Pokémon (1997) (seriál)

No náhodou, vzhľadom na to, že som vyrastal "kvázi" pri počítačoch od malička. Neprechádzal som sa s káčerom, ale s DVD romkou v rukách :-D. Pamätám si, že tento seriál som pozeral veľmi rád a tešil som sa na každú jednu časť. Kúpil som si aj Gameboy Color + Crystal Version disketku. Celú hru som prešiel asi tri krát. Môj názor je za 4 z 5

Kick-Ass (2010)

Prekvapivo ma Kick-Ass (Nářez) dostal do rozpakov niekoľko krát a to : "Nasadenie superhrdinu v obsadení malého dievčaťa, emócie, jemná dávka erotiky, akčné okienko a veľa iných...." Odhlidanuc od toho, že N.Cage, vo vedľajšej úlohe patrí do desiatky obľúbených hercov, zahral úlohu "taťky" veľmi dobre. Mimo pozitív ma film trochu nudil niektorými scénami, ktoré sa dali predpokladať a boli moc preplácané, ako vystrihnuté z "American News". A však, na druhej strane ma film prinútil zmeniť názor hneď niekoľkými záležitosťami => Dávno som sa tak dobre nezasmial na humorných scénach (Ako zuřivec skočil z trámu a zanadával ..... nadávka akosi zanikla a to z druhého uhlu pohľadu, pretože superhrdinu nemôže bolieť obyčajný pád z metrovej výšky" :) Taktiež sa mi páčilo, ako hlavná postava v úzadí komentovala dej filmu a nie obyčajným monológom, ale tzv. "humornou predtuchou, čo by sa malo stať" :) Výborný film, teda 5 z 5

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Úplne najsamplepší animovaný film aký som videl. Pamätám si naňho v dobrom. Keď som ho videl prvý krát, tak som si ho pustil za sebou ešte 3x ! 5 z 5

Návrat do budoucnosti (1985)

Jednoznačne prvý film, ktorý sa uviedol na scénu ešte v časoch môjho detstva. Už vtedy mi prepracovanosť filmu ukázala, aké môžu byť filmy skvelé, keď do nich človek vloží trochu nadprirodzenosti a fantázie :)Robert Zemeckis do nich vložil srdce, akciu, dávku napätia a to čo divák od filmu očakáva najviac a to je moment prekvapenia. Miloval som tento film od kedy som ho videl prvý krát. Vtedy sme mali len "lacný farebný televízor, bez káblovky a bez inej lepšej techniky". Mal som možnosť vidieť ho na nemenovanej stanici a ako malý chlapec som sa vždy pýtal túto vetu : "Kedy pôjde Návrat do budúcnosti?". Na čo mi prirodzene nevedel nikto odpovedať :) 5 z 5

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Sabrina, jej kúzla a kocúr Salem. Detskú tvár v rokoch 1995-2000 nemohlo očariť nikdy nič viac, ako vidieť efekty na filmovom plátne skôr, než vyšiel napr. Harry Potter. Prvotné zážitky z kúziel, zaujímáveho motívu, ba aj viac.... V časoch dospievania som presedlal na seriály / filmové rozprávky a Sabrina bola môj Piaty element ! :) 4 z 5

Předčasné vydání (1996) (seriál)

Neviem si predstaviť ranné vstávanie bez tohto seriálu :) V detstve som mal odpozeranú skoro každú jednu časť. Neviem, čo ma na tom až tak fascinovalo, ale jednoznačne vsádzam na dojem z detstva a právom sem patria :) 4 z 5

Petříkův výlet na měsíc (1990)

Veľmi pekná kreslená rozprávka, moje detstvo poznačila :) Videl som ju toľko krát, že ani sám neviem presné číslo, no škoda, že ju už nemám.

Alenka v říši divů (2010)

Veľmi krásna rozprávka. Presne podľa mojich predstáv, aj tie efekty tomu svedčali :) Keď to človek pozerá v HD kvalite, má lepší pohľad na tvorbu ;) 4 z 5

Vzhůru do oblak (2009)

Krásna rozprávka, viac sa mi síce pačila "Ratatouille", ale "Vzhuru do oblak", je moderná rozprávková klasika od Pixaru s výbornou grafikou :) 4 z 5

Maria d´Oro und Bello Blue (1976)

Krásna rozprávka, ktorú máme na VHS, neviem si predstaviť detstvo bez takýchto unikátov :) 4*