tommmy89

Slovensko
milovník animákov

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 9.5.2019  20:14

Bohužiaľ jeden z mnohých filmov o vesmíre (a tie ja fakt môžem), ktoré ma až tak bavili, že som nechcel, aby skončili, ale naopak - pokračovali. Zbytočne naťahovaný film o niečom, čo by mal každý starší človek vedieť. Je to naša história. Naša, ako naša, skôr Američanov, ale dajme tomu, že nášho ľudstva :) Takže dávam 3* .... Silnejšie 3*

• 30.12.2018  10:34
    Narcos: Mexico (TV seriál) (2018)

Človek si po troch úspešných sériách o narko-barónoch pomyslí: "Čo lepšie mi môže dať ďaľšia séria?" Zase raz omyl. Áno, môže dať lepšie - a to prostredie mexico, príbeh, ktorý naväzuje na Pabla a jeho kariéru, kúsok od Cali, akciu a dávku erotiky :D Jedoducho štvrtá séria sa u mňa vyrovnala ostatným. Mexico nieje síce Kolumbia, ale má čo ponúknuť a to vo veľkom štýle. Odporúčam !

• 1.11.2018  11:28
    Sestra (2018)

Slabší 3* film. Nebol som ani sklamaný, ale ani nadchnutný. Film ma ničím nezaujal, lebo to šlo všetko cez kopirák, podľa predlohy iných horrorov. Najzaujímavejší bol pre mňa asi len koniec, kedy ukázali scénku - "20 years later". Síce je to stará scéna z filmu manželov Warrenovcov (Conjuring), ale tie filmy mali niečo do seba a skladačka zapadla presne tak ako mala :) V poslednej rade démon Valak nebol vôbec strašidelný, žiadna scénka vo filme ma nevydesila.

• 11.7.2018  17:45
    Escobar (2017)

Oproti Narcos len slabý a skrátený odvar

• 26.4.2018  09:37

Filmom som bol užasnutý a milo prekvapený... Podľa hodnotení som už bol dopredu pripravený na nejakú BOMBU, aj som sa jej dočkal. Spielberg je proste vizionár a čakať od neho môžme po tomto filme aj nemožné. "Starý dedko" vedel spráskať film takých rozmerov, ktorý pohladil dušu a srdce každého hráča / nehráča rôznych hier, ktoré boli vo filme načrtnuté. Film sa prakticky točil okolo "nádejnej budúcnosti" nášho sveta, presne tak, ako si ho vykresluje naša prítomnosť práve teraz. Tak trochu som sa tomu i zasmial, pretože Virtual reality je dnes módny hit, no predstaviť si ho na všetkých generáciách je tak trochu odvážne :D No boh vie, čoho sa mi už nedočkáme, ale niekedy bude reálne. Nápad za milión => svet virtuálnej reality, kde je každému lepšie, pretože ten skutočný svet nestojí za nič. Vo veľa prípadoch pravda, no v mnohých bullshit. Vezmite si to ako chcete, no film je veľmi kontroverzný a nie každý ho bude hodnotiť pozitívne. Je určený skôr pre mladšiu generáciu a hlavne chlapcov, ktorý hrajú počítačové hry. [videné v kine]

• 29.3.2018  09:14

Pekný animovaný (biblický) príbeh, no dosť mi tam vadili tie scénky (príbehové klišé), ktoré tam vôbec nepatrili. Ako napr. "hon na Máriu", "mladý somárik z mlyna". Ako chápem, že ten príbeh ani nemal byť presným opisom biblického príbehu, ale mne to proste nešmakovalo. Viac by som si užil ten pravý príbeh, na ktorý sú všetci zvyknutý :)

• 23.3.2018  17:54

Štvrtá časť kultového horroru nepriniesla prakticky nič iné, len sme sa trošku vrátili do minulosti médium Elise. Vyrobil sa z minulosti mini príbeh a tam sa pridala entita strašidelného (no podľa mňa podareného) vzhľadu a vznikol Insidious 4. Bohužiaľ i nadväzovanie na prvú časť je len odvar podarenej jednotky a dvojky. Škoda

• 18.3.2018  19:23
    Tomb Raider (2018)

Angelina Jolie už zapadla prachom,...novú predstaviteľku stvárnila Alicia Vikander a myslím si, že kvalitne a s prevahou,... Veľa nadšencov hernej ságy Tomb Raider si neprišlo na svoje, pretože im tam Angelina proste chýbala, no mne práve naopak Alicia dala do filmu nový nádych a novú krv. Chcelo to zmenu a tie predošlé Tomb Raiders s Angelinou boli podľa mňa "sračky". Od filmu sa dá čakať fajn dobrodružstvo, dávka adrenálinu, akcie a humoru. Oplatí sa pozrieť. P.S.: Alicia sa mi viac fyzicky podobá postavičke z hry Tomb Raider, než Angelina. (pozreté v kine)

• 18.3.2018  19:20
    Maxinožka (2017)

Animák pre tie najmenšie deti :) Ale inak pobaví, no viac netreba čakať

• 22.2.2018  19:20
    Narcos (TV seriál) (2015)

1-2 séria - Všetko sa točí okolo Pabla Escobara. Tieto dve série nám dávajú jasne na zreteľ, kto Pablo naozaj bol a čo v Kolumbii znamenal. Mať všetko pod palcom, to je Pablo, Kolumbia ako taká je divočina a raj pre kokaín. Fakt to stojí za to vidieť tento životopisný seriál. 3 séria - Po Pablovej smrti by sa zdalo, že život v Kolumbii bude o niečo lepší, zatiaľ čo sa v úzadí "pečlivo" pripravovali narkobaróni z Cali na svoj triumf. Začiatkom sa mi zdala táto séria dosť nudná a nevyrovnateľná prvej a druhej..... Omyl vážený, tretia séria nastavila laťku ešte vyššie !

• 25.2.2016  23:04
    The Boy (2016)

Pekné prostredie, duchárske napätie od začiatku a tajuplná atmosféra. Občas som so zatajeným dychom očakával nejaký zvrat, ktorý by mi spravil husinu na koži ... Koniec koncov, bez dlhého komentáru treba len napísať, že od filmu nemožno veľa očakávať :) Film pobavil, ale neohúril ! Koniec bol maximálne smiešny a nehodil sa k pôvodnému zneniu.

• 27.1.2016  10:58
    Marťan (2015)

Tohto roku obrovské prekvapenie, ktoré som zase raz dlhšie odkladal, ale pozeranie niečoho tak úchvatného fakt stojí za to. Naposledy som videl niečo podobné so S. Bullock / Gravitácia. Ja niesom ten typ na sci-fi filmy, ale mám ten pocit, že asi začnem byť, lebo je sa fakt na čo pozerať. V tomto prípade dva krát tak viac :)

• 27.1.2016  10:56

Určite som od tohto filmu čakal omnoho viac. Čo k tomu dodať? S.Spielberg a T.Hanks nevybudovali nič výnimočné v tejto snímke.

• 27.1.2016  10:53

Film sa strašne ťahal, pokým došiel k zaujímavejšej pointe. Avšak čakanie prinieslo svoje ovocie ! Samotná príprava akcie "na lane" nebola až taká úchvatná, ako snímky už pripravenej akcie vo vzduchu. Musím vzdať hold kamere a samotným efektom, pretože v obrovskej výške bola prekrásne zachytená a vykreslená panoráma New Yorku. To, čo sa dialo počas chôdze po lane je už druhá vec. No samotný film a myšlienka bola tak trochu prázdna. Šlo len o sen mladého snílka, ktorý si chcel splniť svoj bláznivý sen.

• 26.1.2016  14:29

Mne "The Chef" dal mnoho, takže som hodnotil pozitívne. Táto sféra z tajov kuchýň sa ma dosť dotýka, keďže kuchyňa ako taká (hlavne v tomto modernom smere) ma baví a mnoho krát ma motivuje. I človek sa neustále učí a doposiaľ som ani len netušil o Michelinovi, tak som i rád, že som sa o tom dozvedel. Človek, čo obľubuje modernú kuchyňu a obzvlášť luxusné jedlo si príde na svoje a v poňatí Wellsa a B. Coopera som si to vychutnal priam delikátne.

• 26.1.2016  14:26

Pre mňa dosť očakávaný film no zároveň som vôbec nevedel, čo môžem čakať a či sa mi vôbec oplatí ísť do kina. Nakoniec som to riskol a myslím, že som nebol sklamaný. Navzdory nudným chvíľkam som bol spokojný celkom nad moje očakávania. Príbeh ma pohltil a bažil som po rozuzlení zápletky, pretože samotný "starý" príbeh o bielej veľrybe Moby Dick z kníh nepoznám. Tak som hltal až dokonca každé sústo s veľkým očakávaním, čo sa stane i keď som tušil, že Moby Dick je nepolapiteľný,..

• 26.1.2016  14:22

Myslím, že také isté bodové hodnotenie ako v prvej časti postačí, pretože vtipné scény sú zachované, príbeh je zaujímavý a doplnený o jedného upírika naviac :) Čo je milé a pre mňa zároveň dosť nečakané vystupňovanie príbehu - pozitívne. Koniec bol originálny a priznám sa, že som sa nevedel rozhodnúť do konca animáku, či je Denis upír a či nieje. Takže hodnotím dobre.

• 17.11.2015  11:25
    V hlavě (2015)

Celkom dobrý nápad,... to musím uznať... ale už bohužiaľ ťažkopádny spád obalený pekným animovaným obalom. Inak bez zbytočných rečí je to celkom pekná rozprávka.

• 18.9.2015  08:11

Dosť spletitý film - akoby zlepený z nejakých trhancov, čo by eventuálne mali do seba zapasovať. V podstate taká šaráda zaodetá do pekných šiat, roztomilou zápletkou, ktorá sa skončí dobrom. Herecké obsadenie - môže byť, kostými určite perfektné a farby kontrastovali až ma ztoho štípali oči. Verím tomu, že v Bluray kvalite by mi aj vypadli z očných jamiek. Na nervy mi strašne išiel ten "Lobby Boy" a ten jeho cigánsky ksicht, ktorý ma neskutočne vytáčal :D

• 12.9.2015  14:10

Upíri ? Hmmm, to moc nie, ja tieto hovná nemusím. Preto som si nikdy nepozrel Twilight a ani nič podobné, čo sa stotožnuje s touto tématikou. Film ma nebavil a zakrýval mi jasný výhľad na niečo pozitívnejšie, čoby sa tam dalo nájsť. To by bola kritika ! A nejaká chvála? No, asi len toľko, že čo sa týka upírskej témy zachraňoval B. Pitt a T. Cruise, inak neviem ako by dopadol bez hereckých výkonov tak slabý film. Je síce pravda, že tvorcovia načreli dosť hlboko, aby predstavili divákovi niečo, čo zatiaľ nepoznali, tak ako už v dnešnom modernom svete. Predsa sa len písal rok 1994, vtedy si dovolím tvrdiť neboli tak slabomyselné filmy ala Twilight. Nebolo z čoho vyberať a deti sa museli uspokojiť len stým, čo im tedajší svet ponúkal. Dnes už si človek nájde všetko, po čom túži a preto sa i také srajdy točia, lebo ich všetci mladý žerú ...

• 12.9.2015  14:05
    Ztracenci (1983)

Tom Cruise? Ani náhodou - jeho vedľajšia úloha ho vo filme predstavila asi toľko krát, koľko napočítate prstov na jednej ruke. Bol takmer neviditeľný. Zato P. Swayze bol celkom jasne viditeľný a zahral si svoju úlohu bitkára dobre. Film ma vkustku nebavil a nič mi nedal. Podľa mňa ukázal celkom prosto a nešpecificky život mladíkov v dospievajúcej amerike. Celé to bolo klišé a pozeral som sa na to úkosovo a "cez prsty". Chvíľami som si myslel, že sa pozerám na časozberový dokument, ktorý sa točil počas môjho detstva na základnej škole :D

• 12.9.2015  14:01

Prvé reakcie boli celkom dobré - začiatok slušný, hudba do toho pasovala i tie nadávky od Rytmusa :D Len ma akosi nebral ten príbeh, okolo ktorého sa to celé točilo. Je viac než jasné, že to Patrik vsadil celé na svoj "cigánsky život" a dospievanie, ale chýbali mi tam jeho terajšie výstupy, akcie, jeho machrovanie čo si kde kúpil a cestovanie po svete natočené na kamere. Škoda, ale ten príbeh obiehal stále len okolo jeho otca a rodiny. Takže len priemerný film

• 21.8.2015  13:12
    Kód Enigmy (2014)

Tvár Benedicta Cumberbatcha sa sem neuveriteľne hodila a stvárnila presne ten dojem, ktorý mal divák dostať. Nemôžem absolútne spochybniť profesionalitu hercov a obzvlášť tu pána Alana Turinga, ktorý si fakt brilantne zahral MATEMATIKA, ktorého by ste nenašli nikde v univerzitnej aule, ale priamo na mieste činu, kde sa taký, ako on hodia - výskumné centrum. Svoju úlohu si zahráva tak skvelo, priam niekedy až dych vyrážajúc, že sekundanti (výskumníci pracujúci po jeho boku) sú úplne prehliadnuteľný a nezaujímavý. Poznám len pár filmov, kde si herec musel nacvičiť mimiku a psychológiu do svojej roly, kedže hral buďto psychopata, alebo nejakého vedca. Také filmy milujem a tu Enigma sa práve zaradila medzi ne. Mimochodom tie filmy s podobným spracovaním hlavného hrdinu - Rain Man, A Beautiful Mind.

• 21.8.2015  13:04

Podobné veci som už videl viackrát a nedalo mi to nič nové. Možno som čakal nejaké emócie a strhujúce okamihy, kde si budem musieť pauznúť film - nestalo sa tak. Prečo? Jednak sa to tu dá vyčítať z komentárov, apropo film dostal lacnú TV kompozíciu, možno by si zaslúžil profesionálne spracovanie a hlbší výpich do detajlov, kdežto nebolo dosť vecí ukázaných. Ďalej to mohli dať skôr Francúzom, alebo Poliakom (keď už musíme zostať v Európe), tipujem, že by to dali lepšie. Nemci točia lepšie do porna a imitácií pornozvukov v štúdiu. Strašne mi to pripomínalo Komisára Rexa a tie ulice, kde sa to všetko natáčalo, už mi tam chýbali len dôchodcovia. Ďaľšia vec: film natáčali poloamatéri? Mne to tak pripadá a myslím, že niesom ďaleko od pravdy - podľa mňa bol nejaký casting, kde si vyberali najmrzkejších Nemcov, aby to ladilo s filmom, ktorý má Krimi-Drama námet. Nataša si taký lacný "brak" nezaslúžila, ale tak dajme tomu, že film bol pozerateľný, no ale neopakovane a bez popcornu.

• 21.8.2015  12:54

Práve prišiel ten deň, keď ma prvý krát sklamal Dreamworks. Čakal som oveľa viac od tak zaujímavého traileru, ale tak .... Má to aj svoje pozitíva - nešiel som na to do kina a dobre som urobil ! Človek by povedal, že spojením malého dieťaťa a mimozemšťana môže dostať prekvapivo dobrý príbeh, ale HOVNO (viď Wall-E) ... Možno tak pre malé deti, ale DW vskutku už zabúda, že animáky sledujú aj dospelý ľudia, obzvlášť tak špičkové štúdio, ktoré ponúka kvalitu za kvalitou. Toto bola spletenina kresleného príbehu pre deti so šťastným koncom, nič viac - škoda.

• 21.8.2015  12:50

Dosť lacno vyzerajúci film, tak skryto pôsobiaci, že si ho človek sotva všimne niekde na upútavkách na dobré filmy a vôbec ... Vrelo odporúčam pozrieť, celkom strhujúci film - ako to nazvať? Tak trochu komédia, thriller a krimi záležitosť. Najviac to ale hrá na komédiu v mojom prípade :) Miestami mi to pripadalo ako seriál, kde za obrovské prachy človek musí spraviť disciplínu, aby ich vyhral a nie hocjakú, ale obvykle prekonáva sám seba a to doslova. Nie každému sa to však podarí. Máte radi niečo takéto? Tak tento film namieša večernú náladu práve týmto smerom.

• 5.8.2015  12:43
    Houdini (TV film) (2014)

Film "maďarského frajera" Adrien Brody, ktorý si tu zahrá celkom pekné divadielko. Neviem prečo ho za každú cenu cpú do maďarských rolí, ale nejako mu to prischlo. Už vo filme Pianista si zahral niečo podobné, ale Houdini je jeho kúzelnícky triumf.

• 5.8.2015  12:40
    Koktejl (1988)

Pekné snímky starého New Yorku, no nič viac od filmu som nedostal a ani sa nedá očakávať. Začiatky hitmakera Toma Cruise boli asi všeliaké, no tu si rozhodne nezabodoval. Klasický americký príbeh, apropo americký sen - ambiciózneho američana, ktorý chce za každú cenu zbohatnúť. Zamestná sa v bare a začne tzv. od piky.

• 3.8.2015  21:07
    Barva peněz (1986)

Zase raz siaham hlboko do džbánu, až do roku 1986. Obraz a zvuk hovoria jasne za seba, že v oných časoch ešte neboli dispozície pre takú kvalitu, aká je už teraz. Musel som si dosť pridať zvuk, aby som rozumel tomu o čom hovoria, ale o tom potom. Film s hlavnou hviezdou Vincentom (T. Cruise) si tentokrát zahrá šampionát v biliarde o peniaze, o česť a aj o niečo viac. Priaznivci športových filmov si viacmenej prídu na svoje, myslím si že nieje až tak veľa filmov na tému biliard. :)

• 3.8.2015  21:03
    Top Gun (1986)

Celkom dobré, ale .... vždy je tam to ale ..., viac by si to užili pamätníci pred našou generáciou. Film ma v skutku bavil a dosť sa opieral a hral to na romantiku a skvelé soundtracky pre zaľúbených. Toma v týchto sweety filmoch moc nemusím, ale jemu to ide. Jeho biele zuby a úsmev patria taktiež do romantiky. Písal sa rok 1986, ešte pár rokov a bol som na svete. Ešte som ani netušil, že sa niekde na inom kontinente točia filmy TOP GUN kvality, ale muselo prejsť neskutočných 29 rokov, aby som si to pozrel aj ja :) Maveric si zahral pilota, romantika a akčného "tvrdohlavého" hrdinu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14