Věc (1982)

Dokonale odporný a podivný horror z dílny Johna Carpentera. Ocitáme se na základně na Antarktidě, spolu se skupinou amerických vědců, kteří řeší každodenní stereotyp a neočekávají nic, co by je nějakým způsobem mohlo překvapit. Ale ono to přijde a nebude to nic příjemného. Opuštěný pes, kterého pronásleduje norský vrtulník je jen předzvěst zla, které má přijít. Dále už následuje jedna nehoda za druhou až to celé vyústí v boj o holý život. Tímto originálním snímkem se John Carpenter znovu nesmazatelně zapsal do dějin filmového hororu. Vetřelec je originální a... nechutný, ale člověk se nebojí ani tak samotného monstra jako té myšlenky, že ono monstrum se může skrývat kdekoliv - třeba je to zrovna kamarád stojící opodál. Právě hrozba skrytého zla je ta nejděsivější VĚC na filmu a Carpenter tenhle jev dotáhl k dokonalosti jemu vlastní. Tím, že celý děj zasadil do chladného a nehostiného prostředí Antarktidy zase posunul pomyslné hranice horroru, neboť nikdo před ním si podobnou lokaci pro horror nevybral. Nic víc dodat nemohu. Snad jen, že Carpenter je bůh a Věc je jeho božské dílo.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

I kdyz se ve filmu najde rada vtipnych situaci, celkove se mi nezda tak dobry. Dobry vykon tu podal Polivka, ale ty ostatni se mi az tak skvele nezdaly. Je to ukazka takoveho "opiteho" moravskoho humoru, ktery je nekomu blizsi nekomu ne, ja patrim do te druhe skupiny a tak hodnotim podle toho. 58%

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Pro me o malinko slabsi nez "Skola zaklad zivota" ale i tak je to jedna z nejlepsich ceskych komedii. A profesora jako byl Plachtuv Matulka, by na skole chtel mit kazdy.

Škola základ života (1938)

Tak tohle je muj nejoblibenejsi cesky "cernobily" film. I dnes se kazdy zasmeje chytremu humoru, ktery je v tomto ohledu dosti nadcasovy. Kultovni hlasky, vyborne herecke vykony, mistrovsk arezie Martina Frice to vse z tohoto filmu dela jednu velkou Legendu. 95%

Kristian (1939)

Ceska predvalecna kinematografie cita radu dobrych filmu. Kristian je jednim z nich. Dilo mi prijde v mnoha ohledech nadcasove. Je to perfektni ukazka gentlemanskoho humoru Oldricha Noveho - Krale ceske kinematografie. Take Adina Mandlova a Natasa Gollova predvedli, ze v te dobe patrili mezi nase nejlepsi herecky. A atmosfera Oriental baru? Neuveritelne!!!!

Lovec krokodýlů (1996) (seriál)

Bláznivej Steve Irwin dokazuje, že když má někdo zvířata, obzvláště krokodýly hodně rád, dokáže úplně všechno. Nejvíc se mi líbí ty části, kde Steve společně s jeho bandou naskáčou na krokodýla aby ho mohli někam pževézt, to opravdu nemá chybu.

Zážitky Jeffa Corwina (2001) (seriál)

Vtipne podani prirodopisneho dokumentu. Jeffa mam rad, je to spravnej yankeeskej magor, kterej ze vseho nejradci taha hady ze svych der, no jeste ho zadnej neustkl, klikare. Ale clovek se tu zabavnou cestou dozvi spoustu zajimavosti, takze doporucuju vsem co maji radi zvěř, hady a rockenroll.

Andromeda (2000) (seriál)

Prvni rada tohoto sci-fi serialu se mi celkem libila a hodnotil bych ji slusnymy 60%, druha rada byla o poznani horsi a autori uz varili z vody takze zde by me hodnoceni bylo podprumernych 45% no to co ale predvadi hlavni protagoniste ve treti rade teto vesmirne sagy, to se jen tak nevidi. Prijde mi jako by se cely herecky tym pred natacenim posilnil alkoholem jinak to snad neni ani mozne. Nesmysle dialogy, deravy scenar, zbytky charisma asi hlavni hrdinove postraceli v jine galaxii, hudebni stranka je take hrozna, no vubec tu andromedu nepoznavam. Dve hvezdy sou jen z ucty k prvni rade.

Nepřítel před branami (2001)

Americky snimek o tom jak to vypadalo na vychodni fronte a to primo v pekle zvanem Stalingrad. Jude Law jako Vasili Zaitsev predvadi slusny vykon, a se sniperkou v ruce mu to fakt slusi. Rachel Weisz se sem trochu nehodi i kdyz svoji roli taky zvlada, Ron Perlman me potesil, protoze jeho rusky vojak nema chybu a historka se srpem, kladivem a ruskou rozvedkou je perfektni, no ale nejlepsi vykon podava jednoznacne Ed Harris, ktery se narodil pro roli nemeckeho ostrelovace, jehoz ukol je zneskodnit Zaitseva a zlepsit jiz tak mizernou moralku nemecke armady. Sice je tady americka prace citit na kilometr daleko, presto ma film co nabidnout. 80%

Duel (1971) (TV film)

Prvni velky rezisersky uspech Stevena Spielberga. Solidni road movie, pri jejiz sledovani budete mit porad takovy neprijemny pocit, a budete fandit hlavnimu hrdinovi, i kdyz se moc jako hrdina nechova. To co znamena DUEL pro osamele cestovani po americkych silnicich, znamenaji CELISTI pro letni koupani v mori.