• Krátkometrážní

Sněhový dort (2006)

Pokud máte tu správnou náladu, tenhle Snow cake zďobnete ani nebudete vědět jak. :)

Sněhurka (2012)

Tarsem Singh je výjimečný režisér, jehož snímky jsou zaplněny hezky orientální obrazotvorností. V Mirror Mirror si podle mě mohl vyhrát ještě více a udělat to třeba temnější, ale vsadil na pohádkovost a v některých pasážích nám předvedl relativně klasický bollywood. Ačkoliv mi jeho předchozí snímky přišly zajímavější, nemůžu téhle Sněhurce upřít originalitu - výborná mi pak přišla především Julia Roberts v roli zlé královny, která mě svými vtipnými uštěpačnými hláškami opravdu dostávala celý film.

Sněhurka a lovec (2012)

Kristen Stewart si tady v závěru hraje na Johanku z Arku, ale jinak je to taková zkroucená verze Sněhurky s tím rozdílem, že k ní byl pro slintající puberťačky místo Pattinsona přidán Chris Hemsworth. Za zmínku však stojí mrcha čarodějnice, kterou si vystřihla skvělá Charlize Theron.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Walt Disney..a ještě k tomu v životní formě! :) Kdo by neznal tuhle muzikálovou pohádku?! Pokud se někdo takový najde..rychle do půjčovny..tohle je povinnost!

Sněhurka: Jiný příběh (2012)

Škoda toho pomalejšího rozjezdu - jinak by mě tahle variace na Sněhurku dostala už od začátku. Macarena García výborně ztvárnila Carmen (Sněhurku) a Maribel Verdú Encarnu (zlou královnu), všechno je to černobílé, němé, trpaslíků je šest a kohout Pepé je borec!

Sněženky a machři (1982)

Nezapomenutelná komedie Karla Smyczka. Noví Snowboarďác! se můžou zahrabat..o tom žádná! :) "Ti kluci si vážně nedají říct, podívej se Boženko, tak teď byli v sámošce, nakoupili plnej baťoh píva a teď se to budou snažit obejít zadním vchodem..jako kdybych to za ta léta nepoznal nejmíň dvacetkrát, ovšem tohle je extra materiál, Cabadaj, Převrátil, Mácha, ke mně!"

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Měl jsem chuť dát 3,5* - jenže to nejde, tak jsem se rozhodl pro 3* - ovšem když jsem uviděl ta nízká hodnocení tady, dávám hvězdičky 4. :) Důvodem není nostalgie má, ale celková nostalgie filmu, která je více než hodící se. Asi v polovině filmu jsem si říkal, že autoři filmu neměli lákat na komedii, ale rázem jsem si uvědomil, že vlastně ani nelákali - že vlastně skoro vůbec nelákali - a právě proto všichni očekávali bláznivou komedii. Pokud však člověk není rozmrzelý z té impotence vtípků a poddá se filmu jakožto hořkosladkému baladování o životě, bude potěšen.

Sněžní andělé (2007)

Více než kvalitní drama od mně neznámého režiséra (jakožto tuto informaci se budu snažit v brzké době změnit). Někdy mám zkrátka náladu na jemně plynoucí film, který se pomalu, ale jistě, začíná vyhrocovat..v tomto případě v surový závěr.

Sněžný drak (2013) (TV film)

On - úplný kretén a sobecký zmrd, ona - pohodová princezna od rány... a stejně jim to klapne. Tož to musí být pohádka!

Snídaně (1994) (pořad)

Jako školou povinné dítě jsem koukal na některé šílené pohádky (Oggy a škodíci apod.), zjišťoval jaké bude ten den počasí a občas i nějaké to téma zaujalo. Ovšem v současnosti na to nemám čas - a co jsem stačil vypozorovat - kvalita šla rapidně dolů.