Mrtvý muž (1995)

Velice zvláštní a melancholický western, kterému jsem ale hned přišel na chuť (jakož i celé Jarmuschově tvorbě). Syrová příroda, vynikající Depp nejdřív jako nesmělý mladík a později jako neohrožený pistolník, skvělá černobílá kamera, nenapodobitelná kytarová hudba Neila Younga, hutná jedinečná atmosféra a mnoho dalšího tvoří tento vyjímečný skvost, který jen potvrzuje Jarmuschův talent. Plus ještě nezapomenutelný Nobody.

Případ pro začínajícího kata (1969)

Kafkovsky pojatý film o jedinci který se záhadným způsobem dostane do jemu neznámé země plné zvláštních lidí a bizarních jevů. Juráček tu opět exceluje svým smyslem pro absurditu dialogu, pro černý humor, satiru a k tomu ještě přidává své typické gagové situace, díky kterým je pojetí Swiftova románu opravu originální a vyjímečné. "Báje" o tajemné Barnibabě a vznášející se Laputě je rozhodně jedna z největších perel Nové vlny a vůbec celé české kinematografie. "Jestli bude shledáno že se J.Swift otočil v hrobě, nechť mi to jeho krajané prominou." Pavel Juráček>GENIÁLNÍ

Krutost podvědomí (2000)

Tyhle věci se hrozně špatně hodnotí. Někdo v tom vidí genialitu, někdo masakr a hnus nejhruhšího zrna říznutý tvrdým pornem a někdo třeba zajímavé zpestření večera. Nevim jak to mám brát já... Bylo to úchylné, to bezpochybně. Ale trochu geniality v tom bylo taky.Jednalo se o hodně hlubokou sondu do nitra člověka. Takovou jakou umí mistr Cronenberg. Jenže promiň mi to Cronenbergu, proti tomuhle jsou tvoje filmy pohádky pro děti. No otázka ale je jestli je to dobře nebo ne. Každopádně asi největší úlet z LFŠ 2006. To mi potvrdí ti co na tom v Míru seděli taky. Překvapila mě ale duševní a žaludeční síla diváků ( hlavně přítomných žen a dívek) protože promítání opustilo v průběhu asi jen 8 lidí. No čekal jsem víc. Promiňte diváci kteří jste byli přítomní: Podcenil jsem vás.

Kruh (2002)

Film docela průměr ale co si na Kruhu cením nejvíc je video na te kazetě protože to je ten nejsyrovější surrealismus který jakoby byl vytřižen z filmu Bunuela nebo Lynche.

Zrcadlo (1975)

Co napsat k filmu který mě vycucl jak jahodu. K filmu po kterém jsem se cítil jako vytažený z pračky. K filmu který mě donutil dát si panáka a to nechlastám. Naopak co ale napsat k filmu který je tak neuvěřitelně vyjímečný a geinální že to snad nemohl stvořit smrtelník. Ano Tarkovsky je bůh. A když ne bůh tak obrovský mistr a genius dohromady kterému můzy darovali kopec filmařského talentu. Zrcadlo je nejniternějším, nejosobitějším, nejintimnějším, nejautobiografičtějším a zároveň nejtěžším a nejhůře stravitelným filmem jeho kariéry. Střetávají se tu ty netajemnější a nejhlubší pocity a proplétají se tu s významově obrovsky rozlehlou symbolikou, kterou kdyby chtěl někdo kompletně přečíst a vyluštit tak by se mu to nepovedlo. Tohle se musí prostě přijmout a uložit tak jak to je. Zrcadlo je obrovský nekonečný vesmír do kterého jsem byl vtažen a pohozen jen tak v prostoru, přičemž jsem nevěděl kde je nahoře a kde dole a nevěděl jsem jestli odsud vyjdu v celku. Přežil jsem to ale byl jsem poznamenanej na dlouhou dobu. Zatím uběhla relativně krátká doba od shlédnutí ale pořád mi tento brouk zvaný Zrcadlo sedí v hlavě a nepočítám s tím že ji opustí nějak brzo. Ještě teď si pamatuju když film skončil, kino se rozsvítilo a já jsem jen tak seděl a myšlenky mi lítali hlavou sem a tam. Spousta myšlenek které nemůžu ještě teď nějak racionálně vyložit a vybavit si. Když jsem se otočil viděl jsem starší dámu sedící kousek za mnou jak civí jako v transu někam za plátno a asi po 5 vteřinách se probouzí a kouká všude kolem jakoby nevěděla kde je a jak se tam dostala. Pak vstala a odešla. ANO, tak takový film to je. Tohle způsobuje. A teď mi musíte dát za pravdu to že Tarkovsky byl opravdu genius všech geniů. Nebo minimálně ti co se mnou seděli 24.7.2006 ve 20 30 v klubu kultury v Uherském hradišti. Rád bych ho aspoň někdy v životě viděl na vlastní oči, třeba jen na 2 sekundy. Potřást mu rukou a pohledět do očí genia.To už se mi ale bohužel nesplní. Třeba se na nás dívá ze svého filmového trůnu tam nahoře a pěkně si mne ruce když vidí jak působí jeho film. Má moji celoživotní obrovskou úctu a až do smrti pro mě bude nadpozemským režisérem. A to nejen díky Zrcadlu ale i díky dalším jako je Stalker, Solaris a Andrej Rublev. Ostatní jsem neviděl ale co nejdřív je shlédnu. I kdyby už to byly ty největší patosy (což nebudou) tak už za ty 4 co jsem viděl tak bude pro mě Tarkovsky MISTR. Picasso byl mistr malíř, Shakespeare mistr dramatik, Mozart mistr hudby a Tarkovsky mistr filmu. To už mu nikdo nikdy nesmaže ať už nám budoucnost přinese sebelepší filmaře. Nikdy na něj a na to co mi předvedl v jeho dílech nezapomenu. SMEKÁM MISTŘE !!!!!!

Sedmikrásky (1966)

Neuvěřitelné. Anarchistická Chytilová jak ji neznáme. Spousta lidí ji zná jen prostřednictvím Dědictvím a jemu podobných filmů. Tohle je ale ta pravá Chytilová. Film o dvou prašťenych (jestli ste neviděli tento film tak nevite co je pravej význam slova praštěná) dívkách, které se rozhodnou že budou zkažené. Vše taky do posledního puntíku plní a servírují jednu vtipnou scénu za druhou. Vše prolínají svými naprosto skvělými skoro dadaistickými rozhovory. " Heleee proč se říká Miluji Tě?Proč se neříká třeba VEJCE ?" Celý film nám Chytilová předkládá v naprosto revolučním (ve své době) pojetím a zpracováním plným nejrůznějších filtrů, střihů a jakoby švankmajerovských animací ( i když první film udělal Švankmajer teprve 2 roky před tímto filmem). Když to tak zhrnu tak můžu říct jen tohle: TOHLE JSTE OPRAVDU JEŠTĚ NEVIDĚLI!!!!

Každý mladý muž (1965)

Vynikající povídkový film z prostředí vojenské služby. Vojenskou službu spíš paroduje a ukazuje vojáky jako bandu tupců, podivínů a rádoby playboyů, kteří ale nejsou ani schopni sehnat holky na tancovačku ( i když... :))) ). Film obsahuje obrovské množství vtipných situací, gagů a dialogů plných zdánlivé nicoty a bezvýznamnosti. Píši záměrně zdánlivé protože ve skutešnosti jsou tyto scény a dialogy plné narážek, vtipu, anarchie a symboliky. Nevím proč je tento Juráčkův film tak opovrhovaný. Vždyť jde o příjemný a vtipný snímek který musí pobavit každého.

Červi (1976)

Poměrně zábavný "polobéčkový" patos... Ještě vtipnější to bylo se simutálním překladem, který tomu fakt dával říz.

Iné svety (2006)

Velice kvalitní a ukázkový dokument o společnosti lidí na východě Slovenska.

Let číslo 93 (2006)

Mistrovský film od pana Greengrasse. Už v Krvavé neděli mě přesvědčil o tom že umí šokovat a podat určitý čin velice věrně a syrově. I tady předvádí mistrovství. Skvělí herci, dramatická atmosféra, vše sleduje polodokumentární kamera která tu funguje jakoby pozorovatel. Greengrass se díkybohu vyhnul hollywoodskému zpracování takže tady nemůžete čekat nějakého hrdinu který všechny postřílí a s letadlem přistane. Bohužel kéžby to tak bylo ve skutečnosti. Takhle se to ale nestalo.Režisér zkrátka nenadržuje ani jedné straně. Další šokující a depresivní film který mě na celý večer totálně odrovnal, hlavně toliko chvalených posledních 10 minut. Lepší památku si oběti přát nemohli. Neuvěřitlené. Všem doporučuji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Něco takového se těžko rozdýchává. Kdo mi řekne že to s nim nic neudělalo tak mu to neuvěřim.