Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Konečně jsem se pobavil. A jak. Neuvěřitelně nekonvenční sprostá komedie o lidech v jedné restauraci v jeden den a klukovi, kterýho nepustěj ke slovu. Ukazovaní koulí a steak za minutu před zavýračkou tomu nasadily korunu. Neuvěřitelně odlehčující komedie. 75%.

Nepřemožitelný (2006)

Životopisné filmy, pokud je postava zajímavá, mě neskutečně baví a Mark mi v tomhle vyhověl úplně nejvíc. Skvěle zpracovaný příběh o vůli a dřině. A o snech které se dají splnit. Rozhodně doporučuji. 80%.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Dokud se najde dost lidí, kteří na tyto filmy budou chodit do kina a najdou se televize které to budou financovat, bude Troška dál kálet na českou kinematografii.

Kameňák (2003) odpad!

Tisíckrát vyřčená otázka se nabízí znovu. Kdo mu to platí ? Kdo na to chodí ? Jak já to vidím, tak na CSFD chodí inteligentní lidé a na Trošku do kina chodí, nezlobte se na mě, ale idioti, jednoduchý vylízanci kterým ke smíchu a štěstí stačí tohle. 0%.

Princezna ze mlejna (1994)

Pohádka + Troška = kulervoucí hovadina. Nemám ho rád a nikdy nebudu. 20%.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Spojte si nenávist k pohádkám s nenávistí k Troškovi a vznikne vám vánoční utrpení. Nikdy. 20%.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Zcela vyjímečně se u Trošky objevuje hvězdička. Ikdyž na pohádky nekoukám, o vánocích jsem vždy donucen a toto se dalo koukat. To byl ovšem Troška asi na koksu, protože zbytek je průměrně tekutá hnědá hmota.

Masakr v Norsku: Mysl vraha (2011) (TV film)

Tady mi přijde, že není moc co hodnotit. Dokument je realisticky a věcně zpracovaný na výbornou ale přijde mi šitý horkou jehlou. Je to spíš taková rekontrukce dění onoho dne. Rozhodně bych uvítal sfilmování nebo alespon dokument s odstupem času a s více materiály včetně soudu. 65%.

Duel Frost/Nixon (2008)

Skvělé psychologické dílo. Tolik zvratů, intrik, arogance, lží a všechno v jednom uceleném filmu, který je i precizní herecky. Mohl být drobek kratší ale nestěžuji si :) A Hans Himmer, co víc si přát. 80%.

Lovci hlav (2011)

Když si člověk pouští takovýhle film, je to loterie. Herce ani režiséra nezná, neví co může čekat. Trailer sliboval napětí a akci. Lovci hlav jsou v téhle loterii jackpot. Skvěle natočený napínavý thriller, plný akce, zvratů a překvapení. Více takovýchto filmů. 85%.