Chata v horách (2012)

Stolček prestri sa ! Presne túto úvodnú vetu si môžte povedať, keď si sadnete pred tento film, lebo naozaj má čo ponúknuť, lebo ani z ďaleka nezasahuje do tej pravej hororovej atmosféry i keď to horor je! Tak na začiatok: Ak očakávate horor, pri ktorom budete pod perinou očakávať scénku za scénkou, pri ktorej sa doslova po**** od strachu, potom tu nieste na správnej adrese. Tento "horor" je recept na jedlo, ktoré si rád uvarí každý. Avšak zároveň je to spleť rôznych udalostí, ktoré sú tak ďaleko od normálneho hororu, že sa tomu proste nedá povedať horor, no určite mu to prepáčite, pretože zaručujem, že sa budete baviť. (aspoň ja som sa pobavil i keď som sa nebál). Tak komplikovaný film bolo potrebné správne uviesť - na správnu mieru a určite nebolo dostatok času film prešperkovať scénami ako v pravom horore, preto stratil na onej kvalite strachu. Nuž, to však nevadí - pobavilo, rozosmialo, mierne postrašilo a hlavne prekvapilo. 3*

Chuť znovu žít (2012)

M. Freeman je pán herec a to som sa presvedčil i tento krát. Od počiatku film nebudí extra dojem - začína to pozvoľne, postupne sa tempo stupňuje a tak ďalej, veď to poznáte... Čo je na filme výnimočné, je jeho pozvoľná a predsa zaujímavá (doslova priťahujúci magnet) závislosť na jednoduchosti. Ani som si neuvedomil, prešlo pár desiatok minút a už som spokojne ležal na pohovke a "čumel" na humorno-romantické scénky, čo ma celkom brali. Uvedomujúc si, že mi postačuje aj táto varianta filmovej nádielky som spokojne dosledoval filmík a nechal doznievať tú ozvenu poslednej scénky, ktorá tam sedela ako "riť na šerbel". Poznáte ten pocit, keď sledujete film a v zápale toho všetkého (emócií, dobrodružstva) zistíte, že už je koniec a Vám tam predsa niečo chýbalo? Potom nasleduje scénka, ktorá Vám doplní ten chýbajúci dielik a vy si odfúknete s úsmevom na perách, ako zadosťučinenie .. 3*

Ptačí úlet (2013)

Milá rozprávočka, ale to sme tu už mali nespočetne veľa krát - DÁMY a PÁNOVÉ ... Na ten istý námet o niečo neskôr prišiel Mr. Peabody & Sherman, ale ten bol o dosť lepší a nápaditejší. Moriaky ... hmmm, ja neviem ... skôr nie ako áno .... 2*

Godzilla (2014)

Tak veľmi, ako som sa tešil na Godzillu, v takom rozsahu ma aj sklamala ! Bohužiaľ ... Niesom zvyknutý na také spletance, ako je tento film. Samozrejme trailer natočený na jednotku, ľudí ohúril (jasné že i mňa), dal im to, čo chcú vidieť a na koniec z toho vzniklo len hovno - bullshit. Som zvyknutý na klasicky natočenú Godzillu, ktorá spustoší mesto a na koniec ju "možno" zabijú. No haha, ako hovorím, tento bullshit mi ponúkol len drísty, ktoré som tam vôbec nečakal. WTF ? Muto ? ... To je teda šalát - vôbec neviem kde to vzali ! Ako áno, pre sci-fi je to dobrá "podívaná", ale pre klasika, ktorý je zvyknutý na staré old school filmy z čias minulých je to klišé a päsť na oko ... OK, toto sme nejako prežili, ale najlepšia koncovka ... Godzilla pomohla mestu a odplávala do večných lovíšť .. :D Neviem, sám sebe sa čudujem, že som to vôbec pozeral, ale efekty boli, ako inak kvalitné, no scenár na ******, preto dávam 3*

Feriha (2011) (seriál)

Seriál pre fajnšmekrov a gurmánov, hlavne pre tých starších, čo už potrebujú oporu pri chôdzi. Mladá Feriha a jej princ Emir vskutku prežívajú strastiplné problémy, ktoré ich sprevádzajú na ceste za šťastím. V prípade Ferihy - tajne očakáva, že ju jej princ vytiahne z búdy od domovníka, kde žije. A v prípade nášho princa - proste si chce omočiť, to je celé. (neverte tým dlhým odmlkám, kedy rozpráva o láske až za hory jeden a druhý ticho načúva než skončí monológ - také niečo sa deje len v telenovelách). Ďalej je perličkou telenovely Cansu - prasačí ksich a kokotí dych, ktorá sa snaží rozvrátiť nádejný vzťah, aby sa stala princeznou ona. Koniec koncov je to telenovela, ktorá spríjemňuje dlhé večery v domovoch dôchodcov.

3:15 zemřeš (2005)

Mierne podpriemerný horor, ktorý je pravdu povediac otcom našich novodobých "strašidelnejších hororov". Už v roku 2005, ktorý je jedným z tých rokov, kedy sa horory točili kvalitné, no za to v lacnom šate bez efektov, ktoré máme možnosť vidieť už dnes. Odhliadnuc od tej skutočnosti je toto horor, pri ktorom sa človek sotva bojí (možno sa len sem-tam zlakne) a má celkom suchý scenár (čitateľný od hora dole). Asi je to tým, že dnešné horory sa už točia na jedno brdo - nevadí. Málo čo v staršom horore už človeka prekvapí a to je fakt. Ale som rád, že som si film nepozrel ešte za čias, keď bol "IN" a veru som mal tú možnosť a nepozrel som si ho. Dnes však slečna Chloë Grace Moretz obsadzuje celkom slušné hviezdne priečky/role a bolo by mi ľúto, keby som si nepozrel niečo, kedy bola jej krása v rozkvete ! :D 2,5*

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Niekedy proste príde čas vypnúť a naštelovať Discovery (i keď to teraz chodí aj na JOJke) a pozrieť si niečo odveké. Títo maníci si proste vedia prísť na svoje a dostať človeka do "úžasu" a doslova ho prinútiť sedieť pred telkou a neodísť ... Áno, je to veľmi návykové - tie pokusy, ktoré robia sú dosť zaujímavé na to, aby som dokázal sedieť pred telkou hodnú chvíľku... Občas mám pocit, že som sa vrátil do starých dobrých čias ako decko a začal som robiť pokusy, ktoré nemali zmysel, ale napriek tomu sa na tom dalo dobre zabaviť, lebo chlapci sú proste chlapci. Vždy vystrájajú a vidia zmysel i v tom, kde sa "nájsť nedá" ! 3*

Kick-Ass 2 (2013)

Plyn neubrali ani na "Kick Ass2", film je dosť nabitý tempom, humorom a akčnými scénami, kde nechýba ani krv. Čo by to bolo ale za Kick Ass, keby sa tam nevyskytnú nejaké nadávky?! Pár ich bolo a to je dobre - patria tam ako riť na šerbel. "vyjebávač" Predpokladám, že sa časom dokopeme k ďaľšiemu pokračovaniu a môžem povedať, že sa naň celkom teším. :) 3*

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Stále tajne dúfam, že ma naša tuzemská tvorba niečim ešte ohúri, pretože nieje zlá, dokáže byť dobrá a veľa krát ma poteší a ohúri, no zas som šlapol do hovna (a celkom smradlavého podotýkam). Jakub Prachař nieje zlý herec, no mal by sa vrátiť do "Česko Slovensko má talent", tam mu to ide lepšie. No neviem, Kristína Svarinská pre mňa nie je herečka, je to skôr nájdený talent ala casting Súdna sieň, alebo "Panelák"ová prebierka hercov. Akosi neviem ani ohodnotiť našich mladých hercov, pretože raz sú a raz niesú. Pokým nedostanú nejakú hviezdnu rolu, tak sa dlho neudržia nad vodou a spadnú tak hlboko, že si ďalej sotva zahrajú, to sa týka aj Pociskovej (i keď tu nehrá :D). No ale ona je iná šálka kávy, ona bafkala na správnych miestach, má to proste v kapse ! :D Film je slabý priemer a scenár je 5x prepísaný komiks z americkej tvorby. (o tom sme už počuli). 2*

Leprechaun: Origins (2014)

Ja osobne si leprechaunta (goblina) predstavujem úplne inak a tento film vykreslil dosť nepodarenú kreatúru (škoda). Goblin vypadal ako keby mu tresli lopatou po ksychte a bol na dôchodku, ohnutý v krížoch (celkom neuveriteľné a nestrašideľné, ba miestami až provokatívne výsmešné). Pred filmom som ticho dúfal, že Írsko vykreslia trošku rozmanitejšie a poukážu i na prírodu, ktorá je tam mimochodom prekrásna (i keď išlo o horror). Jediné, na čo sa zmohli bolo pár stĺpov, ktoré sa viazali na legendu o vikingoch. Pár scénok ma takmer potešilo, ale vždy to skazil hlúpy goblin a predvídateľný scenár. Bolo to dosť amatérske a detinské. Kto chce horror na večer a chce sa trochu báť, tak tento neodporúčam ! 2*