Kainovo znamení (2007)

Velmi sugestivní, herecky i režijně zvládnutý a hlavně hodně dynamický film, který bohužel doplácí na první dojem, že se jedná o válečné drámo alá Black Hawk Down. Každopádně ale hodně nepokojivý.

Můj přítel a jeho žena (2008)

Relativně ucházející psychologické drama, jehož hlavní plusem jsou hrecké výkony a relativně reálný vývoj děje. Jinak ale příliš dlouhé a prakticky bez tempa. A to umělé mimino přímo bilo do očí

Psanci (2006)

Fenomenální filmařina a pravděpodobně nejlepší film na 42. MFFKV. Film, kde se moc nemluví, stylove brilantní s postavama, z nichž každá sama o sobě je víc cool, než celej matrix dohromady Jednim slovem Hardcore!!

Hana (2006)

Film neví, zda chce být buranskou lidovou komedií, sociální satirou, nebo samurajským dramatem o pomstě a výsledek se na přemrštěné ploše více než dvou hodin rozplizává do nudného patvaru. Celková televiznost a naprostá zmatečnost "děje" taktéž nepomáhá

Euforie (2006)

Jedenz vrcholů 42. MFFKV. Famózní práce s obrazem, hudbou, svetlem, barvami.. Více lyrické, než epické vyprávění oscilující někde mezi jakýmkoliv Kusturicou a Aronofského Fontánou. Každopádně filmový majstrštyk.

Tři podoby motýla (2007)

Nádherný skoro dokument, který se ale příliš dlouho pohybuje ve značně nekonkrétní rovině a až na konci se objevuje jakýsi rámec, do něhož si může divák všechno poskádat. Snímek je to ale každopádně krásný

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

Naprosto výborné. Veskrze francouzský filmeček se skvělým Auteuilem i Darroussinem. Spousta laskavého humoru, několik smrtících scén (pohřeb) a dojemný, ale neokázalý konec. Nejpoctivější možné 4 hvězdy.

Hezké sny (2007)

Strašně zvláštní film. Místy bilantní, místy k uzoufání nudný a místy evidentně zálůdný, i kdžy vyvstává otázka, jestli to tak bylo myšleno. Každopáně konec nemá chybu, Martina Freemana mám rád a Gwyneth Paltrow je tam strašně krásná... Ale furt nevím, co si o tom mám myslet... Takže poněkud zbabělé tři hvězdičky...

Hostel II (2007)

Druhý hostel je oproti svému bratčíškovi lepší v podstatě jen díky tomu, že je ještě hloupější, debilnější a směšnější a je tudíž o chlu zábavnější. Jako komedie je to téměř geniální. Vrcholem je scéna kde děti sedí a koukají na loutkové divadlo, kde stojí chlap, mává sekerou nad ženskou a řve na ni (česky!!) "Ty špinavá kurvo!" Ehm..LOL?

Captain EO (1986) odpad!

Ehm.. neředěné peklo! Ale vlastně to nemá chybu :D