Kravaťáci (2011) (seriál)

Soudních síní méně, než jste zvyklí z ostatních podobně zaměřených seriálů. Stejně tak počet férových vyjednávání. Jednoduše trochu jiný pohled na právnický svět. Uvidíme, jakým směrem se bude seriál ubírat a zda si udrží svou nastavenou laťku stejně vysoko, s jakou začínal.

Lásky čas (2013)

Cestování v čase má zde funkci lákadla na obyčejnou, neoriginální romantickou komedii o velkých pravdách, láskách, smrti a kdo ví čem ještě. Nemůže jít o metafory o "napravování sama sebe" atd. - v životě přece nevymažete neúspěchy a následky vašich rozhodnutí jednoduchým zatnutím pěstí, samotné napravení přece tkví v prožití těchto selhání a následném poučení se, čehož Tim zneužívá a podvodem získává svou lásku. Děravá logika i cestování časem, líně se táhnoucí děj, přepálená stopáž.

Lovci hlav (2011)

Žánrová kaše, která překvapivě chutná velmi lahodně. Tyldum vaří podle kuchařky Joa Nesbø: nejprve trochu heistu, poté přimíchá špetku černého humoru, trochu absurdity a delší dobu musí dusit nečekaně tvrdého hrdinu, jež se snaží přežít. Na závěr dochutí trochou goreu, přidá několik (možná až moc) twistů a servíruje v podobě stominutové laskominy. I přes takto jednoduchý postup se jeví tato kaše složitě a v závěru můžou býti chutě lehce překombinovány. Nicméně vizuálně působí dobře, je zábavná, chutná tak, že máte chuť si přidat. A nebo na ni alespoň myslíte ještě hezkých pár dní.

MasterChef (2010) (pořad)

Je za trest sledovat takové kulinářské umění jen v televizi, člověk pak brečí nad chlebem s vysočinou. Nicméně relativně zábavné, zajímavé, člověk někdy žasne, co všechno se dá vyčarovat z různých ingrediencí. Navzdory tomu hodnocení moc a moc sráží samotní Američani s jejich srdceryvnými a dojemnými výstupy ("po mé mrtvé mamince mi zbyla jen kuchařka"), brnkání na emoční strunu poroty ("odešla jsem z práce, abych se tomu mohla věnovat na plno") s esencí slz, přesvědčování poroty rodinou soutěžícího, že do toho dá naprosto všechno a vyhraje jako vůbec první titul MasterChefa v USA! A k tomu jim dopomáhej Bůh. To se pak sám sebe ptám, jestli bych se taky nedostal do úzkého výběru, protože mi tatínka unesli mimozemšťané a on mě přitom naučil pořádné vepřo-knedlo-zelo. Dodatek k porotě: Gordon je občas až moc nadšený a jeho slovník obsahuje jen superlativy, Graham kolikrát sám neví, co chce a Joe - Joe je prostě nekompromisní tvrďák.

Michael (2011)

Sunny, you smiled at me and really eased the pain. Smutný a dojemný příběh Michaela, stárnoucího osamělého muže, hledajícího štěstí v malém Wolfgangovi. Vědomě či nevědomě staví kolem sebe hradby, které se marně snaží zdolat rodina či spolupracovníci a naopak směřuje veškerou lásku a pozornost ke svému malému příteli v domnění, že si jej Wolfi zamiluje a budou tvořit vysněnou rodinnou idylku. Zneklidňující svým chladným přístupem, všedností a normálností, která čiší z každého záběru.

Moonraker (1979)

...aneb Kterak se Bond s Jawsem skamarádili. Po odletu do vesmíru ztrácí Moonraker těžce úroveň a nezachrání to ani nejepičtější laserová show způsobující spíše epileptické záchvaty. Nad celkovou naivitou se ani nepozastavuji.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Celá trilogie je dost komplikovaná na to, aby se dala pohodlně a co nejpřesněji převést na film. Ale věřím, že je to možné, aniž by si pan režisér pozměňoval souvislosti a vymýšlel nové závěry. Pravý důvod Harrietina zmizení je odsunutý do pozadí a vypadá to skoro, jako by byla soukromé očko, co vědělo příliš mnoho. Beru, když je režisér vynalézavý a něco si sem tam poupraví, ale tohle je moc. Z původního prvního dílu zůstala maximálně polovina.

Muži v naději (2011)

Pravděpodobně se v mém komentáři sem tam objeví nějaký ten SPOILER, takže kdo se na tento skvost chce podívat a náhodou čte tento komentář, nechť upře zrak jinam. >>Další nezajímavá, tuctová, vztahová komedie, kterých se poslední dobou objevuje nějak podezřele moc. Takže co nás Vejdělek vlastně naučil? 1. Nevěra není nic špatného. 2. Nevěra je prospěšná pro správné fungování rodiny. 3. Nevěra je prospěšná dokonce i pro byznys. 4. Pokud nejste ve vztahu šťastní, zákonitě musíte podvádět partnera. 5. Partnera podvádíte i v případě, že ve vztahu šťastní jste. 6. Pokud podvádějící partner zjistí, že je sám podváděn, je zcela na místě, aby dělal scény a chystal se upravit obličej milence, nejlépe zlomenou násadou od lopaty. 7. Ačkoliv v průběhu filmu zjistíme, že podváděl snad každý každého, vše dobře dopadne a všichni jsou naprosto spokojení. Nemůžu se dočkat další výborné komedie. Co se týče té filmařské stránky, není k tomu asi co vytknout. Fajn kamera, svižný střih, celkem vhodně zvolená hudba.

Nekromantik (1987)

Netradiční romantická komedie s krásným vyvrcholením.