Isekai wa Smartphone to tomo ni. (2017) (seriál)

Prevedenie je veľmi jednoduché a dialógy a príbeh tiež. Všetko moc zapadá a hlavný hrdina je pán dokonalý (Gary Stu). Predely medzi obrazmi sú otravné. Skončil som po 2.časti prvej série. Mimochodom ten smartfón je úbohá udička na pubescentov.

Sekai saikó no ansacuša, isekai kizoku ni tensei suru (2021) (seriál)

Háremovka so starým ročníkom v tele dieťaťa. Hlavný protagonisti sú deti od 7-14, ale správajú sa ako dospelý. Isekai s nájomnými vrahmi vo svete mágie. Námet nie je najoriginálnejší, ale napriek tomu je rozprávanie pútavé a postavy sú dobré a sympatické. Necháva si to otvorené dvierka na pokračovanie.

Boku wa tomodači ga sukunai (2011) (seriál)

Háremovka v školskom katolíckom (asi) prostredí. Dvaja chlapci, ktorý sú šikanovaný lebo sa výzorovo odlišujú a dievčatá s fóbiami a komplexmi sa stretávajú v klube susedov. Rivalita dievčat a ich úchylky sú hlavnou náplňou ako aj zabudnuté priateľstvo hlavných protagonistiek Yozora Mikazuki a Kodaka Hasegawa. Napriek excentrickým postavám sa nejedná o bláznivú komédiu nakoľko tón udáva aj vyrovnaný Kodaka. Dobre som sa pobavil.

Grand Blue (2020)

Trochu moc strnulé herecké výkony ako u ne hercov, ale bude to asi skôr snahou priblížiť sa predlohe a typickému stvárneniu mange a anime. Predsa len v základe ide o bláznivú komédiu. Obávam sa ale, že to môže veľmi rýchlo odradiť. Príbeh samozrejme v upravenej forme, napriek tomu sú viaceré scény zachované v pôvodnej forme. Podvodný svet je trochu chudší ako v anime, ale aj tak vie očariť. Celé je to veselé a  koniec je príjemne optimistický. Potápanie je tu tiež spomenuté (PADI).

Profesionál (1981)

Zvrhlosť politických štruktúr a ich výkonných štruktúr. Belmondova postava je ponechaná ako darček zvrhlého diktátora a ten sa ide pomstiť. Je to taký štandardný nie moc temný thriller osemdesiatok.

Grand Blue (2018) (seriál)

Je to silne uletené a to je aj všetko. Potápanie je okrajové. Hlavné sú pitky a interakcia s opačným pohlavím. Napriek tomu som nevedel prestať pozerať lebo to je dynamické a veselé. Zamítnuté tagy: potápanie, bláznivá komédia, zo života (Slice of life)

Gotóbun no hanajome (2019) (seriál)

Milé, občas hĺbavé a ako väčšina anime. Postavy sú milé a príbeh je aj veselý. Napriek málo skúsenostiam sú postavy dosť rozhľadené hlavne  Futaro Uesugi. Zalúbenie sa všetkých je trochu pritiahnuté za vlasy, ale umožňuje to sledovať seriál ako detektívku alebo hlavolam.

Bakuman. - Season 1 (2010) (série)

Ako vzniká Manga, som sa dozvedel v tomto školáckom anime. Extrémne hanblivé milostné správanie na udržovanie napätia, opäť. Postavi sú sympatické a anime je často veselé. Vedľajšie postavy manga géniov sú preexponované.

Burn the Witch (2020)

Veľmi krátke a bez znateľnej hĺbky. Postavy nie sú moc sympatické a príbeh je len tuctový.