alebo Ford vs. Ferrari.

Skip to Loafer (2023) (seriál)

Rozprávanie je pozvoľné a hlavne z pohľadu hlavnej predstaviteľky. O tajomno sa stará hlavne veľmi priateľská postava Sousuke Shima. Nakoľko tvorcom neide o ľahkú zábavu animácia nieje taká prečačkaná a príbeh plynie pomaly. PRÍBEH: sleduje nástup ambicióznej a priateľskej žiačky na tokijskú vyššiu strednú školu ,z vidieka Ikadžima, aby mohla vstúpiť do politiky, lebo je presvedčená že je rodený vodca. Je majsterka v oprašovaní a vstávaní. UPOZORŇUJE NA: - zamerať sa na sledovanie pozitív a nie negatív v živote - ako ľudia manipulujú s priateľskými osobami, aby dosiahli svoj ciel.

Otaku ni koi wa muzukašii (2018) (seriál)

Veselé anime o dospelých otaku a ich vzťahu z pracovného prostredia. Ona závislá na anime a mange on hráč video hier. Okrem toho sú priatelia z detstva. Dobre to odsýpa a je tam pár veselých príhod hlavne vyvolaných ich vášňou a snahou sa zblížiť. Je to milo úprimné a párik kolegov/priateľov vnáša tiež oživenie. Animácia je strohá ale neurazí. Je nutné poznať otaku (anime mangaWiki, Ranker, BondLingo) terminológiu. Čo stále vadí je tá odťažitosť. Zamítnuté tagy: dódžinši, úradník, fužoši (fujoshi).

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) odpad!

Jediné na čo ma uvarili je nostalgia, a tú mi v zápätí pokazili: nezábavným (ani jeden vtip), stále nedokonalým CGI ľudí, prehnanými CGI akčnými scénami, nezaujímavými otrepanými antagonistami, opäť príbeh o cestovaní v čase, prehnané filmové optické efekty (vinetácia, tmavý obraz), patetickými scénami  a hlavne nesympatickou postavou v hlavnej ženskej role stvárnenou  Wallerovou... bažiacej po peniazoch.

Castlevania: Nokturno (2023) (seriál)

Stále sa jedná o zaujímavý počin s občas dobrou atmosférou. Francúzka revolúcia je výživná a slúži dobre ako kulisa krviprelievania. Nemá to náboj a ani šarm predchodcu. Predstavovanie postáv je zdĺhavé ako animácia. Osudy postáv sú monotématické. Nezaujal ma ani ten Báthori-Sekhmet upgrade.

Planet of the Humans (2020) odpad!

Nejedná sa o dokument ale o propagandu. Je to populistický pohľad na vec a to nie je pri dokumente žiadúce. Poukazovanie na problémy a to ešte emocionálne vypätými prestrihmi a napínavou hudbou sú praktiky zastrašovania. Samozrejme klamstvá bohatých a zneužívanie ich peňazí na ovládnutie konkurenta a snaha o nekonečný rast sú problém. Tak isto ako nechuť jednotlivcov vzdať sa svojho pohodlia. Snímok, ale nedáva riešenia až na zníženie populácie a veľmi okrajovo spomenuté "musíme začať od seba".

Časové pásmo bylo změněno