Tři oříšky pro Popelku (1973)

Klasika nad klasiky. Snad vyjma pyšné princezny neexistuje klasičtější česká pohádka. Vánoční nutnost a startér rodinné pohody.

Princ a Večernice (1978)

průměrná pohádka na úrovni televizní inscenace s dost strašidelným Brzobohatým. Už za mlada jsme ji neměl dvakrát v oblibě a tento stav trvá.

Kouzelný měšec (1996)

Když to bylo nové, byl jsem na tom v kině a dost jsem se bavil. Z mého současnéh pohledu je to překombinované, nevýrazné ničím zajímavé - až na to, že tu má svoji poslední roli Miloš Kopecký.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Vcelku neškodný úlet, který kombinuje Arabelu, Dívku na koštěti a české Crazy komedie druhé poloviny 20. století. Děti pobaví, intelektuály zaručeně nakrkne, zbytku diváctva proletí smysly a zmízí v propadlišti dějin.

Želary (2003)

Něco tomu chybí a divný konec taky nepomáhá.

Babí léto (2001)

Důstojný konec jedné herecké legendy.A navýsost skvostný film.

Zapomenuté světlo (1996)

Citlvý a dojemný film postavený především na úžasných výkonech. Jedne z nejlepších výkonů Bolka Polívky.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Především - todle je konečně Zombie film. Neříkám, že horor, protože horor to není. Je to akční slátanina vykrádající první díl, 28 dní poté..., Úsvit Mrtvých, a hafo dalších filmů. Ale aspoň to má ten apokalyptickej nádech spojenej s přítomností zombie ve městě, což byla zásadní věc, kterou první díl postrádal. Prvních cca 20 minut je OK. OK to přestane být, když se do hry vloží kecy o projektu Nemesis a digitální zůdy v kostele. Co sakra dělaj v Zombie filmu digitální zrůdy... V tu chvíli jde celý film do horoucích pekel. Začíná děj, který nemá logiku. Začnou se rojit otázky, které nemají logické vysvětlení. Střih nemá kontinuitu (některé scény také ne - pošlou ženskou prohledat druhé patro budovy, která má dvě patra, ale v dalším záběru ta ženská leze do "svého patra" z nějakého jiného, ještě vyššího), akce je hloupá a většinou tak akorát dlouhá, že už si začnete uvědomovat, jak strašně moc hloupá je. Herecké výkony jsou tragické, nejlíp z toho vychází Mila Jovovich, která ze sebe i v tomdle paskvilu dokázala vykřesat velmi solidní výkon a pak Sienna Guillory, která je prostě pěkná, ale hraje jak zombie. A úplně nejsmutnějším faktem je, že mě to poměrně bavilo. Stydím se a jdu si hodit mašli. P.S. Dost dobrá hudba.