Teletubbies (1997) (seriál)

Tento seriál som nikdy nepozerával :) Snáď len jedným okom, keď to prebehlo v telke počas prepínania staníc. Ale nikdy som nepochopil pointe :-D Práve preto je určený pre tie najmenšie deti ;-)

Saltová (2010)

Milo ma prekvapil tento film, a teda A.Jolie v roli ruskej špiónky. Veľa ľudí tvrdí, že ich ten film sklamal a čakali od neho oveľa viac. Tu sa zas ukazuje, že každí sme stvorený pre niečo iné a máme radi rozdielne veci. Mňa tento kúsok fakt moc pobavil i nadchol. Pekná akcia, dobrá spleť situácií, premyslené dejstvo, taktiež láska. Hádam všetko, čo by potreboval priemerný divák. Musím povedať, že na SALT som sa dosť tešil, no kritika na tento film mi nedovolovala si ho pozrieť, tak som si ho nechával na neskôr. No ale prečo? :) Veď to bol celkom podarený film, pre priemerného diváka, čo film nevidí len zo stránky perfekcionizmu, ale zaujímavosti a akčnosti filmu. Angelina ma nesklamala opäť ani v tomto filme ! 4*

Čarodějův učeň (2010)

Ťažko komentovať tento film. Ešte pred oficiálnym vidaním som bol toho názoru, že sa minimálne stotožní s Harrym Potterom. I keď miestami som mal taký tajuplný pocit, že občasná scénka začína byť dosť zaujímavá, tak ju v momente vystriedal zas iný pocit a to pocit "gíču". Treba zas uznať, že N.Cageovi sedí kažá úloha "princa na bielom koni", čo vyhrá každú bitku a vylúšti každú záhadu. No film ma neuspokojil po tej stránke, na margo toho, že mám rád filmy, kde je mágia a tobôž N.Cage, mi ten zaujímavý a veľkolepý zážitok nedal. Veľmi mi tam tiež prekážala nanútenosť mladého hrdinu v roli 1. Merlinovca. Trošku neokresané a minimálne trápne :-) Narážam na scénky s jeho priateľkou, ktorá sa rozhodla pomôcť zo všetkých síl, keď už má zomrieť....Podľa môjho názoru fakt, že mám byť istého času mŕtvy nezoberiem tak vľúdne a s pokoru, ale dosť chaoticky a rýchlym konaním naprieč ohrozeniu. 3*

Harry Brown (2009)

V skutku film "Gran Torino" ma chytil viac za srdce, no nemožno porovnávať dva rozdielne film i keď s podobnou tématikou. Starček svoju úlohu poňal veľmi bravúrne, no ja som očakával asi až priveľa na jeho pokročilý vek. :-) To asi preto, že predtým než som začal pozerať som si myslel, že to nebude dôchodca... Tiež sa mi páčil príbeh, scenár. No hrozne ma psychicky urážala situácia GANGU, ktorá vládla v meste. Proste nemysliteľné, aby si taký fagani robili čo sa im zachce a nik si snimi nevedel dať rady. Pri každej jednej scéne snimi som sa mierne vytočil :-) No čo už, film stál za to, páčil sa mi po viacerých stránkach, no napriek tomu, nemôžem dať viac ako 4*, čiže 3*

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Musím povedať, že niektoré scény mi tam chýbali, podľa predlohy knihy. Čo sa dalo samozrejme aj očakávať, ale vskutku film bol výborný. :-) Zo začiatku som rozmýšľal, zkade poznám doktora v ústave, až neskôr mi došlo, že ho hral "Prof. Lupin z Harryho Pottera". Absolútna špička, čo sa týka obadenia, veľmi dobre mu padla tá rola a nie len jemu. Síce tie vynechané scény uberali na kvalite filmu, ale myslím, že podstata bola splnená viacmenej dostatočne. Pekná dráma od Coelha plus veľmi praktický a múdry koniec ako filmu, tak knihy. "Vážme si života" 4*

Jak vycvičit draka (2010)

Od začiatku, ako som začal pozerať tento kreslený film, som vedel, že ma nesklame, a že bude výborný. Krásna grafika v HDTV ma veľmi očarila a priniesla tomuto filmu krajší zážitok, než by človek čakal. Vykreslenie detajlov, ako dračie šupiny, západ slnka (zore), morské vlny, vikingské fúzy a iné.... :-) Krásny príbeh o mladom vikingovi Škyťákovi a jeho kamarátovi drakovi Bezzubkovi. To ako sa môže začať priateľstvo medzi dlhoročnými nepriateľmi na život a na smrť, Vám ukáže jedine tento animovaný film, ktorý istotne poteší celú rodinu: ;-) 4*

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Fakt celkom prekvapujúci film. Námet bol fantastický, mierne humorný, doplnený o "romantiku", no miestami som sa cítil ako v trápnej scénke maloletých :) Sem-tam to namňa pôsobilo ako Harry Potter, preto ma to aj celkom bavilo. No, keď som sa už konečne dostal na kĺb obsahu filmu, tak ma to už začalo dosť nudiť, pretože sa to celé dalo predvídať a domyslieť si koniec. To je veľká škoda, bol to celkom milý a podarený film, až na tie niektoré prehnane detinské scénky ! :) 3*

Ženy v pokušení (2010)

Dosť milo ma prekvapil tento film :) Asi som ho podceňoval, ale zase nedá sa povedať, že film bol top. Pekný príbeh, aj humorná stránka. Nemám, čo by som mu vytkol. V rámci možností bol to film, ktorému dám 3,5*

Sherlock Holmes (2009)

Mne sa tento film veľmi páčil. Jednak premyslené a spomalené scénky, jednak Holmesov dôvtip a príbeh. Celkom som sa tešil s napätím na pokračovanie príbehu. Dosť ma zaujal celý dej a vôbec. :-) Zahĺbil som sa do filmu vo veľmi krátkom čase.4*

Machete (2010)

Skrátka, myslím si, že konečne prišiel akčný film, ktorý ma do seba viac, než len hlúpe hlášky a pár nanútených scén, ktoré sa musia zahrať viac menej špičkovo, ale divák ztoho predsa vycíti tú prehnanú profesionalitu, a nie spontánnosť. Z počiatku som na film vzhliadal ako nezainteresovaný divák, pozoroval som prvky, ktoré mi film poskytuje a môžem povedať : dal mi ich požehnane veľa :) Jedinečná akcia, ktorú nastoluje mexikánec Danny Trejo plus brutálne necenzurované scénky. Aký by to bol film, keby doň nevstúpi alespoň malinká dávka sex apeallu, či nežnosti? Jessica Alba doň vniesla to pravé tvarohovo-nevinné ! :-) A čo ma absolútne uchvátilo, je obsadenie Cheech Marina v roli nevraživého kňaza. Pri scéne v kostole mi to trochu pripomenulo Hitmana + track Ave Maria :-) "- Otče prosím, mějte slitování. - Buh má slitování. - Já ne." A na koniec to najlepšie : séria vylepšeného kultového zabíjania :-) Tým nechcem povedať, že som akýsi fanda krvákov, ale v rukách Dannyho Treja je to fakt boží :-) 4,5*