Kráčející skála 2: Odplata (2007) odpad!

Odkedy tam nastúpil "Hercules", "Kevin Sorbo", tak sa to pre mňa stalo nočnou morou. Podobne trápny ako Chuck Norris. Týždne nacvičované pohyby, aby vznikla ako taká scéna, ktorú potom medializujú ako trhák a vznikajú ztoho ešte viac "ohreomnejšie" vtipy, na ktorích sa dá zasmiať ! Trapas !

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Ako asi každé dieťa si neviem predstaviť život bez kreslených rozprávok :) Široké spektrum tvorilo škálu môjho detského repertoára, ale iba vybrané kúsky som si dal nahrať na VHS a potom som si to púšťal dookola :) 5 z 5

Nekonečný příběh 2 (1989)

Trošku z inej misky natočený tento príbeh. Ten kto videl všetky časti nekonečného príbehu, určite vie o čom hovorím. Prvá časť je delikatesa natočená skoro ako novodobý "Avatar", premyslená a dôvtipná. No dvojka je už trochu takým klišé, ktoré si človek pozrie možno pár krát a vráti kazetu / DVD na miesto, kde ju zobral predtým :) Môj prípad je zas ten, že som mal na VHS obidve prvé časti a púšťal som si ich za sebou veľmi veľa krát a vždy s potešením. Preto dávam 5 z 5, lebo zvyk je už pravidlom :) Ešte by som chcel podotknúť moju veľmi obľúbenú scénu z Nekonečného príbehu 2 : Vždy som si rád pretáčal znova a znova scénku, kde Atrei a Bastien vypúštali z tých vajíčok tie bojové stroje (neviem ako to mám nazvať, každý nech si to preloží sám :D ) ...

Nekonečný příběh (1984)

Ako rád spomínam na staré časy, tak si aj spomínam na rôzne príbehy tohto kalibru. Nekonečný príbeh sme mali ešte na starej VHS páske a púšťal som si to nespočetne krát dookola. Veľmi sa mi to páčilo. 5 z 5

Piráti (1999) (seriál)

Presne tento TV seriál sa mi vždy páčil, keď ho pustili. 2x som videl všetky časti z neho a určite by som neváhal ani chvíľku a pozrel by som si ich znovu ! :) Piráti z Karibiku je film o inom garde (trochu viac efektov, šarmantný herci ...), ale tento je svojou obyčajnosťou a klasickým scenárom prekvapivo dobrý. Vrelo odporúčam ! 4*

Push (2009)

Trošku mi to prišlo, ako od číňanov, ale zase je to len amerika. Americká réžia má zvláštny zvyk : skúšať na ľudí veci už poznané / gíčové / trápne .... ale občas aj to trápne zjavne zaujme zvädavé oko diváka a zrazu sa to premení na celkom dobre strávené popoludnie :) 4 z 5

Mrazík (1964)

Každý rok na Vianoce to chodí v telke, milujem každú jednu rozprávku, ktorá sa tam objaví a mrázik patrí medzi ne :) 4 z 5

Jack a fazolový stonek (1967) (TV film)

Vôbec jedna z najlepších rozprávok, ktoré som videl, pretože bola nafilmovaná ešte dávno predtým, než vyšla moderná technika a napriek tomu je krásna :) 5 z 5

Kouzelný školní autobus (1994) (seriál)

Milovaná rozprávka z detstva ! :) Myslím, že každú jednu časť som nevidel, ale väčšinu častí som si pozrel. Bez komentára, svoje názory a rozprávky si nevymieňam za nič iné, aj keby prišla lepšia, lebo som na tom vyrastal ... 5 z 5