NHK ni jókoso! (2006) (seriál)

Dospelá Anime s témami stihomam, strach z ľudí, pyramídové hry, MMO závislosť a samovražda. Postavy sú sympatické a rozprávanie je občas pomalé, ale nikdy nudné. Hlavná postava nie je našťastie úplný eremit, ale nechutnú závislosť fajčenie do vienka asi dostať musel.

Strýček z jiného světa (2022) (seriál)

Celkom som sa zabavil aj keď humor je špecifický. Anti-hrdina so svojim háremom, o ktorý cez svoju obsesiu SEGA hrami, nemá záujem. To sa prejavuje aj v absencii vzťahovej interakcie.

Bikini Warriors (2015) (seriál) odpad!

4 min na diel a jediná náplň je ecchi.

Gamers! (2017) (seriál)

Štandardná ostýcho-formula s hráčmi video-hier. Po 7. diely konečne rande, ale pred tým silne otravné zamotávanie v päťuholníku. Hlavné postavy sú silne fixované na svoju záľubu pri ostatných nie sú celkom jasné motívy. Prestal som pozereť Ep.8 Refencie na použité hry

Netoge no jome wa onnanoko dža nai to omotta? (2016) (seriál)

MMO hráči a dievča čo nevie a nechce rozlišovať medzi reálnym a MMO svetom. Príbeh je síce odľahčený a snaží sa byť veselý. Nie všetky rozhodnutia postáv dávajú zmysel. Napriek tomu to bolo milé a pozitívne ladené.

Idžiranaide, Nagatoro-san (2021) (seriál)

Po prvej sérii: Ide o študentské anime o neistom introvertovi, ktorého si doberá mladšia spolužiačka na strednej škole. Samozrejme to medzi nimi iskrí a doberanie prechádza do prvých nežností. Pre našinca trochu nadnesené ostýchanie po tak dlhom a často intímne strávenom spoločnom čase. To vedia japonský tvorcovia veľmi nezdravo naťahovať. Postavi sú sympatické a príbehy sú hlavne zábavné. Dopozeraná 2.séria jedno čo liezlo na nervy bolo Nagatorino osočovanie Senpai-a, že je úchyl. Inak milé, veselé, ale opäť by som už nepozeral. Zamítnuté tagy: cundere (tsundere)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) odpad!

Napriek tomu, že postavy sú väčšinou sympatické a ich príbehy až ľudské. Tu a tam sa vyskytuje humor. Tak fantázia Gunna je v tomto počine dosť nechutná. Nie som taký zanietenec západného comics-u, aby som vedel či čerpá z neho alebo je to jeho predstavivosť. Každopádne The High Evolutionary je zvrátenec bez morálneho kompasu a to zobrazuje Gunn veľmi vierohodne: pokusné cyber-zvieratá a genetické mutácie. Týmto predčil aj nechutnosti zo The Suicide Squad.

Bezva finta (1985)

Dobrá zábava ako správna Belmondovka. Lasky je kultovka.

Velká hra (2017)

Ako sa inteligentný ľudia zo vzdoru a nudy stanú pricmrndávačmi prachatých a surových zmetkov, zarobia si pekné milióny, zhumpľujú sa drogami, dostanú od tých istých na držku a americký právny systém im odpustí lebo tam má takých a ešte horších na každom rohu.

Čarodějky (1990)

Pre deti, dobre zahrané a európsky natočené.