Muži v naději (2011)

Taková ta dnešní klasika 21. století. Jak já říkám Vejdělkovina. Ani dobrý ani špatný. Ale upřímně to celé stojí docela za prd a závěr, který zachraňuje celý děj nějakým velkým zamotaným finále mě vůbec nezaujal a podruhé už si to opravdu nepustím. 60%.

Johnny English se vrací (2011)

Zhruba na stejné úrovni jako jednička. Kromě Rowana Atkinsona tam v tomto filmu nehraje a jenom jeho herecký výkon a ztvárnění Johnnyho Englishe zachraňuje celý film a dělá ho koukatelným. 65%.

Obávaný bojovník (2006)

Výborný film, krásně zpracovaný a dokonale zakončený. Jak se z mladého arogantního výhry chtivého bojovníka stane moudrý a spravedlivý člověk ,který vyhraje na plné čáře. Film o respektu a uznání. A hlavně je ve Fearless krásně vidět ta neameričnost. Herci, chování lidí, kultura. Všechno je jiné. Koukal jsem v čínštině, protože v angličtině se to fakt nedalo. 80%.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Velká klasika pana Marvana. Vacátko je vždycky dobrej a Vražda v hotelu Excelsior je jeden z nejlepších. Mohu jen a jen doporučit. 80%.

Trhák (1980)

Já, milovník filmů Svěrák Smoljak jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak něco takového mohli napsat. Herecky to bylo od nich sice dobré, ale zbytek strašný. Sice klasicky spousta herců z DJC, dokonce i příběh je z jedné hry DJC což jsem nevěděl a byl mile překvapen, ale tohle je hrůza. Ty písničky, ta nuda, která mě provázela celým filmem. Jedno velké zklamání, které nedoporučuji žádnému obdivovateli Svěráka a Smoljaka. Slabých 40%.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednoznačně nejlepší díl. V jednu chvíli se ve mě emoce úplně vařili. Perfektně zpracované a záporáků všude požehnaně. Tak to mám rád. Rozhodně neurazí ani délka filmu, protože tam nejsou žádné nudné pasáže a pěkně nám to odsejpá. Ms.Yoda je borec všech borců a konečně mám pocit, že těch 10 hodin strávených sledováním "sixlogie" k něčemu bylo. Na druhou stranu musím říct, že by se na Star Wars dalo koukat i pozpátku, to znamená 1999,2002,2005,1977,1980,1983 podle roků tvorby. Děj mi neztratil, ale asi by ztratilo to grády ,které to má na konci. 85%.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tak tady přišel zlom, kdy mě celá série začíná bavit. Děj dostává jasnější tvář a rozdělení děje na několik planet které se pravidelně opakují mě také baví. Jen škoda, že začínám tušit, jak to celé dopadne :( 75%.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Už se to trochu rozbíhá od předchozích dílů, ale stále to není ono. Děj je takovej zdlouhavej až nudnej. Jediná opravdu dobrá postava je Sith s oboustranným mečem. 70%.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Opět musím hodnotit hodně střídmě. Příběh je strašně naivní a konec jsem si představoval trochu jinak. Takového to konce záporných hrdinů mi moc nevoní. Asi jsem opravdu zkažený dnešní dobou a dnešním vývojem filmů, ale nic extra ve mě tato zatím trilogie nezanechala. Kdyby alespoň režisér dodržel základní fyziologické zákony vesmíru jako je oheň a to otřesné věčné zkuhrání Wookieho (ten polomedvěd nebo co to je :D ). Takže u mě slabých 60%.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

První díl celé série mi příliš neučaroval. Na tu dobu určitě výborné efekty, avšak příběh pro mne ztrácí na napínavosti. Tady si myslím není na místě nějaké doporučování, protože tato série má své fanoušky. Jdu na dvojku :). 65%.