Skip to Loafer (2023) (seriál)

Rozprávanie je pozvoľné a hlavne z pohľadu hlavnej predstaviteľky. O tajomno sa stará hlavne veľmi priateľská postava Sousuke Shima. Nakoľko tvorcom neide o ľahkú zábavu animácia nieje taká prečačkaná a príbeh plynie pomaly. PRÍBEH: sleduje nástup ambicióznej a priateľskej žiačky na tokijskú vyššiu strednú školu ,z vidieka Ikadžima, aby mohla vstúpiť do politiky, lebo je presvedčená že je rodený vodca. Je majsterka v oprašovaní a vstávaní. UPOZORŇUJE NA: - zamerať sa na sledovanie pozitív a nie negatív v živote - ako ľudia manipulujú s priateľskými osobami, aby dosiahli svoj ciel.

Otaku ni koi wa muzukašii (2018) (seriál)

Veselé anime o dospelých otaku a ich vzťahu z pracovného prostredia. Ona závislá na anime a mange on hráč video hier. Okrem toho sú priatelia z detstva. Dobre to odsýpa a je tam pár veselých príhod hlavne vyvolaných ich vášňou a snahou sa zblížiť. Je to milo úprimné a párik kolegov/priateľov vnáša tiež oživenie. Animácia je strohá ale neurazí. Je nutné poznať otaku (anime mangaWiki, Ranker, BondLingo) terminológiu. Čo stále vadí je tá odťažitosť. Zamítnuté tagy: dódžinši, úradník, fužoši (fujoshi).

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) odpad!

Jediné na čo ma uvarili je nostalgia, a tú mi v zápätí pokazili: nezábavným (ani jeden vtip), stále nedokonalým CGI ľudí, prehnanými CGI akčnými scénami, nezaujímavými otrepanými antagonistami, opäť príbeh o cestovaní v čase, prehnané filmové optické efekty (vinetácia, tmavý obraz), patetickými scénami  a hlavne nesympatickou postavou v hlavnej ženskej role stvárnenou  Wallerovou... bažiacej po peniazoch.

Castlevania: Nokturno (2023) (seriál)

Stále sa jedná o zaujímavý počin s občas dobrou atmosférou. Francúzka revolúcia je výživná a slúži dobre ako kulisa krviprelievania. Nemá to náboj a ani šarm predchodcu. Predstavovanie postáv je zdĺhavé ako animácia. Osudy postáv sú monotématické. Nezaujal ma ani ten Báthori-Sekhmet upgrade.

Planet of the Humans (2020) odpad!

Nejedná sa o dokument ale o propagandu. Je to populistický pohľad na vec a to nie je pri dokumente žiadúce. Poukazovanie na problémy a to ešte emocionálne vypätými prestrihmi a napínavou hudbou sú praktiky zastrašovania. Samozrejme klamstvá bohatých a zneužívanie ich peňazí na ovládnutie konkurenta a snaha o nekonečný rast sú problém. Tak isto ako nechuť jednotlivcov vzdať sa svojho pohodlia. Snímok, ale nedáva riešenia až na zníženie populácie a veľmi okrajovo spomenuté "musíme začať od seba".

Date a Live (2013) (seriál)

Paródia na Evangelion celkom vyšla a je aj zábavná. Postavy sú streštené a príbehy sa točia hlavne okolo snahy zbaliť babu a bozkom z nej vysať zničujúcu energiu. Interakcia v háreme ponúka dosť príležitosti na trápne situácie. S príchodom Kotori seriál pritvrdí.  Na odreagovanie celkom dobré. ANN Fandom

Gate: Džieitai kanoči nite, kaku tatakaeri (2015) (seriál)

Sympatické postavy. Intrigy, mocenské šaškovanie a diplomatické ťahanice občas dobre podané. Aj keď veľa krát vyzneli do prázdna. Vojenská tematika ma trochu odradzovala, ale udržoval ma ten nekonvenčný prístup hlavného hrdinu, aj keď si moc nezačiloval. Mená ako Piña Co Lada  a Beefeater vyznievali smiešne. ANN

Hinamacuri (2018) (seriál)

Často smiešne v podobe suchých poznámok. Dievčatko s telekinetckými schopnosťami (ktoré sa vymklo kontrole pre svoju výbušnú povahu) pristane na hlave mafiána (ktorý je milý chlapík) a podarí sa mu ju ukludniť. Pohľad na yakuzu je dosť zjednodušený. Evidentne to tvorcovia nechceli riešiť tak ako bezdomovectvo. Napriek tomu alebo práve pre to bolo anime veselé.