Romeo and Juliet (2013)

Ústřední dvojice je dobrá, ale tempo v druhé polovině filmu ubírá na síle, ač by tomu mělo být naopak. Líbilo se mi využití dialogů ze Shakespeara, který zřejmě nikdy nevyjde z módy, protože mi z těch slov občas běhal mráz po zádech. Finále to opět zvedá nahoru, Shakespeare prostě uměl napsat doják!

LEGO® příběh (2014)

Tak barevné a WTF, jako by tvůrci ujížděli na LSD. A když na konci přijde střet s realitou, jako by to bylo vystřízlivění. To množství popkulturních narážek a různých vtípků a poselství ale podle mě děti moc nepoberou, budou se spíš smát barvičkám a vtipným situacím, jinak je to spíš animák pro dospělé.

Šejk (1921)

Ze všech němých filmů tenhle zřejmě nejvíc (spolu s Fairbanksovým Zlodějem z Bagdádu) nejvíc zachycuje kouzlo pohádkového Orientu. Jinak je ale Šejk v podstatě průměrný kýčovitý příběh z červené knihovny, který zachraňuje šarm Rudolfa Valentina zahaleného do turbanu.

Jazzový zpěvák (1927)

Snímek, který ukončil éru mého milovaného němého filmu. Nelíbila se mi zápletka, ani technické provedení, kdy se němý film mísí s tím zvukovým. Takový kočkopsoidní kočkopes, řekl bych.

Gravitace (2013)

Na jedno pokoukání nepochybně mimořádný zážitek, ale díky tomu, že tam v podstatě není žádný jiný příběh než snaha dostat se na Zemi, to už podruhé vidět nemusím, efekty neefekty.

Wings (1927)

"Víš co máš udělat, když padá hvězda?" Příběh tvoří krásný kruh, na konci se vrací zpátky na začátek a i když to je trochu kýč, pořád to funguje. Z dnešního pohledu mě překvapilo, jak svižný děj film má - prakticky jsem se nenudil, pouze některé bitevní scény by mohly být kratší. Hudba je parádní a některé záběry letadel v oblacích působí jako symfonie. Oscar zde je zasloužený.

Kid (1921)

Ne tolik komunistické jako jiné Chaplinovy filmy. Kid stojí hlavně na zápletce s ukradeným dítětem, tím pádem se Chaplin alespoň mohl vyžít ve svém oblíbeném ždímání slz z diváků. Ke konci zbytečně natahované a ta snová sekvence vůbec nemusela být, jinak ale jeden z těch lepších Chaplinových počinů. Chválím hudbu a atmosféru. Grotesky Bustera Keatona jsou ovšem mnohem lepší.

Princezna a žabák (2009)

New Orleans, jazz, bažiny, světlušky a krásná jižanská sídla. Krásně udělaný animák s jazzovým soundtrackem a příběhem o tom, že když se člověk snaží a tvrdě pracuje, jeho sny se mu splní. Disneyovo kouzlo pořád ještě funguje!

Ledové království (2013)

Z toho filmu šel chlad i z obrazovky! Bohužel nejen ten animovaný, jiskřivý (a zdálo se mi to, nebo ty sněhové vločky animátoři vzali z původní Fantazie?), ale i ten vyplývající z nedostatku chemie mezi jednotlivými postavami. Nejlepší postavou zde byl sob. Na vlásku je ze současné Disneyho tvorby lepší.

Tři kluci a nemluvně (2012) (seriál)

Je to přehnané, absurdní a nereálné, ale kupodivu to funguje. Hlavní postavy jsou ztřeštěné, ale hrozně milé, a tak jsem si na sitkomu postupně vypěstoval závislost.