Už je tady zas (2015)

Občas sklouzává k přiblblým vtípkům (za to tu hvězdu dolů), právě proto je silný hlavně v momentech, kdy hraje navážno. A ne, možná by to nebyl tak dobrý snímek, kdyby polovina záběrů nebyla autentických, natáčených na ulici mezi živými lidmi. Kniha doslovná nebyla, snímek ano, a poprvé mám pocit, že je tomu dobře. Protože věřím že to tady může být zase - a mnoha lidem by to nevadilo.

Hanna (2011)

Film, který mi nemá co nabídnout (snad kromě dlouhých záběrů bez střihu). Akční snímek, v němž mě bavila přibližně jeden a půl akční scény... Příběh tupý, prázdný, skoro neexistující. Přesah? Ale prosím vás. Nezábavnější to je, když je na scéně náctiletá píča a žvatlá kokotiny. Nejlepší scéna je při "sesterském paktu" pod peřinou a to jenom proto, že mě velké detaily a kamera klouzající po kouscích těla dávají pocit, jako bych pod peřinou skutečně ležel.

Frankensteinova kronika (2015) (seriál)

Atmosferické, povedené, se zajímavým příběhem. Jediné mi ušlo, totiž chování hlavního záporáka, a k tomu černému detektivovy by se jistojistě chovali mnohem hůř. Žádná z postav není vyložený klaďas, což mám setsakramentsky rád, a rozpačitý detektiv Sean je prostě sympaťák.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Perfektní námět, který strašlivým způsobem dojíždí na scénáristickou stupiditu. První série, rozhodně ne dokonalá, ale přinejmenším zajímavá, je nakonec tím nejlepším z celého seriálu. Druhá se ztratí kdesi v hledání Ameriky, třetí zase doplácí na nezvládnutou snahu o epičnost a neúnosnou míru nelogičností. Lorenzova linka je od 2. série zcela zbytečná, neboť na vývoj čehokoliv, co se děje na plátně, nemá ve výsledku nejmenší vliv. Zrovna tak spoustu z toho, co dělá Leonardo, nemá žádný smysl a hrabě Riario, jakkoliv je to zajímavá postava, je natolik nestálý charakter, až se zdá, že si s ním scénáristé dělají, co se jim zrovna hodí. Velice pozitivně ale hodnotím vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami, sympatickou brutalitu, která ovládá celou třetí sérii, humor, Vlada Draculu, který je k pomilování creepy, vrážení kudel do zad i celkovou atmosféru. Jen bych si přál, aby Leonardo nikdy neopustil Florencii (dobře, možná Florencii a Řím) a kdyby se místo epičnosti soustředili spíše na politiku, detektivku a hravost.

Deadpool (2016)

Od Deadpoola jsem si sliboval hlavně koule. Kouli má jen jednu a místy (např. při akčních scénách) poněkud olezlou, ale zachraňuje to tím, jakej je to kurňa sympaťák. Zkuste nemilovat někoho, kdo vám radí rozsekat vašeho soka v lásce na maličké kousky. Příběh je slaboučký, způsob vyprávění ne tak docela funkční (leč snaží se), režie neohromí a místy se film bere zbytečně vážně. Ale i tak jsem se bohovsky bavil. A vzhledem k tomu, jakou má film fanouškovskou podporu, věřím v jeho komerční úspěch, čili i filmovou dvojku, která si snad už koule udrží obě.

Battle Royale (2000)

Vlastně to není originální, šokující, ani kdovíjak odvážné. Je to jenom kvalitně zpracovaný zajímavý nápad. Ale kvůli té poslední větě dávám o hvězdičku víc, neboť je pro mě hrozně důležitá: "Pověz mi, co by měl v takové chvíli říct dospělý člověk dítěti?"

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Velké ANO akci, příběhu a vtipu. Velké NE způsobu vyprávění příběhu, v němž veškeré emoce jsou ukřičené, main hero je za trotla s ampulí adrenalinu místo mozku a kde jsou všechny postavy ve správným okamžiku na správným místě víc než v Romeině a Juliánovi.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Zpočátku mě to moc nebralo. Ale asi se čtvrtým dílem se to začíná parádně rozjíždět, lidé umírají, brutalita se stupňuje a já chci víc, víc, víc. Zamrzí absence většího naturalismu, občas bych uvítal více logiky. Potěší perfektně splněná Čechovova puška (co vejde do hry, v ní také zůstane a bude mít svoji klíčovou roli) a způsob, jakým scénáristé zachází se svými postavami (nemilosrdně). Na 5* to není, hlavně kvůli začátku, ale kdybych dal 4*, mám pocit, že bych podhodnotil.

The Landing (2013)

Herci nedokážou sehrát tu velkotonážní nálož emocí, která se tu po nich chce, uvěřitelně. Ale snaží se. Příběh i způsob, jakým je vyprávěn, je parádní. Motivace postav místy pochybná, leč odpusťme jim, a pointa rozhodně stojí za to. Záběr na kluka, který se v krvavém západu přibližuje k vesmírné kouli, mi ještě dlouho bude trčet v kebuli.

I'm You, Dickhead (2014)

Vtipná absurdní jednohubka. Typ humoru, jaký známe z American Pie (o kozách, ale v tomto případě bez koz), příběh pracující s lidskou stupiditou rozhodnutou lovit ryby granátem.