Růžoví plameňáci (1972)

Ne, nekoná se hluboké podobenství o lidské blbosti, kreténismu (assholeism, či jak se to píše), je to film, který si prostě dovoluje zajít dál než všechny ostatní. Zkoumá, co ještě lze natočit a co už ne. A závisí na každém, nakolik to pochopí a uzná. Já s tím nesouhlasím, hodnotím pouze odvadu (ta si zaslouží obdiv) a raději přehlížím příšernou realizaci. Zároveň mám však nutkání vystavit tomuhle filmu své kamarády - jako takový sociální experiment.

Pouta (2009)

O tílko pod košilí nejlepší český thriller, jaký jsem kdy viděl.

Krtek (1970)

Proboha, vy jste se nudili? Já, samozřejmě, neměl čas po každé scéně zastavit a podrobit ji důkladné analýze, takže jsem se brzy přestal chytat, ale přece, to byla šílenost vedle šílenosti. Jakoby se to vykašlalo na veškerou logiku, meze a vůbec takový ty sarapatičky, co filmy obvykle bůhvíproč dodržují. Užíval jsem si to jako symbolisticko surrealistickou jízdu (za vším lze hledat symboly a stejně tak se na to vykašlat a jen zírat.), která se zvedala, zvedala a jentak mimochodem si přitom něco vyprávěla (možná si i dělala legraci, nikdy nevíte, co proč vyšinuté mozky dělají). K výtvarné stránce - film zcela jasně dodržuje určitou barvenou paletu - skládá se z jasných barev (všímejte si jejich přítomnosti ve většině scén točených panoramaticky, všímejte si, jak paradoxně jsou postavy oblečené, všímejte si schválně přehnané krve). Podle mě to není znouzectnost - když má někdo peníze, aby najmul možná sto, sto padesát lidí komparsu (a nemluvím jen o kriplech, jak ty lidi láskyplně nazýváte), ví sestakrametsky, co dělá.... Škoda, že já to nevim taky.

Profesionálové (1966)

!!!Spoiler!!! Pokud chápu druhou část filmu dobře, tak pozabíjeli xx lidí z bandy, z které ženušku ukradli jenom proto, aby ji pak zas pustili, víceméně ve prospěch té bandy, kterou zlikvidovali?!

Jesse Stone: Nový začátek (2006) (TV film)

V záplavě přepínacích téfé (sci-fi) kriminálek nadprůměrná, né-li povedená záležitost, kterou shazuje jen povinná dávka klišé. Naštěstí má pan detektiv koule a nebojí se je použít.

Hvězdná pěchota (1997)

Za pár dní si dám poslední půlhodinu, jíž jsem neměl už nervy dokoukat. Já vim, se kokot, co neocení dobrou satiru, ale to je snad moje věc. Možná je to tím, že se obvykle na akční filmy nekoukam. Poslední rok vůbec. Ale tenhle způsob šílenství se tomu mému vymyká. Jo a pokud to má být satira, tak bych příště prosil asi tak stokrát drastičtěji a absurdněji.

Sex Drive (2008)

Odpaduhodná úchylárna, ale keď som sa na to pozeral, bol´som tak ožratý, že sa mi to páčilo...

Amerika (1994)

Příšerný začátek naštěstí brzo vyvážily expresionistické studené dómy nového světa a odtud až do konce jsem jenom zíral, co dokázali ti malí snaživí Čechové natočit. Při závěrečných záběrech na dodávku utíkající stepí (prérie to podle mě nebyla - do USA kvůli tomu asi nejeli) s geniální písničkou od Lucie jsem přemýšlel nad plnou taxou, ale přece jenom, něco tomu chybělo. Jo a mně chybí Kafka - možná, že až si Nezvěstného přečtu, hodnocení snížím...

Černá labuť (2010)

Psychický rozklad osobnosti, v jejímž okolí jsou lidé, co lze označit za složité i bez šíleného (nad)pohledu hlavní hrdinky, okořeněný lechtivými záběry. Je to Aronofsky (podle toho mála, co z něj znám), je to krásný a rozložilo mě to na atomy, který se poskládaly tak blbě, že ještě ráno jsem byl na sračky, ale že bych musel koukat jak Mila Kunis vylizuje Natalii Portman kundu, to teda jako nemusim. Možná je to přesně to "koření", bez kterého by film přece jen nebyl tak jedovatý, ale mě to prostě (maličko) vadilo.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

I kdyby by to jinak nebylo vůbec k ničemu, je to tak dobře nakroucené, že své hodnocení zvedám, co to jde. Hlavně proto, že jeden z mých "známých" tenhle skvost zastřižených trávníků ohodnotil dvěma hvězdičkami. Nerad to říkám, ale je to né-li lepší, pak alespoň na roveň Herculu Poirotovi.