Muž v ohni (2004)

Denzel je v Muži v ohni naprosto skvělý. Film je podle mě velice chytře zasazen do Mexica, které z thrilleru tak moc dobře neznáme a pěkně to tam mydlí, jen co je pravda. Tonny Scot podle mě točí vynikající filmy a tento k nim rozhodně patří. Ve filmu je sice pár věcí pro mne težko uvěřitelných u kterých jsem se přistihl, že přemýšlím zda je to možné a podobné hovadiny. A samozřejmě určitě mé'u hodnocení uškodil i dabing, v kterém jsem film bohužel viděl. Rozhodna však film doporučuji, je plný napětí a pro slabší je tam i trocha té otcovské lásky :). 80%.

Cesta draka (1972)

Tak u tohoto Leeova filmu budte opatrní, protože to je tak strašně amatérsky natočený film, kamera i herecké výkony, že to prostě nic nezachrání. Jednu hvězdičku dávám jen za toho Norrise. Jinak odpad. 15%.

Sousedská hlídka (2012) odpad!

Těchto 102 minut mého života mi bude opravdu chybět. Aktualizuji svůj seznam nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. A Stiller by se na to měl už opravdu vykašlat. Za hudbu 10%.

King Kong (2005)

King Kong od Petera Jacksona rozhodně není pohádka pro děti vzhledem k násilí, které se ve filmu objevuje, ale má silný příběh, který byl však zfilmován několikrát. Také bych mu vytkl délku, sice se u těchto výpravných filmů hodí delší stopáž, ale u King Konga je to moc. Jinak efekty a hlavní postava, King Kong jsou vynikající. Takže takový průměr, který ode mě dostane 70%.

Dokažte mi vinu (2006)

Průměrný soudcovský film, zbytečně dlouhý a chvílemi nudný. Ale herecky od Venci Nafty super a mini právník byl taky skvělý. Jinak ale opravdu průměr. 65%.

Strážci - Watchmen (2009)

Watchmen je moje srdcová záležitost a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Ve srovnání s jinými natočenými komiksy, kterých je dnes víc než dost, jsou Watchmen perla. Neskutečně originální hrdinové, v čele s Dr.Mannhatanem, vynikající hudba a v neposlední řadě skvělý příběh s brutálně vyladěným koncem mě už asi 6x přesvědčili o tom, že Watchmen je pecka. Ani déka filmu, kteryj se blíží 3 hodinám je pro mě přijatelná vzhledem k tomu, že čas letí více než bych si přál. Doporučuji všem milovníkům komiksů, superhrdinů ( Dr. Mannhatana nejde nemilovat ) a sci-fi. 100%.

Osm statečných (2006)

Tak po shlédnutí téhle romantiky musím uznat, že jsem to čekal horší. Psí herci jsou opravdu kouskové, jsou to skvělí herci a scény bez lidí, jenom o životě psů, kteří bojují o holí život, jsou super. Na druhou stranu, psychologování hlavního lidského hrdiny, jak se snaží zapomenout a pak se vydá po půl roce k záchraně a strašný digitální tuleň nebo co to bylo, moje hodnocení dost srazili. Ale jinak koukatelný průměrný film, pro milovníky psů však určitě nadprůměrný. 70%.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Frankenweenie mě nepřekvapil ani nezklamal. Je to nádherná loutková práce, údajně bez jediného počítačového efektu. Příběh je silný a dojemný a u Burtona je to určitě srdcová záležitost. Na Burtonovu Nevěstu sice Sparky nemá, ale i tak krásných 80%.

Atlas mraků (2012)

Docela solidní divočina co se týká příběhu. Pokud bych měl pro diváka, který čte můj komentář nějak shrnout Atlas mraků, nejlepší bude napsat, že je to parádních 6 fantasy filmů ve 3 hodinách, které jsou poměrně rychle strávené. Na Watchmen to sice nemá :) ale rozhodně mě Atlas mraků příjemně překvapil a to jsem byl odrazován délkou i možným nepochopením filmu. Rozhodně to tak není a mohu doporučit všem milovníkům fantasy. 85%.

Sedm životů (2008)

Tak jsem dneska asi po 5té shlédl 7 životů a nemůžu říct jinak, že bomba. Jeden z mála filmů, který mi vhrkl slzy do očí. Všem mohu jen doporučit, ať už máte oblíbený žárn jakýkoliv, 7 životů je prostě pecka, která stojí za shlédnutí pro všechny. Příběh je neuvěřitelně silný. Mráz po zádech pokaždé, když na to koukám. 90%.