Od kolébky do hrobu (2003)

No asi se mnou cely CSFD nebude souhlasit ale me se to libilo a hodne. Jet je borec a na nej muzu koukat porad, a co se DMXe tyce, to je taky spravnej frajer, no a tahle cerno-zluta dvojka to ve filmu pekne rozbalila takze sem se ani minutu nenudil. Navic extremne tezky Anderson zase vynikl ve vedlejsi roli. 75%

Klokan Jack (2003)

Takova strestena komedie se zviratky. No mozna pred nekolika lety bych si u toho zlamal zebra od smichu, ale tedka...no....proste neni to ono, no. Ale Andersona mam rad, to je bezva chlap, ten to jistil, bez nej bych tomu snad dal odpad. Jo jeste Walken ale ten se tam moc neohral.

Flintstoneovi (1994)

nic moc film, kreslenej je lepsi. Sice se tady najde par vtipnych scen ale celkove to je takova nemastna neslana smeska. Jediny co me tu potesilo byla Halle Berry a oba tvurci kreslenaku a zakladatele spolecnosti Hanna-Barbera.

Princezna Mononoke (1997)

Nejlepsi anime film co sem videl. Sice sem jich moc nevidel :) ale i tak si myslim ze by jich moc lepsich nebylo. Tohle je nadherna ukazka japonske prace, ktera je uplne ale uplne jina nez evropska nebo americka. Japonci kladou duraz na veci, ktere ostatni pokladaji za zbytecne. Oni vyzdvihuji neco uplne jineho. Kdyby na tento film udelali remake americani, tak by to dopadlo tak na 3* a to by se uz jednalo o stesti. Zatimco takhle se z toho zrodil muj nejoblibenejsi nehrany film ktery nema konkurenci. Ty sceny v lese sou famozni.

Schindlerův seznam (1993)

Spielberg si odskočil z filmováni Jurského parku, aby natočil pravděpodobně jeho nejlepší film, film tak silný, jako byly osudy židovských vězňů, prožívajících peklo, které si nikdo z nás nedovede, nebo nechce ani představit. Volba černobílého formátu byla jistě dobrá věc, člověka to ještě přiblížilo k ději, pohled mu nesklouzával kam neměl a nic ho nevyrušovalo. Ve filmu je pouze jedna výjimka, která nesplňuje normu jen dvou barev. Mnozí herci zde zahráli svou životní roli. Liam Neeson předvedl výkon, na který se nezapomíná, to samé Ralph Fiennes a nebo Ben Kingsley. Všichni se snažili dostat ze sebe to nejlepší, a pomoci tak Spielbergovi v realizaci jeho snu. Film obsahuje skutečně velké množství silných scén, jako třeba odklízení těl mrtvých židů, nebo rozhovor Oskara a Amona ohledně osudu židovské dívky, ale takových scén je ve filmu plno. Spielberg podal film značně naturalisticky ale byl tím pádem i dost reálný a člověku přibližoval tu hrůzu, která se děla za ploty koncentračních a pracovních táborů. Já sem Schindlerův seznam viděl dost pozdě, téměř 12 let od vzniku a když se ke mně konečně dostal, vyrazil mi dech. Spielberg natočil tento film, aby tak vzdal holt milionům mrtvým židům a zároveň aby všem dokázal, že umí natočit i filmy jiného žánru než E.T., Čelisti nebo Jurský park.

Blade (1998)

Wesley snipes ve sve nejlepsi forme. Tempo filmu je ostre jak upiri spicaky, do toho navic tvrda hudba, par slicnych upirek a vytvor je tak uplny a dokonaly. Pribeh sice neni moc originalni, pravda, pul clovek pul upir ktery lovi ostatni upiry neslibuje neco extra ale chyba lavky, tento film podava souboj dobra(Blade) se zlem(Blade a ostatni upiri)s takovou silou, ze sem az spadl ze zidle. Pokracovani jiz byla prumerna a byly to vlastne jen spatne kopie originalu. Blade byl je a bude jen jeden. Navic se mi desne libi jeho styl. 85%

Neporazitelný (2002)

Wesley Snipes versus Ving Rhames a Peter"columbo"Falk jako mafian. Velky boxersky souboj za zdmi veznice, vitez muze byt jen jeden, bude to mistr mezi mukly - wesley a nebo skutecny mistr Ving Rhames?? Film ktery ma tak tvrdou ranu jako oba tito borci a navic i prijemne vezenske prostredi dava vzpomenout si na jine slavne vezenske filmy. Nemyslim si ze by to byl film nejak vyjimecny, ale ja davam za 4*, protoze mam rad vezeni, mam rad cernochy a mam rad columba.

Jurský park (1993)

Spielberg ozivil Dinosaury a svet zachvatila dinomanie. Ve filmu byly pouzity prelomove efekty, a dinosauri vypadali opravdu jako zivi. Pribeh take potesi. Herecka skvadra obstojna. Nejvic se mi stejne libila ta scena v kuchyni s detma a velociraptorama, ta byla fakt dobra. Ale ja dam radsi prednost Ceste do praveku :) 80%

Forrest Gump (1994)

Nadherny film, ktery proste clovek musi prozit. Hanksuv herecky vrchol, a take vstupenka mezi hollywoodske legendy. K tomuto filmu nejde nic moc napsat, jen ze je to jeden z nejsilnejsich lidskych pribehu prenesenych na filmove platno a zacatek uspesne spoluprace Hankse a Zemeckise. 95%

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Po uspechu Epizody I Lucas pokracoval ve vypraveni sveho pribehu o malem chlapci menem Anakin, ktery snad jednou nastoli v galaxii rovnovahu. No v tomhle filmu to jeste nebude. Zatimco jednicka byla spise pro mladsi publikum, a bavili se u ni predevsim deti, dvojka vyzniva jako teenagerovska love story okorenena par souboji svetelnymi meci. Ale pribeh mi prijde celkove lepsi nez u jednicky, Lucas se poucil z predchozich chyb, Jar-Jara tam strcil jen na par minut, a film se tak konecne mohl vydat smerem, ktery je spravny. Alfou i Omegou sou zase digitalni efekty Lucasovy ILM, ktere tvori podstatu filmu. A ze je na co se koukat. Poprve se zde take setkame s ponekud "dospelejsim" Anakinem, ktery sice porad pusobi trochu jako dite, i kdyz uz se zacinaji objevovat zablesky dvou novych citu. Tim prvnim je laska k snatorce Amidale, ktera zde uz neni princezna z Naboo, ale senatorka nejvyssiho senatu, avsak jeji zivot neni lehci nez predtim, spise tezsi, nebot ji porad de nekdo po krku. Ovsem Anakin nosi v srdci jeste neco a je to mozna silnejsi nez laska. Dale se zde setkavame s Obi-wanem Kenobim, ktery je uz mistr, a sveho zaka - Anakina moc nezvlada. Ewan se mi tu libil asi nejvic, no vlastne az po Christopherovi Lee a jeho Hrabeti Dooku, ktery ma vice charisma nez cela jediovska rada dohromady. Chris je celkem borec, kdyz si zahral ve dvou nejslavnejsich filmovych seriich a ze si obe role uzil. A ze to byly hezky zaporne role. No celkove dopadla epizoda II lepe nez Icka. Preci jenom je tento film vice SW nez jeho predchudce a dej se konecne trochu rozjede. Avsak to nejlepsi nas teprve ceka.