Já, Frankenstein (2014) odpad!

Chudák o osmdesát let starší Frankenstein se musí otáčet v hrobě, ehm, tedy v troskách podpáleného mlýna.

Vampire Academy (2014)

"They suck at school" je tak výbornej tagline, že mě na to nalákal, ač se obvykle na tenhle žánr nedívám. Ale nedívám se na něj zřejmě z dobrého důvodu. Herecké výkony u většiny osazenstva amatérské, efekty amatérské, zápletka klišovitá, předvídatelná a konec k smíchu. Tenhle film sucks.

(Ne)zadaní (2013)

Vyprázdněná romanťárna o třech kámoších, co žijí v cool čtvrti v New Yorku, spoustu času tráví v baru balením holek a nějak se stane, že se začnou usazovat a dospívat. Největší chemie panovala mezi Milesem Tellerem a Mackenize Davis, jinak to bylo uměle našroubované a poměrně předvídatelné.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Šlo z toho námětu vytěžit mnohem víc. Paradoxní je, že Klusák se chová stejně jako bulvár, když sleduje a obviňuje jenom Extra.cz, zatímco Super, Blesk, Aha, Šíp a další nechává na pokoji. Největší pravdu tak má bulvární novinářka Olga, když řekne, že Klusák je "agresivní manipulátor".

2014 MTV Movie Awards (2014) (pořad)

Šíleně křečovité, zbytečně předimenzované. I hosté vypadali, že se nudí/nutí. Jedinou zábavou zůstávají kategorie, které jinde nejsou - Best Kiss, Best Fight, Best Villain atd.

Velká nádhera (2013)

Nádherně natočené a ozvučené, ale jak už to u italských filmů bývá, příběh je o ničem a zbytečně natahovaný.

Babes on Broadway (1941)

Krásný muzikál s všestranně nadanými Mickeym Rooneym (koukal jsem se na to částečně proto, že včera umřel) a Judy Garland. Takový ten typ naivního filmu, které se už netočí, a člověk se u nich pořád usmívá, protože jsou hrozně milé a příjemné. Líbily se mi i melodie a swingové "vidlácké" číslo. Kvalita by MGM v době vrcholu.

Pompeje (2014)

Předvídatelný kýč, který je ale vlastně docela zábavný. Zvlášť když film sledujete s dobrými spoludiváky, můžete si ho i hezky užít. Sice jsem se často smál u míst, kde to tvůrci zřejmě nezamýšleli, ale jako oddechovka dobré.

Jeden den (2011)

Je to hrozně hezký a smutný, ale není to nic, co bych už neviděl dřív. Nápad dobrý, ale že bych se k tomu vracel, to asi ne. Líbilo se mi ovšem to zachycení prvních let po škole, kdy se člověk hledá, užívá a zároveň chce najít svoje místo. Jo a bavilo mě, jak během těch 20 let, které film pokrývá, Anne Hathaway nezestárla ani o rok.

Sedmikrásky (1966)

Ne že bych to pochopil, ale bavil jsem se celou dobu, pořád bylo na co se koukat. Líbí se mi z dnešního pohledu retro design a styl šedesátých let, který se promítá jak do oblečení a mejkapu hlavních hrdinek, tak do bytu a zvláštních prostřihů. Super byly také pasáže zpracované jako němá groteska.