• Krátkometrážní

Godaizer (2011)

Takový přetažený a nepříliš povedený krátkometrážní mix filmů Godzilla a Pacific rim.

.303 (2009)

Povedený válečný kraťas se zajímavou pointou – trochu vykonstruovaná, ale proč ne? :) Tady mi to nějak nevadilo.

Equalizer (2014)

Když o deset let před tímto "klenotem" vyšel film Tonyho Scotta Man on fire, říkal jsem si, že hlavní role Denzelovi sedla jako ulitá. To mu táhlo na padesátku. Když si uděláte jednoduché počty, tady mu táhne na šedesát a je to znát. Chápu, že má ztvárňovat vysloužilého agenta, s tím problém nemám, ale krom toho, že je v některých věcech o pár sekund pomalejší než zamlada, nám snímek nic z problémů se stárnutím neukazuje. Kdyby to byl ale jediný problém filmu, moc by to nevadilo. Jenže celý snímek je bohužel neskutečná slátanina, ve které se tvůrci snaží něco budovat celých 40 úvodních minut (což je třetina filmu), vše směřuje k jakémusi akčnímu thrilleru ve stylu Taken, když v tom se to zlomí a máme tady různé (více či méně nepovedené) pokusy o macho-akční scény, podtržené tu výbušnou a tam zase kolébající emočně nabitou hudbou, což v tomto mixu nedává žádný význam tomu, co vidíme na plátně. POSSIBLE SPOILERS Korunu tomu v závěru nasadí zakončení zabíjení v samotné matičce Rusi. A začátek titulků, ve kterém zahřmí (poprvé, ergo naprosto nelogicky) pořádný bílý rap! Jo... a taky váš ještě napadne myšlenka, že o tu Alinu s kačeřím ksichtem a příšerným herectvím Chloë Grace Moretz vůbec nešlo... Nemluvě o tom, že s hlavní postavou McCalla se díky jeho sterilitě nedá vůbec ztotožnit (ačkoliv se o to celou první třetinu snažili) a že všichni záporáci působí panoptikálně (a idiotsky) až hanba.

Coolio feat. L.V.: Gangsta's Paradise (1995) (hudební videoklip)

Skvělý videoklip ústřední písně filmu "Dangerous minds". Michelle Pfeiffer je tady stejně cool jako Coolio.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Po vydařeném předchozím díle - v režii stejného režiséra - hrozná nuda.

Krajina střelců (2003)

Kvalitní komorní westernový snímek s několika tvrdými chlapy, pro které ještě něco znamenají morální zásady. Nebýt toho protahovaného, ukecaného a přeslazeného závěru po finální přestřelce, šel bych s hodnocením ještě výš.

Hostitel (2013)

A je to tady! Adaptace další knihy Stephenie Meyer, teenagerky a níž, vlhněte na povel! Ne, vážně, je to stejně trapné jako předchozí filmy série Twilight včetně spousty WTF momentů a hlášek ("You're angry when I kiss a man you do love, and you're angry when I kiss a man you don't. It's very confusing."), které se zapíší do dějin. Za co vlastně ta hvězda?! Už si vzpomínám - za tu hlavní ideu, která by se dala zpracovat v zajímavém existencionálním sci-fi.

Keith (2008)

Prapodivné romantické drama, které se snaží za každou cenu zaujmout, ale docela často v něm nebyly zřejmé motivace postav. A podle mě to nebylo záměrem, nýbrž nezkušeností autorů.