O myšce a medvědovi (2012)

Milá (detská) rozprávka, tak trošku z iného súdku a kreslená tak trošku inou ceruzkou, než sme zvyknutý. Ale ja si myslím, že to vôbec nevadí. Jediná, avšak nie veľká nevýhoda rozprávky je námet + príbeh, ktorý je strojený pre tie najmenšie deti v predškolskom veku. Kto ale rád experimentuje a má rád zmeny, vrelo odporúčam pozrieť si animáčik, ktorý by nemal sklamať, ale ani nepoteší (aspoň v mojom prípade tomu tak bolo). 3*

Gordon Ramsay: Štědrovečerní večeře (2010) (pořad)

Predstavte si tú pohodu pred telkou, keď Vám "mamka / starká" varí Vianočnú večeru a vypeká koláče a vy sedíte pred telkou a pozeráte obľúbené rozprávky a filmy. No, ja vlastne spomínám rád na tieto sviatky a tiež ich rád zažívam s "rodinou", pretože je to niečo výnimočné, čo sa dá zažiť len raz za rok. Postupom času, keď som prišiel i ja ku tajom kuchyne a zasvätil sa do týchto sviatočných pokrmov, nerobí mi problém pozerať tieto relácie a to i na sviatok. Však prečo by aj? V kuchyni sa práve varí tucet dobrôt a telka Vám len prirobí starosti naviac, pretože ak budete jesť pred štedrou večerou neuvidíte zlaté prasiatko... Gordon Ramsay je kuchár s veľkým písmenom na začiatku a vidieť ho ako pripravuje pre nás "NEtradičnú" vianočnú večeru je veľkým plusom a ja mu dávam klobúk dolu. 4*

Millerovi na tripu (2013)

Skoro viac, než jeden rok som mal zahrabaný tento film v počítači. Asi to bude tým, že ma J. Aniston viacnásobne sklamala a patrí už medzi moje "ne"obľúbené herečky. Mrzí ma to, ale hrá v "bullshits" movies a ja si nemôžem pomôcť. (láska, intrigy, komédia - pre američanov - sračka pre teenegearov). No ale čo sa nestalo - Aj majster tesár sa niekedy utne. Nasadili ju náhodou do filmu, ktorý je fakt zábavný a stojí za to. Keď poviem to, že sa málokedy zasmejem pri filme, je to pravda. Ale tu som sa fakt zasmial viackrát. Jedno veľké plus - Jennifer sa do tej roly fakt hodila ! Sedelo jej to a brilantne si zahrala matku (striptérku). Kozy síce nemá bohvie aké, ale pozadie nahrádza straty a to sa musí nechať. Kiežby bolo viac takých filmov, ktoré stoja za to. Jennifer, prosím Ťa neber kontrakty na lacné americké sračky s ľúbostnou zápletkou a hercami typu "Aston Kutcher", "Owen Wilson", "Adam Sandler" - potápajú Ťa !!! 4*

Zloba - Královna černé magie (2014)

Vlastne sa aj dalo čakať, že Amerika staví na túto kartu a pretvorí starú "Šípkovú Ruženku" na niečo takéto, čo sa v skutku aj vydarilo - Maleficent. Od začiatku filmu som tomu nedával moc veľké plus, ale príbeh, akože je netradičný, ako ho poznáme ma celkom dostal - tak som si to užil a milo ma prekvapil. Síce verím, že väčšina ľudí vždy zostane pri klasike a novodobej kreatúre Maleficent nedá šancu, ale niekedy sa to predsa len vyplatí. Viacmenej je to len o tom príbehu - v tom som videl jediné veľké plus. Neodmysliteľnou súčasťou je ale aj novodobá PC grafika, bez ktorej by to proste nešlo - filmu to jednodznačne nahrávalo v prospech. V mojom prípade existuje ale aj mínus - A. Jolie vo filme nemala čo robiť, tú rolu by som pripísal niekomu inému, mladšiemu a herečke, čo nemá na konte pripísaných toľko akčných a obdobných filmov, ako ona. 4*

Sousedi (2014)

Otrasný cover na "American Pie", s otrasnými hercami a nezáživnou zápletkou (vlastne s celým scenárom). Videl som mnoho podobných filmov, ktoré navodzovali na podobnú záležitosť, no už ma to proste prestalo baviť a čudujem sa produkcii a vydavateľom, že taký hnoj vypustia na svet a ľudí to ešte stále baví a majú na to dobrý názor. Ďaľší hnoj, ktorý prizvali do filmu je herečka s otrasnou mimikou tváre a s lacným talentom napodobniť feťáka, či "street dancera" priamo niekde na akcii typu "gangsta party on the pool, enjoy it". Rose Byrne. Ostatných hercov, včetne trápneho Zaca Efrona som na veľa zhltol, ale to už len z povinnosti dopozerať začaté a neznechutiť si to, čo tam ešte zostalo. 2*

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Dosť neobvyklý seriál, ale zároveň plný prekvapení a neočakávaných zvratov, či absurdizmu. Vlastne celé je to absurdné, ale čo je fascinujúce, tak tá absurdnosť stavá ten seriál do popredia a zaujímavej záležitosti. Myslel som si, že sa to vyvinie nad moje očakávania, čakal som dosť dlho na to, aby som mohol objektívne zhodnotiť kvalitu/kvantitu seriálu, no pre mňa je to len priemer. Je to kúsok, na ktorý sa dá v pohode pozerať a nezaspať, no nedá sa na to pozerať s otvorenými ústami a povedať si, že si to rád/a pozriem znovu (aspoň ja to tak vnímam). Jednak je to len prvá séria a nehádžem flintu do žita, takže sa pravdu povediac teším už na druhú a dúfam, že ma poteší viac, než prvá. (i keď sa možno nedá čakať od toho viac než len - Platóó -> ORGAZMMM) 1. séria - 85% 2. séria - ?

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Veľmi milé a zároveň silné prekvapenie nad moje očakávania. V poslednej dobe neverím odvekým animákom, ktoré sa majú už podľa trailera zameriavať na niečo, čo sa netýka bežnej rozprávky, ale "sci-fi, astronomických žvástov a podobných galaxticky neúnosných blbín, ktoré točia dnešné štúdiá". Spoliehal som sa len na to, že sa stým Dreamworks vyhrá až do detajlu a neprenechá tak skvelé animácie a príbehy, aké robia oni na pospas demencii dnešného sveta, ktorý všetko pripisuje na triko "strong animation is very important". Jednoduchá a pekná animácia s dobrým príbehom je niekedy lepšia. Presnejšie narážam na animák Cloudy with a Chance of Meatballs 2, ktorý bol poriadne skazený (bohužiaľ). Jednoducho - bol som veľmi spokojný a námet postačoval na to, aby bola animácia i slabšia, aj keď bola dosť prešperkovaná. 4*

Americká krása (1999)

Značkový film bez štítku. Bohužiaľ som šiel do filmu stým, že som ho ešte nevidel, no náramne som sa "sklamal". Netvrdím, že to bola sračka, práve naopak - dalo sa nadtým zamyslieť i udiviť. No nevidel som bohužiaľ nič, čo by ma bolo prekvapilo. Dokonca som si istými frázami z filmu spomenul, že som film videl aj ako dieťa, keď mi ho doma zakazovali pozerať a ja som mohol len za dverami počúvať !! :D Presnejšie išlo o scénku: "Ja som tu kráľ ! Kto je tu kráľ? Vaše veličenstvo ..." :D Vzhľadom na to, že film netvorilo nič silnejšie ako táto scénka, rozpory u vojensky založených susedov a arogantnejšie správanie ku koncu filmu zo strany Kevina Spaceyho musím hodnotiť len za biedne 3*

Křtiny (2010)

Občas sa oplatí vsadiť kartu aj na susedov a obzvlásť Poliakov, pretože som videl kvantum filmov od nich a nikdy ma nesklamali. V skutku mám rád ich filmy, točia kvalitu, vedia čo robia. Popis filmu sem nebudem písať, pretože je to zbytočné. Ide o mafiánsky príbeh, ktorý Vás nenechá chladnými, ba až niekedy strhuje a vyvoláva city a ľútosť. Počas filmu som uvažoval nad tým, ako ohodnotím tento film, no zdal sa mi priemerný - zapadal do šedého priemeru medzi ostatné. No na to všetko som ale nečakal, že ku koncu príde tak drvivý zvrat, za ktorý som musel svoje hodnotenie zmeniť :) 4*