Casino Royale (2006)

Čo viac si náročný muž môže priať? :) Skleničku dobrého chlastu, kvalitnú cigaru medzi zuby a partičku Texas Hold´emu za milióny dollárov. Film ušitý na moje gusto :-) 4*

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Veľmi objektívny dokument. Ten kto si neužil bonusy, alebo sa ešte dosť nenasýtil všeliakymi novinkami / perličkami z filmu Avatar, vrelo mu odporučam tento dokument. Ja ho mám v HD MKV a som veľmi spokojný a taktiež som sa niečomu priučil zo zákutia režisérskeho kresla. Naozaj to nemajú ľahké a je veľa krát je veľmi nepresné povedať, kedy by mal veľkofilm prísť na strieborné plátno, už len vďaka tomu, že ľudia na ňom pracujú takú dobu. Keď som si to pozrel, pochopil som, prečo je Avatar tak dobrý film. Celá skupina ľudí pracovala na filme, podotýkam = od detajlu k detajlu. Od modelu ku kolosu. Všetko v jednom :-) Veľká spokojnosť 3*

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Presne toto Angeline patrí. Akčný film tvorí jej druhé ja (do toho trošku romantiky a sex appealu), a je to ideálne. Super filmík :-) 2*

Prokletý ostrov (2010)

Ufff, osobne si myslím, že L. DiCaprio načrel do nesprávneho súdku a nie príliš hlboko, lebo jemu patrí strieborné plátno v znení romantiky a menšej akcie. Tento trhák mu trochu nesadol, i keď film bol veľmi dobrý a vôbec som nečakal taký prekvapujúci koniec. 3*

Valkýra (2008)

Viac menej som očakával od filmu oveľa, oveľa viac, než mi predostrel. Viac menej ma sklamal, ako pobavil a uchvátil. Viac vecí ma nasralo, ako potešilo. Neexistuje teda priama úmera, ktorou by som posúdil film. Pretože históriu roku 1944-1945 poznám úplne inak. Bryan Singer film pretvoril do mega klišé, ktoré divákovi (ktorý má už čo to odpozerané a obzvlásť z kategórie II. sv. vojny) nič nedá, ale naopak zoberie. Aspoň ja som to tak vnímal. Zmodernizoval veľa vecí, znemožnil veľa hercov a prostredie tak vážne, priam až zvratové v histórii premostil do komixu oblečeného do uniforiem s pár škrabancami na tvári a ranami na končatinách. FUJ ! 2,5*

Dokonalý trik (2006)

Fakt ani neviem, ako ohodnotiť film, resp. či je vhodné sem niečo napísať, ale predsa :-) Osobne sa mi nepáčilo, že celý film bol len o kúzelníkoch, pretože som čakal, že sa všetko premostí do inej sféry, stane sa ztoho niečo viac zaujímavé, možno niečo pikantnejšie. Nič menej, ale žáner a príbeh bol v skutku dobrý, preto dávam 4*

Rozchod! (2006)

Čo ja viem, filmová romanca na večer? Môže byť, ale určite to nezaraďujem medzi kategóriu filmov, ktoré by ma akosi inak oslovili a doniesli niečo nové, čo som pri telke nezažil. Naopak, čo ma dosť fascinovalo, bol príbeh dvoch manželov a ich vypäté situácie, ktoré zahrali perfektne, ba až bravúrne sa vžívali do role rozchádzajúcich sa manželov. Dá sa povedať, že som sa celkom bavil, nevidím vo filme akési väčšie chyby, ale raz mi to stačilo vidieť :) 3 z 5

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Nuž, film bol v skutku dosť dobrý, avšak netreba sa pozerať iba na stránku akčnosti a spomalených záberov, k čomu klobúk dole. Ale keď sa na to pozriem zo stránky predvídateľného scenáru, hudobnej stránky (Soundtrack), herecké výkony mi prišli ako menšie klišé, ktoré mali starostlivo naštudované a presne podľa predlohy to aj zahrali. Ďalej ma vôbec neuchvátil ten istý znásilnený príbeh, už takmer obohratých amerických väzeňských akčákov.... 3 z 5

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Svojim spôsobom som videl mnoho filmov (seriálov) na vojnovú tématiku. Ale môžem povedať, že žiadny sa nevyrovnal tomuto seriálu z dielne S.Spielberga & T.Hanksa. Už od počiatku som vnímal mnoho aktov ako jedno veľké pozitívum a obzvlášť dobrý herecký výkon, nič menej Davianovi Lewisovi - Richard Winters a jeho partii patrí jedno veľké ďakujem za krásny zážitok z prostredia II.sv. vojny. A čo je plusom, že mi dovolili zase raz obohatiť svoje poznatky z histórie, ako aj pocitov ľudí, ktorí v nej museli bojovať za spravodlivosť a čeliť holím skutočnostiam napriek faktom, ktoré im neraz nedovolovali zdravo zaspávať, či na bojisku pod holým nebom, alebo v kasárňach Carahee. Seriálu dávam zbrusu plný počet bodov a jednotlivé časti nejdem rozpitvávať, pretože každá mala vysoko nad 90%, som maximálne spokojný ! 5 z 5

2Bobule (2009)

české filmy ja môžem. Nič ma v ňom naozaj neprekvapilo, ale na druhej strane bolo milé sa pozrieť zase niečo pekné z českej kinematografie :) 3 z 5