Věc: Počátek (2011)

No příběh je děravej jako ementál... Od prvotní infekce na základně, když prvního bubáka spálili a nikdo se tak už nemhol nakazit. Dále pak rolby co vyřadí tím, že jim přestříhají dráty aby v nich v závěru filmu pohodlně dojeli k vesmírné lodi. Končě Larsem, který zřjemě vstal z mrtvých aby mohl na konci ostřelovat vlka. O tom, že vědecká základna je plná plamenometů, granátů a ostřelovačských pušek nemluvě. Triky však nebyl nejhorší a naopak mě potěšili odpadnuté části jak se krásně měnili a spojovaly. Slušná byla i paranoia mezi postavamy, která mohla mít ještě víc prostoru místo toho aby je začala žrát věc. Nijak mě to neurazilo ani nenadchlo, každopádně Carpenterova Věc je někde úplně jinde.

Pomáhat a chránit (2011)

Nudná "komedie" s blbou "detektivní zápletkou". Většina humoru jsou posměšky ze strany irů na angličany a američany pár jich sice vtipných je jako například Myslel jsem, že drogoví dealeři jsou pouze černoši. Myslel, jsem že černoši neumí plavat. Za zmínku stojí ještě scéna se šlapkama, ale zbytek filmu je brak.

A Nymphoid Barbarian in Dinosaur Hell (1990)

Ač mám TROMA filmy rád, tak todle je slabší kousek a jediné co tu stojí za zmínku sou pěkní dinosauři jak z Cesta do pravěku. Ale když se tak zamyslím, tak je to nejspíš experimentální pokus protože tu chybí gore a kozy což je na TROMU velice netypické.

Singapore sling: O anthropos pou agapise ena ptoma (1990)

Bizardní, dekadentní, sadomasochistické, erotické, fetišistické..... krásné. Těžko to popisovat, je třeba to vidět a nechat se unášet dějem filmu. (SPOILER Jak zde píše v komentáři Akulla, tak je zde skrytá pointa a to, že postavy jsou ve skutečnosti roboti, kteří se snaží zrekonstruovat film Laura (1944), ale nedokážou být jako lidé a tak se pozabijí (vypnou) čímžto Akullovi děkuji, že si dal tu práci a dohledal to, protože to filmu dává další rozměr SPOILER)

Touha po pomstě (2010)

Psychopat unese dítě a umučí ho k smrti. Dostane za to jenom 25 let a rodiče dítěte ho unesou a začnou ho mučit kdesi v chatě v lese. Náš mučený psychopat má navíc smůlu, že otec dítěte je lékař a on tak má jistotu, že toto mučení potrvá dlouho navíc s drogami zpříjemňujícími zážitek. Pokud bych něco vytknul tak rodiče kteří co chvíla mění názory jestli mučit nebo ne (nejdřív matka ano otec ne a potom naopak a znova...) a závěrečnou pointu která byla naprosto zbytečná.

Red (2010)

První scéna mi připomněla pátý element a příjemně mě naladila. Akce, útěk jo to je pořád dobrý a v rámci očekávání. Nicméně jak se začalo sestavovat elitní komando důchodců postupně se vytratila akce která se omezila na to kdo má větší zbraň a je z tajnější organizace. S každým dalším důchodcem to příbírá na debilitě a z akčnáků to přechází v nezábavnou komedii. Co mělo působit vtipně, nepůsobilo naopak to byla jedna kýčovitost a klišé za druhou (což o to kdyby se to vyhnalo víc do extrému tak by to zábavné bylo). Ale jinak pěkná přehlídka všech možných herců, takže komu to stačí ke štěstí budiž.

Mother's Day (2010)

Opravdu bych nečekal, že někdo bude chtít dělat remake čehokoliv od TROMA studios. Povedlo se však naprosto perfektně. Z původního Mother's Day (1980) zde zůstalo zachováno málo a to hlavně matka, její šíleně vychované děti a zmínka o Queeny (postižená sestra matky co se ji snaží zabít a ta proto vychová své dva syny na její obranu, ve verzi z roku 2010 už pouze strašidelná historka). Příběh i děj je dobře vystupňovaný a nenudí naopak vás čím dál víc vtahuje. Pokud tady mám s něčím problém tak s herečkou matky Rebeccou De Mornay, která na tuto roli nesedla věkově s make-upem navíc vypadala na 30-40 let, byla nepřesvědčivá a málo přísná. Přesto výborná podívaná která si zaslouží pozornost.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Výborná první část s Tarantinem který perfektně zahrál úchylu a magora Richieho. Ač je to film o upírech tak právě druhá část jim věnovaná je hodně slabá od kýčovitých upírů po absenci vtipných scén. Nakonec super tečka ;)

Experiment (2001)

Po psychologické stránce málo propracované a málo důvěryhodné.

Hellraiser: Revelations (2011) odpad!

Kladně hodnotím pouze snahu přiblížit se jak dějově tak funkčně k prvnímu dílu. Kamera naprosto strašná od začáku protivné záběry od kamery kterou si dva kluci natáčeli svůj "fucktrip" (v druhé půlce už se vytratila a jak to šlo) a později sem měl pocit, že stejnou kamerou natáčeli snad zbytek filmu který se neustále třepal. Herci děs a katastrofa. Efekty škoda mluvit některé vypůjčené z téměř čtvrt století starého prvního dílu třeba člověk bez kůže. Cenobiti vždy lahodící oku jako kašpárci z divadla a pinhead naprosto k smíchu. Ani pořádné gore scény. Vrcholem všeho je taťka s prostřeleným břichem kterej si ještě půl hodiny hoví na gauču. Tady jde prostě vidět, že s takovým rozpočtem to nejde. Prosím hlavně už netočte 10. díl...